Меню

Благовіщенська районна державна адміністрація

26400 м.Благовіщенське вул.Героїв України 72

тел.2-23-76, e-mail:

inbox1@ulrda.kr-admin.gov.ua


ОГОЛОШЕННЯ!


УРЯД ВРЕГУЛЮВАВ РОЗБІЖНОСТІ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ НАСІННЯ 

11 ГРУДНЯ 2020 

Кабінет Міністрів України на засіданні 02 грудня 2020 року ухвалив Постанову №1187 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». Прийнятий документ приводить процедуру сертифікації насіння до міжнародних вимог та врегульовує розбіжності, які виникають під час проведення сертифікації насіння.

Зокрема, розширено перелік документів, які подаються до органу із сертифікації виробниками категорії добазового насіння. Також визначено відсоток насіння, яке підлягатиме ділянковому (грунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю. Так, для категорій добазового та базового насіння генерації супереліта ділянковий (грунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі 100 відсотків, починаючи з генерації розсадників розмноження другого року. Для сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління ділянковий (грунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі, визначеному органом із сертифікації, та становить в межах від 5 до 10 відсотків і залежить від видів сільськогосподарських рослин.

До того ж збільшено термін дії сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння. Так, на насіння овочевих, баштанних культур, кормових коренеплодів відкритого і закритого грунтів – дванадцять місяців, а упаковані у герметичну тару – двадцять чотири місяці, на насіння соняшнику протруєного – вісім місяців, а на насіннєву картоплю, затарену в мішки, в ящичні піддони та насипом – тридцять днів.

За роз’ясненнями та консультаціями звертайтеся до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки за телефонами: (0522) 32 26 38, +380501717369.

 


ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ БЛАГОВІЩЕНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

Благовіщенська міська рада повідомляє, що  попердній запис на прийом заяв житлових субсидій, пільг та всіх видів соціальних допомог  проводитиметься з 11.01.2021 року.

Для жителів міста Благовіщенське  - за адресою м.Благовіщенське вул.Героїв України, 72 (адміністративне приміщення колишньої районної ради, вхід з двору). Попередній запис також проводитиметься за тел.+380683325373.

Для жителів сільських населених пунктів - прийом заяв здійснюватиметься в приміщеннях колишніх сільських рад уповноваженими на те особами.

Звертаємо Вашу увагу, що подачу  заяви на призначення житлової субсидії можливо самостійно здійснити на офіційному Веб-сайті Міністерства соціальної політики України за посланням https://subsidii.mlsp.gov.ua/ або листом через відділення Укрпошти  за адресою: 26400 Кіровоградська область Голованівський район м. Благовіщенське вул. Богдана Хмельницького,8.


Держенергонагляд контролює розчистку трас повітряних ліній електропередачі в областях

 

На виконання доручення Міністерства енергетики України, Держенергонагляд надав Міненерго на розгляд та затвердження Зведені плани розчистки трас повітряних ліній електропередачі напругою 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік (далі – Зведені плани розчистки трас) двадцятьох операторів систем розподілу електричної енергії (далі – ОСР).

Станом на 28 грудня 2020 року Зведені плани розчистки трас було повернуто із зауваженнями на доопрацювання девятьом ОСР. Водночас один ОСР не надав Держенергонагляду у встановленому порядку Зведений план розчистки трас (підписаний керівником ліцензіата, скріплений печаткою тощо).

Слід зазначити, що Держенергонагляд погодить десятьом ОСР Зведені плани розчистки трас після усунення наданих територіальними органами Держенергонагляду зауважень. Після погодження, Зведені плани розчистки трас будуть додатково в установленому порядку надані Міненерго на затвердження.

Також повідомляємо, що у період з 15 жовтня по 28 грудня 2020 року представниками Управлінь Держенергонагляду в областях здійснювався вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо занесених ділянок повітряних ліній (ПЛ) до Планів-графіків розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік, розроблених ОСР, щодо:

- запланованих ОСР обсягів розчистки трас ПЛ на відповідність їх ділянок, що потребують розчистки, обсягам, зазначеним у листках огляду ПЛ;

- внесення аварійних осередків, виявлених у 2020 році під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду;

- внесення інформації до Плану-графіків з урахуванням пятирічного циклу проведення робіт з розчистки трас ПЛ.

Для прикладу, фахівцями Управління Держенергонагляду у Донецькій області проводився вибірковий контроль повноти та достовірності інформації зведених планів розчистки трас ПЛ, занесених ділянок ПЛ до Плану-графіка розчистки трас ПЛ 0,4-110 кВ на 2021 рік по АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» та Донецькій філії ДП «Регіональні мережі».

За результатами моніторингу встановлено:

- 150 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ та 20 фактів щодо технічного стану ПЛ (по АТ «ДТЕК Донецькі електромережі»);

- 6 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ (по ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля»);

- 9 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ (по ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі»);

- 8 фактів неякісного планування робіт з розчистки трас ПЛ та 5 фактів щодо технічного стану ПЛ (по Донецькій філії ДП «Регіональні електричні мережі»).

Основні зауваження, виявленні під час проведення вибіркового контролю повноти та достовірності інформації, внесеної до Плану-графіка:

- ОСР не дотримуються п’ятирічного циклу виконання робіт (необґрунтоване внесення ділянок ПЛ, на яких виконувались роботи з розчистки трас у 2018-2020 роках);

- загальна протяжність трас ПЛ у Плані-графіку не відповідає паспортним даним.

Відтак Управління Держенергонагляду у Донецькій області було надіслано листи з рекомендаціями щодо усунення виявлених невідповідностей.

Донецька філія ДП «Регіональні електричні мережі» та ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», врахувавши зауваження Управління Держенергонагляду
у Донецькій області, надали на розгляд скориговані Плани-графіки, які було погоджено.

Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Дніпропетровській області проведено моніторинги на об’єктах електричних мереж АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі». У результаті моніторингу виявлено 59 порушень стосовно необґрунтованого внесення ділянок ПЛ-150 кВ, Л-ТРФ-1/2 відгалуження на ПС «Мар’янська-150 кВ», ПЛ-35 кВ Л-378 відгалуження на «ПС-Нікополь міська-35». У підсумку, Управління Держенергонагляду
у Дніпропетровській області було рекомендовано ОСР відкоригувати План-графіки, з урахуванням виявлених зауважень.

Зі свого боку, на Житомирщині інспекторами Управління Держенергонагляду проведено моніторинг та направлено керівнику АТ «Житомиробленерго» інформацію з виявленими зауваженнями та рекомендаціями щодо їх усунення. ОСР у повному обсязі було усунуто виявлені недоліки та надано скоригований План-графік розчистки трас ПЛ на 2021 рік на погодження.

Заплановані обсяги з урахуванням п’ятирічного циклу розчистки трас ПЛ
у 2021 році складають:  

- ПЛ 0,4 кВ – 1431,978 км;

- ПЛ 6-10 кВ – 746,419 км;

- ПЛ 35-110 кВ – 216,050 км.

Після проведеного аналізу інформації, наданої АТ «Житомиробленерго», Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області погоджено План-графік розчистки трас ПЛ на 2021 рік.

 


Держенергонагляд здійснив оцінку технічного стану об’єктів електромереж медичних закладів України

 

Держенергонагляд спільно з обласними та Київською міською держадміністраціями і ліцензіатами з розподілу електричної енергії (далі – ліцензіати) здійснив моніторинг й оцінку технічного стану об’єктів електричних мереж напругою 0,4 – 10 (6) кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, щодо відповідності фактичних схем живлення зазначених закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення.

Моніторинг проведено з метою забезпечення виконання статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та доручення Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2020 року.

Так, представниками Держенергонагляду здійснено оцінку технічного стану об’єктів електричних мереж 507 медичних закладів на території 24-х областей та м. Київ.

Водночас було виявлено такі характерні зауваження:

-  невідповідність внутрішньої схеми електропостачання у 208 медичних закладах;

-  відсутність або непрацездатний стан 73 автономних джерел живлення медичних закладів;

-  непризначення наказом по медичному закладу відповідальних осіб за електрогосподарство (загалом 28 чоловік).

Для прикладу, працівниками Управління Держенергонагляду у Дніпропетровській області проведено оцінку технічного стану електричних мереж, через які здійснюється електропостачання 29 медичних закладів.

У ході моніторингу виявлено наступні зауваження:

- схеми внутрішнього електропостачання не відповідають вимогам категорійності у 18 медичних закладах;

- непрацездатниий стан автономних джерел живлення у 4 медичних закладах;

- недостатня потужність автономних джерел живлення для забезпечення всіх необхідних струймоприймачів у 9 медичних закладах;

- відсутні автономні джерела електропостачання у 10 медичних закладах.

Управлінням надано рекомендації керівникам медичних закладів щодо усунення зауважень.

Також представники Управління Держенергонагляду у Чернігівській області здійснили моніторинг 18 медичних закладів Чернігівської області, які визначені Управлінням охорони здоров'я Чернігівської ОДА для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Під час моніторингу встановлено, що схема внутрішнього електропостачання одного медичного закладу не відповідає вимогам ДБН В.2.5-23:2010. Крім того, інфекційне відділення іншого медичного закладу не забезпечено автономним джерелом живлення (вийшло з ладу в процесі експлуатації). Наразі вирішується питання придбання нового генератора.

Водночас інспекторським персоналом Держенергонагляду виявлено ряд порушень нормативних документів у галузі електроенергетики, а саме:

 приєднання внутрішніх мереж інфекційного відділення до автономного резервного джерела живлення виконано без перекидного рубильника або іншого пристрою блокування, що є порушенням вимог нормативно-технічних документів (НТД);

 відсутнє захисне заземлення автономного джерела живлення;

 відсутній аварійний запас палива для автономного джерела живлення;

 у розподільному пристрої РП-0,4 кВ закритої трансформаторної підстанції (ЗТП) встановлено запобіжники з некаліброваними плавкими вставками;

 порушено щільність дверей трансформаторних комірок ЗТП, що може привести до потрапляння звірів та птахів;

 низький рівень оливи у розширювальному баці силового трансформатора;

 відсутні запобіжники у РП-10 кВ ЗТП тощо.

Медичним закладам та ліцензіату надано рекомендаційні листи щодо невідкладного усунення виявлених зауважень.

Зі свого боку, представники Управління Держенергонагляду у Закарпатській області здійснили спільний моніторинг 17 медичних закладів. Резервні автономні джерела живлення, які забезпечують електроенергією електромережу операційних відділень, реанімацій та частково інфекційних відділень, установлено у всіх закладах. Їх технічний стан визнано задовільним. Фактичні схеми електропостачання медичних закладів відповідають схемам нормального режиму роботи. Технічний стан об’єктів електричних мереж напругою 0,4 – 10 кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, відповідають вимогам НТД.

З метою підтримки резервних автономних джерел живлення у належному технічному стані на адресу Закарпатської ОДА направлено лист з рекомендаціями щодо своєчасного проведення заходів відповідно до технологічних карт технічного обслуговування автономних джерел живлення, а також щодо придбання автономних джерел живлення, які забезпечують електроенергією електромережу інфекційних відділень 3 лікарень.

За результатами моніторингу по Україні схем електропостачання медичних закладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, Держенергонаглядом розроблено заходи з приведення зовнішніх і внутрішніх мереж, автономних джерел живлення та організації експлуатації зазначених медичних закладів до вимог нормативних документів. Зазначені рекомендації надіслано листами на адреси всіх обласних державних адміністрацій та медичних закладів.

 

 


 • ОРЕНДА ДЕРЖАВНОГО МАЙНА


 • Завершено підготовку енергетичних господарств до ОЗП

   

  15 грудня 2020 року завершено підготовку об'єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – ОЗП) 2020/2021 років. Держенергонагляд, зі свого боку, здійснював комплекс заходів щодо державного нагляду (контролю) за підготовкою об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП.

   

  Це передбачено Положенням про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – Положення) та листом Міністерства енергетики України від 03.08.2020 року № 26/1.1-4.2-17873 «Про забезпечення успішного проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років».

  Так, станом на 18 грудня, за підсумками проведеної роботи, відомством здійснено моніторинг об’єктів електричних мереж 29 операторів системи розподілу (ОСР) щодо стану їх готовності до роботи в ОЗП.

  За результатами заходів представниками Держенергонагляду виявлено 4 851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики та надано ОСР 29 рекомендаційних листів. Підписано Акти готовності об’єктів електричних мереж 8 ОСР без зауважень та 20 ОСР із зауваженнями.

  Крім того, в ході здійснення аналогічних заходів інспекцією підписано 181 Акт готовності об’єктів електричних мереж виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії.

   

  Водночас у період з 17 серпня по 18 грудня представниками Держенергонагляду взято участь у роботі комісій з перевірки готовності до роботи в ОЗП (далі – Комісія) більшості енергопідприємств, серед яких: регіональні енергосистеми ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом», Київська ТЕЦ - 5 та 6 КП «Київтеплоенерго, АТ «Одеська ТЕЦ», АТ «Херсонська ТЕЦ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» тощо.

  Станом на 15 грудня представників відомства включено до складу Комісій 67 енергетичних підприємств.

  За результатами участі у роботі Комісій, Держенергонаглядом надано 59 висновків із 643 зауваженнями щодо готовності енергопідприємств до роботи в ОЗП.

  Зі свого боку, на підставі висновків Держенергонагляду, Комісіями:

  ·         видано 58 Актів готовності енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.3 Положення);

  ·         затримано видачу Актів готовності до усунення зауважень 6 енергооб'єктам  (відповідно до вимог пункту 4.5 Положення);

  ·         не видано Акти готовності 2 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.6 Положення).  

  Крім того, інспекцією було отримано інформацію щодо виконання енергопідприємствами 495 заходів, зазначених у висновках про готовність до роботи в ОЗП. Станом на 18 грудня 18 енергопідприємств виконали заходи (зауваження), зазначені у висновках Держенергонагляду, в повному обсязі. Ще 100 заходів залишаються на контролі Держенергонагляду.

  Довідково:

  Відповідно до Положення, оцінка готовності об’єктів електроенергетики до роботи в ОЗП проводиться для ТЕС, ГЕС, АЕС (крім ядерної частини), ТЕЦ, теплоцентралей, станцій теплопостачання, котелень, а також для теплових і електричних мереж.

   


  Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – на контролі інспекції

  Представниками Управлінь Держенергонагляду в областях здійснюється вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо занесених ділянок повітряних ліній (ПЛ) до Планів-графіків розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік, розроблених операторами системи розподілу (ОСР).

  Так,  інспекторами Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області спільно з уповноваженими особами АТ «Прикарпаттяобленерго» здійснено вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо розчистки трас ПЛ-35-110 кВ, занесеної до Плану-графіків на 2021 рік ОСР.

  За результатами вибіркового контролю представниками Управління було виявлено зауваження у 578 прогонах між опорами на 135 ПЛ різних класів напруги. ОСР надіслано рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

   

  АТ «Прикарпаттяобленерго», врахувавши зауваження Управління, надало на розгляд скоригований План-графіки розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік. В результаті Управлінням надано пропозиції Держенергонагляду щодо можливості погодження зведеного Плану-графіків розчистки трас на 2021 рік АТ «Прикарпаттяобленерго».

   

  На Кіровградщині представниками Управління Держенергонагляду здійснено аналогічний моніторинг енергетичних об’єктів ПрАТ «Кіровоградобленерго».

   

  В ході проведення заходу особливу увагу було звернуто на ділянки ПЛ, що аварійно відключались під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду через падіння гілок і дерев. Після детального аналізу Плану-графіків виявлено необґрунтоване внесення ділянок ПЛ, на яких виконувались роботи з розчистки трас у 2019 та 2020 роках. Також після вивчення та проведення аналізу листків огляду ПЛ, схем та паспортів ПЛ виявлено завищені обсяги розчистки трас.

   

  План-графіки було повернуто ОСР на доопрацювання та усунення виявлених недоліків.

  Водночас Управлінням Держенергонагляду у Сумській області проведено вибіркову перевірку запланованих ОСР АТ «Сумиобленерго» обсягів розчистки трас ПЛ 0,4-110 кВ, занесених до Плану-графіків на 2021 рік. В результаті було виявлено, що обсяги розчистки трас відповідають обсягам з урахуванням п’ятирічного циклу робіт та складають: ПЛ-110 кВ – 38,93 км, ПЛ-35 – 73,79 км, ПЛ-6 (10) кВ – 300,7 км, ПЛ-0,4 кВ – 1032,61 км.

  Однак, було встановлено і факти, що потребують перегляду та коригування Плану-графіків, а саме:

  - не завжди враховано п’ятирічний цикл виконання робіт;

  - включення до Плану-графіків ділянки  ПЛ, що не потребують проведення робіт з розчистки і навпаки тощо.

   

  План-графіки повернуто ОСР на доопрацювання.

   

  На Житомирщині інспекторами Управління Держенергонагляду здійснено аналогічні заходи. В результаті проведеного моніторингу керівнику АТ «Житомиробленерго» направлено інформацію з виявленими зауваженнями та рекомендаціями щодо їх усунення. ОСР у повному обсязі було усунуто виявлені недоліки та надано коригований План-графіки розчистки трас ПЛ на 2021 рік зі змінами.

   

  Заплановані обсяги з урахуванням п’ятирічного циклу розчистки трас ПЛ у 2021 році складають:  

  - ПЛ 0,4 кВ – 1431,978 км;

  - ПЛ 6-10 кВ – 746,419 км;

  - ПЛ 35-110кВ – 216,050 км.

   

  Після проведеного аналізу інформації, наданої АТ «Житомиробленерго», Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області погоджено План-графіки розчистки трас ПЛ на 2021 рік.

   

  Зі свого боку, інспекторами Управління Держенергонагляду у Черкаській області здійснено вибірковий контроль повноти та достовірності  інформації щодо занесених ділянок ПЛ до Плану-графіків розчистки трас на 2021 рік ПАТ «Черкасиобленерго».

   

  За результатами виявлено низку недоліків, зокрема:

  - внесено до Плану-графіків ділянки ПЛ, що не потребують проведення робіт з розчистки і навпаки;

  - внесено до Плану-графіків ділянки ПЛ, які було розчищено у 2019-2020 роках (ПЛ-10 кВ Л-47 «Школа», ПЛ-10 кВ Л-14 «Хацьки»,  ПЛ-10 кВ Л-56 «Степанки та ПЛ-10 кВ Л-11 «Дубіївка»).

   

  Управлінням рекомендовано ОСР привести у відповідність складений План-графіки з даними, що відображені в обхідних листах, а також врахувати невідповідності, виявлені під час вибіркових оглядів ПЛ з виїздом на місце.

   

  Водночас Управлінням Держенергонагляду у Луганській області взято участь у проведенні спільного моніторингу енергетичних об'єктів ТОВ «Луганське ЕО» щодо якості формування ОСР Плану-графіків розчистки трас ПЛ-0,4-110 (150) кВ на 2021 рік. У підсумку, після усунення зауважень ОСР, Управлінням було підписано План-графіки ТОВ «Луганське ЕО» на 2021 рік.

   

  Довідково:

  Нагадуємо, представники відомства на виконання доручення т.в.о. Голови Держенергонагляду Романа Боднара здійснюють моніторинги щодо:

         запланованих ОСР обсягів розчистки трас ПЛ на відповідність їх ділянок, що потребують розчистки, обсягам, зазначеним у листках огляду ПЛ;

         внесення аварійних осередків, виявлених у 2020 році під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду;

         внесення інформації до Плану-графіків з урахуванням п'ятирічного циклу проведення робіт з розчистки трас ПЛ.

   


  Енергооб'єктам видано 55 Актів готовності до роботи в ОЗП 2020/2021 років – результат моніторингу Держенергонагляду

  Державною інспекцією енергетичного нагляду України здійснюється моніторинг готовності енергопідприємств (генеруючі компанії та їх електростанції, теплоелектроцентралі, енергопередавальна компанія (оператор систем передачі) та її підрозділи) до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).

  Так, станом на 15 грудня представників Держенергонагляду включено до складу комісій з перевірки готовності до роботи в ОЗП (далі – Комісія) 67 енергетичних підприємств.

  У період з 17 серпня по 15 грудня представниками інспекції взято участь у роботі Комісій більшості енергопідприємств, серед яких: регіональні енергосистеми ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом», Київська ТЕЦ - 5 та 6 КП «Київтеплоенерго, АТ «Одеська ТЕЦ», АТ «Херсонська ТЕЦ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» тощо.

  Такі дії представників Держенергонагляду передбачено Положенням про оцінку готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – Положення) та листом Міністерства енергетики України від 03.08.2020 року № 26/1.1-4.2-17873 «Про забезпечення успішного проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років».

  За результатами участі у роботі Комісій, Держенергонаглядом надано 59 висновків із 643 зауваженнями щодо готовності енергопідприємтв до роботи в ОЗП 2020/2021 років. У результаті повторного моніторингу видано 59 висновків, в яких зазначено обов'язкові до виконання 595 зауважень.

  Зі свого боку, на підставі висновків Держенергонагляду та їх оцінки Комісіями:

        видано 55 Актів готовності до роботи в ОЗП 2020/2021 років енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.3 Положення);

        затримано видачу Актів готовності до усунення зауважень 9 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.5 Положення);

        не видано Акти готовності 2 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.6 Положення).

  Виконання заходів з підготовки до роботи в ОЗП вищезазначених енергопідприємств залишаються на контролі Департаменту державного нагляду за експлуатацією електричних станцій та мереж Держенергонагляду.

  Крім того, інспекцією було отримано інформацію щодо виконання енергопідприємствами 495 заходів, зазначених у висновках про готовність до роботи в ОЗП 2020/2021 років.

  Також зазначаємо, що станом на 15 грудня 16 енергопідприємств виконали заходи (зауваження), зазначені у висновках Держенергонагляду, в повному обсязі.

  Водночас Держенергонаглядом проведено моніторинг стану готовності об’єктів електричних мереж 29 операторів системи розподілу (ОСР) до роботи в ОЗП. За результатами моніторингу надано ОСР 29 рекомендаційних листів. Станом на 04 грудня представниками Держенергонагляду без зауважень було підписано Акти готовності об’єктів електричних мереж по 6 ОСР, із зауваженнями – по 17 ОСР, не підписано – по 6 ОСР. Крім того, підписано 149 Актів готовності об’єктів електричних мереж виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії.


 • ОРЕНДА ДЕРЖАВНОГО МАЙНА


 • ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН-ФОРУМ «ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІ РЕГІОНИ УКРАЇНИ: ЯК ЗАМІСТИТИ ГАЗ, ЗНАЙТИ ІНВЕСТИЦІЇ ТА СТИМУЛЮВАТИ БІЗНЕС»


 • Характерні зауваження до проєктів інвестпрограм операторів системи розподілу

  Наприкінці листопада цього року до Держенергонагляду надійшло 27 проєктів інвестиційних програм на 2021 рік (далі – Програма), складених операторами системи розподілу (далі – ОСР) відповідно до методики стимулюючого тарифоутворення. У відповідь на зазначені проєкти Держенергонаглядом було надано 23 висновки із зауваженнями.

  В ході опрацювання Програм, ОСР було усунуто всі зауваження та надіслано до інспекції для повторного опрацювання. За результатами розгляду Програм Держенергонаглядом було надано 23 позитивних висновки. Ще 4 Програми знаходяться на розгляді та одну направлено на доопрацювання.

  Крім того, відомством розглянуто 16 проєктів інвестиційних програм на 2021 рік, складених ОСР відповідно до методики «Витрати +». З них надано 6 висновків із зауваженнями, які ОСР було усунуто та повторно надіслано до Держенергонагляду. У ході розгляду документів відомством надано 6 позитивних висновків. Ще одна Програма знаходиться на розгляді. Наразі 9 ОСР не усунули надані зауваження.

  Під час аналізу документів, Держенергонаглядом виокремлено найпоширеніші зауваження, що притаманні ОСР в ході опрацювання Програм відповідно до методики стимулюючого тарифоутворення, а саме:

  - відсутні висновки стосовно експертного обстеження технічного стану силових трансформаторів напругою 35-150 кВ, що заплановані до заміни;

  - внесення заходів з реконструкції об’єктів електромереж, технічний стан яких погіршився через незадовільне технічне обслуговування;

  - не було надано проєктну документацію стосовно реконструкції, модернізації (технічного переоснащення) та будівництва об’єктів електричних мереж;

  - внесення об’єктів коефіцієнт дефектності яких становить менше 25%, а обсяг робіт на цих об’єктах повинен виконуватись під час капітальних ремонтів;

  - внесення до Програм робіт зі встановлення розвантажувальних ТП або збільшення потужності трансформаторів в існуючих ТП, фактичний рівень завантаження яких менше гранично допустимого.

  Характерні недоліки, що було виявлено Держенергонаглядом під час розгляду Програм відповідно до методики «Витрати +», такі:

  - включення заходів щодо заміни вводів до будинків споживачів на ізольовані без зазначення диспетчерських найменувань ТП та ПЛ;

  - не внесення до проєктів інвестиційних програм робіт на об’єктах, які згідно статистичної звітності 56-енерго потребують повної заміни або реконструкції внаслідок їх непридатного або незадовільного технічного стану;

  - відсутні дефектні акти, листки огляду, протоколи вимірювань та випробувань, висновки спеціалізованих організацій тощо;

  - внесення об’єктів, які відсутні у Планах розвитку розподільчих електричних мереж.

  Для прикладу, Управлінням Держенергонагляду у Чернігівській області розглянуто корегований проєкт інвестиційної програми АТ «Чернігівобленерго» на 2021 рік у частині обґрунтованості внесення заходів до розділу 5.1 «Будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж і обладнання».

  В ході розгляду Програми, окрему увагу було приділено на усуненні зауважень, зазначених у листі Держенергонагляду. Певною мірою ОСР було усунуто зауваження, зокрема:

  - внесено зміни та уточнення до проєктно-кошторисної документації;

  - внесено уточнення до технічних паспортів електричних мереж стосовно проведених вимірювань та випробувань;

  - надано висновки щодо доцільності технічного переоснащення ПС 35/10 кВ;

  - виключено заходи по ПС 110/35/10 кВ «Плиски», ПС 110/10 кВ «Лісковиця», ПС 35/10 кВ «Осняки» та ПС 110/35/10 кВ «Бахмач-2».

  Крім того, на виконання рекомендацій Держенергонагляду, ОСР додатково до Програми включено наступні заходи:

  - початок будівництва трансформаторної ПС 110/20/10 кВ «Масани» в м. Чернігів, передбаченої Планом перспективного розвитку 2021-2025 років;

  - технічне переоснащення ПЛ 10 кВ «Ріпки-Голубичі»;

  - реконструкція ПЛ та КЛ 0,4 кВ;

  - технічне переоснащення 53 ТП 10/04 кВ із заміною силових трансформаторів та розподільчих шаф;

  - проєктні роботи з технічного переоснащення ПЛ 10 кВ – загальною протяжністю 266,56 км;

  - проєктні роботи з реконструкції ПЛ 0,4 кВ – загальною протяжністю 61,57 км;

  - проєктні роботи з реконструкції та будівництва КЛ 10 кВ – загальною протяжністю 17,69 км.

  За результатами розгляду Програми Держенергонаглядом направлено лист до Міністерства енергетики України щодо відсутності зауважень до проєкту інвестиційної програми АТ «Чернігівобленерго» на 2021 рік.

  Довідково:

  Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, подають проєкти інвестиційних програм з розподілу електричної енергії на наступний рік та зміни до проєктів інвестпрограм на поточний рік.

  Повідомляємо, що Програми оформлюються та надсилаються на розгляд відповідно до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 04.09.2018 № 955 (зі змінами).


  У регіонах продовжуються моніторинги готовності об’єктів електроенергетики до роботи взимку

   

  Управління Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги виробників електроенергії щодо підготовки їх об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).

  Так, представниками Управління Держенергонагляду у Сумській області проведено моніторинг ТОВ «Українські енергетичні рішення 2018», що у с. Куянівка Білопільського району. Сонячну електростанцію збудовано у 2020 році на полях фільтрації колишнього цукрозаводу. На площі 10,8 га було змонтовано 21 тисячу панелей (фотолітичних модулів) китайського виробництва. Встановлена об’єктова потужність СЕС становить 5 000 кВт, у тому числі:

          7 035 кВт – фотоелектричних панелей;

          5 365 кВт – інверторів;

          6 000 кВА – трансформаторів ККТП -1.

  У ході ознайомлення було встановлено відповідність технічного стану електротехнічного устаткування, організації його експлуатації, дотримання встановлених режимів генерації електричної енергії, її якості вимогам чинних нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів (далі – НТД). Перевірено протипожежний стан підприємства, наявність документації електрогосподарства та її відповідність вимогам правил і НТД, а також технічний стан діючих електроустановок споживача на їх відповідність ПТЕЕСіМ, ПТЕЕС, Правил улаштування електроустановок, інструкцій.

  За результатами моніторингу Управлінням було надано суб’єкту електроенергетики рекомендаційний лист щодо усунення виявлених недоліків. Підприємством усунуто всі виявлені порушення. Відтак Управлінням було підписано Акт готовності до роботи в ОЗП (далі – Акт готовності).

  Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Львівській області взято участь у роботі комісій з перевірки готовності енергетичних господарств ПрАТ «Львівобленерго», Львівська філія ДП «Регіональні електричні мережі», ТзОВ «Сонячне поле», ТзОВ «Лемберг Солар», ПП «Ренжел» та ТзОВ «Мебель-Сервіс» до роботи в ОЗП. В результаті роботи комісій усі підприємства визнано готовими до роботи в ОЗП та видано відповідні Акти готовності.

  Зі свого боку, на Закарпатті представники Управління Держенергонагляду взяли участь у роботі комісій з перевірки готовності енергетичного господарства до роботи в ОЗП ПрАТ «Закарпаттяобленерго» та ТзОВ «Соляріс Енерджі».

  За попередньо проведеними моніторингами було надано рекомендаційний лист ПрАТ «Закарпаттяобленерго» на усунення 128 порушень вимог НТД. Під час роботи комісії було встановлено неусунення 2 порушень зі 128. Відтак було видано Акт готовності із зауваженнями.

  Під час роботи комісії з перевірки готовності енергетичного господарства ТзОВ «Соляріс Енерджі» встановлено факт усунення раніше виявленого порушення та видано Акт готовності. Загалом представниками Управління підписано 39 Актів готовності виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії.

  Також Управлінням Держенергонагляду у Кіровоградській області взято участь у роботі комісії щодо готовності до роботи в ОЗП виробничих підрозділів служби електропостачання «Помічнянська», «Долинська» та «Знамянська» дистанція електропостачання» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Українська залізниця». За результатами роботи комісії видано 3 Акти готовності.

  Крім того, Управлінням Держенергонагляду в Івано-Франківській області видано Акт готовності АТ «Прикарпаттяобленерго», попередній моніторинг якого здійснювався у вересні цього року. Тоді було виявлено 105 зауважень та направлено рекомендації для приведення технічного стану електрообладнання електричних мереж до вимог НТД, а також для забезпечення надійного електропостачання споживачів електричної енергії. В ході повторного ознайомлення було виявлено неповне виконання підприємством заходів Інвестиційної програми ОСР на 2020 рік, тому Акт готовності видано із зауваженнями.

  На Луганщині представники Управління Держенергонагляду взяли участь у роботі комісій з перевірки готовності об’єктів електричних мереж ЛФ ДП «Регіональні електричні мережі». За результатами заходів було надано висновки про готовність до роботи в ОЗП, які передбачають усунення виявлених зауважень до 15 грудня поточного року.

  Водночас представниками Управління Держенергонагляду у Вінницькій області взято участь у комісіях з визначення стану готовності двох СЕС та АТ «Вінницяобленерго» до роботи в ОЗП. Під час моніторингу зауважень по СЕС не виявлено та видано 2 Акти готовності. По АТ «Вінницяобленерго» було виявлено зауваження, тому Акт готовності видано із зауваженнями.

  Крім того, на виконання вимог підпункту 2.1.2 пункту 2 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23 квітня 2012 року № 498, представники Управлінь Держенергонагляду у регіонах видають Акти (далі – Акт) щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування централізованого теплопостачання.

  Так, з початку листопада Управлінням Держенергонагляду в Одеській області було опрацьовано 68 листів від селищних рад регіону та підтверджено відсутність газифікації систем централізованого теплопостачання у 13 багатоквартирних будинках у Савранському районі.

  Управлінням Держенергонагляду у Запорізькій області оформлено відповідні Акти на багатоквартирні будинки у м. Мелітополь (1), м. Пологи (4), м. Токмак (13), смт Більмак (33), смт Велика Білозерка (15), смт Приазовське (50), смт Розівка (45), смт Чернігівка (46), смт Степногірськ (32), с. Комиш-Зоря (20), с. Федорівка (2) та с. Новоуспенівка (7).

  На Вінниччині Управлінням Держенергонагляду складено 4 Акти по 31 багатоквартирному будинку, а на Волині – 10 Актів.

  Нагадаємо, що відповідно до підпункту 2.1.2 пункту 2 Порядку застосування тарифів на електроенергію населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, відпуск електричної енергії проводиться за тарифом, установленим для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками.

  Довідково:

  Порядок організації підготовки об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП, критерії оцінки та порядок видачі актів готовності визначено Положенням про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, затвердженим наказом Мінпаливенерго України від 07.07.2006 №231 (у редакції наказу Мінпаливенерго України від 29.12. 2008 № 667) та зареєстрованих в Мінюсті України 03.03.2009 за № 195/16211.

  Відповідно до Положення для перевірки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП не пізніше 1 жовтня поточного року за наказами керівника об'єкта електроенергетики створюються відповідні комісії.

  Перевірка готовності до роботи в ОЗП об'єктів електроенергетики повинна бути закінчена в термін не пізніше 15 листопада поточного року. Енергопідприємства, які не отримали Акт готовності до 15 листопада поточного року продовжують підготовку до роботи в ОЗП і при виконанні усіх умов в термін не пізніше 15 грудня поточного року можуть звернутись до Міненерго або Держенергонагляду з обґрунтованим поданням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в ОЗП.


  Реєстрація громадської організації зі статусом юридичної особи онлайн

  В умовах карантину більш актуальнішими стають онлайн сервіси, які надають змогу швидко та зручно отримати послуги без необхідності відвідувати місце отримання таких послуг.

  Однією з повноцінних онлайн послуг Міністерства юстиції України є послуга з реєстрації громадської організації. Ми вже в попередніх постах знайомили Вас з тим що необхідно для того щоб отримати таку послугу, а сьогодні ми надано вам чіткий алгоритм дій дотримуючись якого ви без проблем зареєструєте власну громадську організацію онлайн.


  Держенергонагляд здійснив моніторинг та оцінку готовності енергопідприємств до роботи в ОЗП 2020/2021 років

   

  Держенергонаглядом проведено моніторинг об’єктів електричних мереж 29 операторів системи розподілу (ОСР) щодо стану їх готовності до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2020/2021 років. Наразі аналогічні заходи здійснюються за зверненнями ще 2 ОСР.

   

  За результатами моніторингів представниками Держенергонагляду виявлено 4 851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики та надано ОСР 29 рекомендаційних листів. Станом на 09 листопада було підписано 107 Актів готовності об’єктів електричних мереж виробникам електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії, 1 Акт готовності із зауваженнями ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» та 2 Акти готовності без зауважень Львівській філії ДП «Регіональні електричні мережі» і Волинській філії ДП «Регіональні електричні мережі» відповідно.

   

  Такі дії представників відомства передбачено Положенням про оцінку готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період (далі – Положення) та листом Міністерства енергетики України від 03.08.2020 року № 26/1.1-4.2-17873 «Про забезпечення успішного проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років».

   

  Крім того, Держенергонагляд здійснює моніторинг готовності енергопідприємств (генеруючі компанії та їх електростанції, теплоелектроцентралі, енергопередавальна компанія (оператор систем передачі) та її підрозділи) до роботи в ОЗП.

   

  Станом на 09 листопада 2020 року представників Держенергонагляду включено до складу Комісій з перевірки готовності до роботи в ОЗП (далі – Комісія) 66 енергетичних підприємств.

   

          Так, у період з 17 серпня по 09 листопада 2020 року представниками інспекції взято участь у роботі Комісій більшості енергопідприємств, серед яких: регіональні енергосистеми ПрАТ «НЕК «Укренерго», ПрАТ «Укргідроенерго», відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом», Київська ТЕЦ - 5 та 6 КП «Київтеплоенерго, АТ «Одеська ТЕЦ», АТ «Херсонська ТЕЦ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» тощо.     

   

  За результатами участі в Комісіях, Держенергонаглядом видано 55 висновків, в яких зазначено обов'язкові до виконання 643 зауваження.

   

  Зі свого боку, на підставі висновків Держенергонагляду, Комісіями:

  -      видано 39 Актів готовності до роботи в осінньо-зимовий період 2020/2021 років енергооб'єктам за умови усунення зауважень у вказані терміни (відповідно до вимог пункту 4.3 Положення); 

  -      затримано видачу Актів готовності до усунення зауважень по 15 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.5 Положення);

  -      не видано Акти готовності 2 енергооб'єктам (відповідно до вимог пункту 4.6 Положення).  

   

          Опрацювавши звіти енергопідприємств про виконання заходів (зауважень), зазначених у висновках Держенергонагляду, станом на 09 листопада енергопідприємствами усунуто 269 зауважень. Виконання 374 заходів з підготовки до роботи в ОЗП, виданих 55 енергопідприємствам, залишаються на контролі Департаменту державного нагляду за експлуатацією електричних станцій та мереж Держенергонагляду.

   

  Нагадуємо, перевірка готовності до роботи в ОЗП об'єктів електроенергетики повинна бути завершена у термін не пізніше 15 листопада поточного року. Енергопідприємства, які не отримали Акт готовності до 15 листопада поточного року продовжують підготовку до роботи в ОЗП і при виконанні усіх умов в термін не пізніше 15 грудня поточного року можуть звернутись до Міненерго або Держенергонагляду з обґрунтованим поданням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в ОЗП.


  Усі підприємства енергетики повинні забезпечити надійне і безпечне постачання електричної та теплової енергії споживачам взимку, – Роман Боднар

   

  Про це вчора, 10 листопада, заявив т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар під час засідання Колегії Міністерства енергетики України (далі – Колегія). Засідання відбулось під головуванням в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець.

  Під час заходу членами Колегії було розглянуто стан підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до проходження осінньо-зимового періоду 2020/2021 років (далі – ОЗП).

  Відкриваючи засідання Ольга Буславець повідомила, що цього року Україна входить в осінньо-зимовий період з безпрецедентно великими запасами палива на складах. Також в.о. Міністра нагадала, що вже затверджено графіки ремонтів усіх генеруючих компаній на наступний рік і на підставі цього підготовлено та затверджено прогнозний баланс електроенергії на 2021 рік.

  У ході зустрічі генеруючі компанії доповіли про стан підготовки енергоблоків до зими.

  Зі свого боку, Роман Боднар представив результати проведеного Держенергонаглядом моніторингу технічного стану основного енергетичного обладнання та оцінку його готовності до роботи в осінньо-зимовий період. Розпочинаючи свою доповідь очільник відомства нагадав присутнім напрями діяльності Держенергонагляду. Зокрема, це моніторинг виробників електричної та теплової енергії, оператора системи передачі електроенергії, операторів системи розподілу електричної енергії та системи теплопостачання. Також т.в.о. Голови повідомив, що у період з 17 серпня по 09 листопада представники Держенергонагляду взяли участь у роботі Комісій з перевірки готовності до роботи в осінньо-зимовий період 2020/2021 років (далі – Комісія) 66 енергопідприємств.

  «Станом на 09 листопада Комісії завершили свою роботу на 56 енергопідприємствах. За результатами участі у Комісіях Держенергонаглядом видано 55 висновків об'єктам електроенергетики, в яких зазначено обов'язкові до виконання 643 зауваження. На сьогодні енергопідприємствами вже усунуто 269 зауважень. Виконання ще 374 заходів з підготовки до роботи в ОЗП залишаються на контролі Держенергонагляду», – зазначив Роман Боднар.

  Крім того, Роман Боднар поінформував, що Держенергонаглядом здійснено моніторинг стану готовності об’єктів електричних мереж до роботи в ОЗП 29 операторів системи розподілу електричної енергії (ОСР). За результатами моніторингів було виявлено 4 851 порушення вимог нормативних документів у галузі електроенергетики, серед яких:

  «З метою забезпечення надійного і сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, надійного енергопостачання споживачів електричної й теплової енергії та безпеки постачання електричної енергії, ОСР мають завершити у строк до 15 грудня реалізацію розроблених на підставі вимог Положення про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період заходів, спрямованих на приведення технічного стану і організації експлуатації об'єктів електричних мереж у відповідність до вимог правил та стандартів у галузі електроенергетики», – наголосив Роман Боднар.

  Також т.в.о. Голови повідомив, що представниками Держенергонагляду здійснено моніторинг 25 тисяч теплоенергетичних об’єктів, з них:

  «За результатами проведених моніторингів було виявлено 2 762 порушення вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання. З метою усунення порушень керівникам суб’єктів господарювання було надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які необхідно усунути у встановлені терміни. Станом на 05 листопада суб’єкти відносин у сфері теплопостачання усунули 2 412 порушень (87%)», – підкреслив очільник інспекції.

  Водночас Роман Боднар зауважив, що одним із головних критеріїв оцінки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП є показник аварійності. Так, кількість технологічних порушень на об’єктах електроенергетики за 10 місяців 2020 року у порівняні з аналогічним періодом 2019 року зросла з 311 до 317, класифікованих як відмови 1 та 2 категорій відповідно до Інструкції про розслідування і облік технологічних порушень на об’єктах електроенергетики і в об’єднаній енергетичній системі України.

  Наприкінці засідання члени Колегії обговорили важливі питання щодо підготовки та стабільного проходження ОЗП, а також ухвалили рішення стосовно відзначення працівників енергетичної галузі нагородами.


  Представниками Держенергонагляду оглянуто 25 тисяч об’єктів теплоенергетичної інфраструктури

  З метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

  Так, за зверненнями суб’єктів господарювання, з початку підготовки до ОП представниками Держенергонагляду було здійснено моніторинг 25 тисяч енергетичних об’єктів, з яких:

                        4,5 тисячі – джерела теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами;

                        20,5 тисячі – системи теплоспоживання споживачів теплової енергії, у тому числі соціально важливих споживачів (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти).

  Загалом за результатами проведених моніторингів з питань технічного стану, організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж та їх готовності до ОП, виявлено 2 762 порушення вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання. З метою усунення порушень керівникам суб’єктів господарювання було надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які необхідно усунути у встановлені терміни. Станом на 05 листопада суб’єкти відносин у сфері теплопостачання усунули 2 412 порушень (87%).

  Зокрема, у ході моніторингів 4 426 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами виявлено 1 134 порушення вимог нормативно-правових актів, діючих норм, правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж. За результатами заходів складено 183 довідки з рекомендаціями та із встановленням термінів щодо усунення порушень. Станом на 05 листопада усунуто 931 порушення, що складає 82% від загальної кількості.

  Також станом на 05 листопада, за інформацією теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних організацій, проведено гідравлічні випробування 16 тисяч км теплових мереж (у двотрубному обчисленні) або 94% від загальної протяжності. Виконання графіків планово-попереджувальних ремонтів становить 92%.

  У ході проведених моніторингів 20 487 систем теплоспоживання споживачів теплової енергії виявлено 1 628 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм, правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж. За результатами оглядів складено 308 довідок з рекомендаціями та із встановленням термінів щодо усунення порушень. Станом на 05 листопада усунуто 1 481 порушення, що складає 91% від загальної кількості.

  За інформацією соціально важливих споживачів теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти) гідропневматичне промивання систем опалення проведено на 10 899 об’єктах (33% від загальної кількості об’єктів), а гідравлічні випробування систем опалення на щільність та міцність – на 15 152 об’єктах (46% від загальної кількості об’єктів).

  Водночас до територіальних органів Держенергонагляду від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання надійшло близько 7 тисяч звернень щодо участі у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. За результатами проведених моніторингів представниками відомства у складі відповідних комісій підписано 22 630 актів стану готовності до роботи в ОП по енергетичним об’єктам 6 919 суб’єктів господарювання, зокрема:

                        4 426 актів (78% від загальної кількості) – по джерелам теплової енергії;

                        18 204 акти (24,2% від загальної кількості) – по споживачам теплової енергії, серед яких 16 620 актів – по закладам охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти, іншим об’єктам соціально важливого призначення (51% від загальної кількості).

  Опалювальний період вже розпочато у більшості населених пунктів України відповідно до розпорядчих документів органів місцевого самоврядування з урахуванням температурних умов.

  Загалом станом на 05 листопада по країні включено в роботу 88% опалювальних котелень та подано теплоносій 84% споживачів теплової енергії.

  На 100% включено у роботу опалювальні котельні та подано теплоносій споживачам у Волинській, Івано-Франківській, Закарпатській, Хмельницькій, Вінницькій, Кіровоградській, Рівненській, Полтавській та Житомирській областях. В інших регіонах:

                        у Львівській, Тернопільській та Київській областях – 98%;

                        у Харківській, Чернігівській, Сумській, Луганській областях та м. Києві – 93-97%;

                        у Чернівецькій області – 88%;

                        у Черкаській області – 74-76%;

                        у Запорізькій, Донецькій та Дніпропетровській областях – 60-65%;

                        у Одеській області – 51%;

                        у Миколаївській області – 41%;

                        у Херсонській області – 13%.

  Крім того, Держенергонагляд забезпечує видачу актів щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування в зазначених будинках систем централізованого теплопостачання відповідно до вимог Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23 квітня 2012 р. № 498.

  Станом на 02 листопада територіальними органами Держенергонагляду складено 93 акти по 1 258 багатоквартирним будинкам з метою застосування ліцензіатами з постачання електричної енергії відповідного тарифу на електроенергію для населення в опалювальний період.

  Як повідомлялося раніше, електроенергетики теж готуються до роботи взимку.


  Давно хочете розпочати заощаджувати, але не знаєте з чого розпочати?

  Ми розкажемо як це зробити правильно!

  Сьогодні увесь світ відзначає День заощаджень.

  Пропонуємо вам кинути виклик своїм фінансовим звичкам та взяти участь у 52-тижневому челенджі.

  Ідея проста: ви починаєте з того, що в перший тиждень відкладаєте умовно лише 1 гривню, а потім поступово збільшуєте свої заощадження на 1 гривню на тиждень протягом року. Таким чином, ви заощадите 2 гривні у 2 тижні, потім 3 гривні у 3 тижні і так далі, поки не збільшете суму до 50 гривень на тиждень.

  До кінця року ви накопичите 1378 гривень.

  Краса цього челенджу полягає в його простоті та імпульсі, який він може створити, не кажучи вже про велику частину змін, яку ви відчуєте. Це простий, ефективний спосіб створити свою першу подушку безпеки або накопичити на відпустку.

  Один із способів як не заплутатись - роздрукувати табличку та помічати тижні після того, як ви відкладаєте суму заплановану на цей тиждень.

  Найкращий спосіб розпочати відкладати - це скласти сімейний бюджет.

  Присвятіть всього 1 день на місяць своїм фінансам. Порахуйте свої доходи та витрати. Ви можете записати їх у таблицю, на папір чи у скористатись спеціальними додатками. Також можете скористатись функцією відстеження витрат за категоріями у своєму інтернет-банкінгу. Порахуйте свої витрати за такими категоріями: продовольчі товари, ресторани, побутова хімія, освіта, кредити, витрати на проїзд чи авто, та інше. В кінці місяця ви зможете чітко побачити, куди йдуть ваші гроші та де можна скоротити витрати.

  Заощадження такі ж необхідні, як повітря. Ви повинні мати фінансову подушку безпеки, що зможе покрити ваші витрати протягом 3-6 місяців.

  Ви вже склали сімейний бюджет? Добре.

  А тепер розподіліть свої доходи за такою схемою:

  50% - планові витрати

  30% - спонтанні витрати

  20% - на заощадження

  Ви можете не просто заощаджувати гроші, заощаджуйте на своє майбутнє. Ви відчуєте різницю, коли ці накопичення будуть збиратись на якусь осмислену та чітку мету. Наприклад на навчання, авто, житло, пенсію або для надзвичайних ситуацій.

  Налаштуйте автоматичні накопичення. Налаштування автоматичного накопичення - це найпростіший і найефективніший спосіб заощадити. Налаштуйте перерахування коштів з вашого основного рахунку на окремий рахунок для накопичень чи депозит у вашому банку. Ви можете перераховувати певну суму щотижня, щомісяця чи декілька разів на місяць.

  Створіть для себе план заощаджень. Коли ви порахуєте скільки ви можете зекономити протягом кожного місяця і побачите яка сума може перейти на ваш ощадний рахунок, то можете сильно мотивувати себе економити та заощаджувати згідно вашого плану.

  Уникайте придбання дорогих або непотрібних речей за імпульсом.

  Для будь-якого несуттєвого товар чи імпульсивної покупки зачекайте 24 години перед покупкою. Якщо через добу ви ще відчуваєте потребу у цій покупці, тоді можете купувати.

  Або використайте ще один спосіб.

  Оцінюйте покупки відпрацьованими годинами на роботі, а не просто по вартості. Ця тактика розумової математики справді може допомогти вам підходити до покупок осмислено. Візьміть суму за товар, який ви хочете придбати, і поділіть його на погодинну заробітну плату. Наприклад, якщо ви розглядаєте пару взуття за 500 гривень і заробляєте 100 гривень на годину, запитайте себе, чи варто це взуття відпрацьованих п’яти годин.

  Плануйте своє харчування заздалегідь і дотримуйтесь списку під час покупки продуктів.

  Старайтесь не ходити за продуктами із почуттям голоду.

  Люди, які роблять покупки їжі за списком, витрачають набагато менше грошей, ніж ті, хто вирішує імпульсивно, що купувати, потрапляючи на продовольчий ринок чи супермаркет. Річна економія може легко скласти кругленьку суму.


  Держенергонагляд нагадує про необхідність дотримання правил електробезпеки

  Держенергонагляд повідомляє, що повітряні лінії електропередачі та енергооб’єкти (трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої) знаходяться під високою напругою. Слід пам’ятати, що електроенергія не тільки приносить користь людям, але й становить загрозу життю і здоров’ю. Щоб уберегти себе від нещасних випадків, слід дотримуватися правил електробезпеки. Пам'ятайте:

  за несприятливих погодних умов значно підвищується загроза можливих масових обривів дротів повітряних ліній електропередачі, що перебувають під напругою;

  у місці падіння дроту на поверхню землі можливе ураження електричним струмом високої напруги тих осіб, що опинилися поблизу. Тому наближатися до обірваного дроту ближче ніж на 8 метрів небезпечно для життя. Якщо ви опинилися у зоні поширення електричної напруги, слід негайно залишити її, рухаючись короткими кроками від обірваного дроту, не відриваючи ніг від поверхні землі та організувати охорону місця падіння дроту до приїзду енергетиків.

  Крім того, в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  перебувати стороннім особам на території та у приміщеннях вищезазначених об’єктів, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів і підключення до електричних мереж;

  накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж та наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

  запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряних зміїв;

  влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту;

  розпалювати багаття;

  рибалити тощо.

  Наслідком таких порушень можуть стати виникнення аварій з непередбачуваними наслідками, пожежі та нещасні випадки від впливу електричного струму.

  У разі виявлення подібних ситуацій, прохання негайно звернутись до місцевого району електричних мереж або оператора системи розподілу.

  Наголошуємо, лише неухильне дотримання елементарних правил електробезпеки може забезпечити нормальну експлуатацію об’єктів енергетичної інфраструктури та уникнення випадків від ураження електричним струмом.

  Будьте обережними! Бережіть своє життя та здоров’я!


  На Порталі "Дія" запрацював Гід з державних послуг, на якому розміщено актуальну інформацію про всі державні послуги органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, https://guide.diia.gov.ua.

  Макети плакатів про Гід з державних послуг можна завантажити за посиланням https://www.dropbox.com/sh/kl8ro74wnk26tn1/AAAUl8xUHQVTe8PIMYRrMeida?dl=0
  Триває підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду

  Управління Держенергонагляду в областях продовжують здійснювати моніторинги виробників електроенергії щодо підготовки їх об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років (далі – ОЗП).

  Так, представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області проведено заходи на таких підприємствах:

  1. ФЕС ТОВ «Екотехнік Велика Добронь». Під час моніторингу виявлено ряд порушень вимог нормативно-технічних документів (НТД) у галузі електроенергетики, зокрема:

  - не нанесено відповідне найменування на РЩ-0,4 кВ;

  - не встановлено однолінійні схеми електричних приєднань на внутрішній стороні дверцят РЩ-0,4 кВ;

  - на початку та у кінці кабельних ліній в РЩ-0,4 кВ та РУ-0,4 кВ ТП відсутні позначення відповідно до вимог НТД тощо.

  2. СЕС ТзОВ «Природні Енергоджерела» у с. Тисаашвань Ужгородського району. Під час проведення заходу виявлено такі порушення:

  - не нанесено диспетчерське найменування на всі КТП, що є в експлуатації;

  - не затверджено однолінійні схеми (РУ- 0,4 кВ та РУ-35 кВ);

  - не приєднано двері комірок усіх трансформаторів до заземлювача;

  - не нанесено необхідні позначення на щит освітлення;

  - не нанесено необхідні надписи на розподільчі щити на території СЕС.

  3. ФЕС ТзОВ «Курс» у с. Батьово Берегівського району. В результаті виявлено порушення вимог нормативних документів, зокрема:

  - не ущільнено негорючим матеріалом місця входу кабельних ліній у РУ-35 кВ КТПБМ-1(2,3);

  - відсутні однолінійні схеми електричних з’єднань у всіх РЩ-0,4 кВ сонячних панелей, що знаходяться в експлуатації;

  - відсутні бирки з необхідними позначеннями на кінцях кабельних ліній у всіх РЩ-0,4 кВ сонячних панелей, що знаходяться в експлуатації.

  4. ТОВ «Смарт Солюшион» у с. Великі Береги Берегівського району. За результатами моніторингу виявлено такі порушення:

  - не нанесено диспетчерське найменування на всі КТП (1,2,3,4), що знаходяться в експлуатації;

  - відсутні однолінійні схеми (розроблені особою, відповідальною за електрогосподарство та затверджені в установленому порядку) на внутрішній стороні РУ-0,8 кВ всіх КТП (1,2,3,4), що знаходяться в експлуатації;

  - не очищено від трави та порослі чагарнику територію СЕС.

  5. ФЕС «Відновлювальні джерела енергії Закарпаття», що у с. Великі Ком’яти Виноградівського району. Під час проведення заходу виявлено низку порушень вимог НТД у галузі електроенергетики, а саме:

  - не закрито негорючими матеріалами місця входу кабельних ліній у РУ-10 кВ та комірки трансформатора трансформаторної підстанції;

  - не нанесено найменування призначення РЩ-0,4 кВ;

  - не встановлено однолінійні схеми електричних приєднань на внутрішній стороні дверцят РЩ-0,4 кВ тощо.

  За результатами проведених моніторингів Управлінням складено довідки та рекомендовано керівникам підприємств усунути виявлені недоліки у найкоротший термін.

  Загалом станом на 14 жовтня 2020 року представниками Управління здійснено 11 моніторингів стану готовності енергетичного господарства виробників електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії. В результаті направлено 11 листів з рекомендаціями щодо усунення порушень НТД. Керівниками підприємств усі порушення було усунуто, після чого, їм видано Акти готовності до роботи в ОЗП.

  Зі свого боку, Управлінням Держенергонагляду у Кіровоградській області здійснено моніторинг готовності об’єктів ПрАТ «Кіровоградобленерго» до роботи в ОЗП.

  В результаті проведеного заходу інспекторами Управління виявлено порушення НТД, а саме:

  - не виконано ущільнення дверей клемних шаф обладнання;

  - незадовільний стан маслонаповненого обладнання ПС 35-150 кВ;

  - потребують очищення гравійні підсипки масло приймальних пристроїв силових трансформаторів 35-150 кВ тощо.

  Як висновок – складено довідку, у якій зафіксовано 184 зауваження щодо технічного стану та організації експлуатації електроустановок і електричних мереж. Крім того, видано інформаційний лист ПрАТ «Кіровоградобленерго» щодо необхідності усунення зауважень у термін до 31 жовтня 2020 року.

  Водночас інспектором Управління Держенергонагляду у Миколаївській області здійснено моніторинг виробничого підрозділу служби електропостачання «Херсонська дистанція електропостачання» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» (район електропостачання станції – Миколаїв-Вантажний) щодо технічного стану основного обладнання підстанцій та електричних мереж до роботи в ОЗП.

  За підсумками моніторингу встановлено, що на підприємстві розроблено заходи щодо підготовки господарства та персоналу до роботи в ОЗП. Заходи виконуються у визначені терміни.

  Крім того, було виявлено низку порушень вимог НТД, зокрема:

  - підприємство не укомплектоване оперативним та оперативно-виробничим персоналом у повному обсязі;

  - корпус трансформатора Т2 ТП № 91 потребує очищення від масла та бруду в районі електропостачання станції Миколаїв-Вантажний;

  - низький рівень оливи у розширювальному бачку трансформатора Т2 ТП № 91, що не відповідає температурним позначкам;

  - корпус та ізолятори силового трансформатора Т2 ТП № 748 забруднені й потребують очищення від бруду і пилу у районі електропостачання станції Миколаїв-Вантажний тощо.

  На підставі цих зауважень, підрозділу АТ «Укрзалізниця» було надано відповідні рекомендації задля усунення порушень.

  Зі свого боку, Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області здійснено моніторинги об’єктів, що використовують альтернативні джерела живлення до роботи в ОЗП. Зокрема, було здійснено оцінку стану готовності до роботи взимку таких підприємств: ТОВ «Болохівський Солар Парк-1», ТОВ «Болохівський Солар Парк-2», ТОВ «Солар Вейв», ТОВ «Іршанська СЕС» та ТОВ «Літки Солар».

  У результаті роботи представником Держенергонагляду було виявлено порушення, що впливають на оцінку готовності об’єктів електроенергетики до роботи в ОЗП, а саме:

  - особа, відповідальна за електрогосподарство не пройшла перевірку знань за участі представника Держенергонагляду;

  - відсутня достатня кількість підготовленого персоналу для обслуговування електроустановок (обслуговування електроустановок до та вище 1 000 В виконується одноосібно);

  - не проведено випробування та вимірювання основних параметрів електрообладнання і установок;

  - відсутність організації, розробки та ведення необхідної документації з питань експлуатації електроустановок тощо.

  Після усунення виявлених порушень, представниками Управління було видано 4 Акти готовності до роботи в ОЗП.

  Також на Донеччині представниками Управління Держенергонагляду взято участь у роботі комісій з перевірки готовності об’єктів електроенергетики до роботи ОЗП. Так, було здійснено моніторинги 16 структурних підрозділів АТ ДТЕК «Донецькі електромережі» (14 РЕМ та 2 ВЕМ).

  Довідково:

  Порядок організації підготовки об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП, критерії оцінки та порядок видачі актів готовності визначено Положенням про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, затверджених наказом Мінпаливенерго України від 07.07.2006 №231 (у редакції наказу Мінпаливенерго України від 29.12. 2008 № 667) та зареєстрованих в Мінюсті України 03.03.2009 за № 195/16211.

  Відповідно до Положення для перевірки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП не пізніше 1 жовтня поточного року за наказами керівника об'єкта електроенергетики створюються відповідні комісії.

  Перевірка готовності до роботи в ОЗП об'єктів електроенергетики повинна бути закінчена в термін не пізніше 15 листопада поточного року.

  За умови виконання вимог Положення в повному обсязі, комісіями у термін до 15 листопада поточного року видається Акт готовності до роботи в ОЗП. У разі невиконання загальних та додаткових умов готовності до роботи в ОЗП, Акт готовності об’єктам не видається.


  IСТОРIЯ ЖИТТЯ АРХIВУ, АБО ДОТОРКНИСЬ I ДIЗНАЙСЯ  Одиноким пенсіонерам, старшим за 80 років, щомісяця виплачуватимуть допомогу на догляд

  Одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, буде виплачується щомісячна соціальна допомога на догляд.

  Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 633 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд», якою визначено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1712 грн * 40% = 685грн).

  Допомога призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року, незалежно від дати подання заяви.

  Для призначення соціальної допомоги на догляд за одинокими особами, яким виповнилося 80 та більше років, подаються такі документи:

  - заява за формою, встановленою Мінсоцполітики,

  - декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, яка складена за формою, встановленою Мінсоцполітики,

  - висновок лікарської-консультативної комісії.

  Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації про доходи та майновий стан особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги.

  Органи соціального захисту населення самостійно додають довідку до заяви про вид пенсії (згідно з електронною базою даних про одержувачів пенсії).

  Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення такого догляду, яким виплачується компенсація.

  Одночасно інформуємо, що відповідно до статті 1 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, одинока особа — це особа, яка не має працездатних родичів, зобов'язаних за законом її утримувати.

  Згідно статті 51 Конституції України, повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

  Відповідно до статті 202-203 Сімейного Кодексу, повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.


  В Україні продовжуються моніторинги технічного стану теплових господарств

  Представниками Управління Держенергонагляду у Волинській області проведено моніторинг теплового господарства КП «Дубищенське житлово-комунальне господарство», що у смт Дубище Рожищенського району стосовно його готовності до опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП). За результатом огляду було видано довідку та рекомендації, серед яких:

  пройти відповідальній за теплове господарство особі періодичну перевірку знань Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж (далі – ПТЕТУіМ);

  провести перевірки знань ПТЕТУіМ для персоналу (сезонних працівників), який обслуговує та експлуатує теплові установки і мережі;

  здійснювати нагляд за наявністю вільного доступу для обслуговування теплотехнічного устаткування і теплопроводів при складуванні тимчасового резерву палива у котельні.

  Водночас з початку підготовки до ОП представниками Управління Держенергонагляду у Полтавській області підписано 144 Акти стану готовності теплового господарства до роботи в ОП (далі – Акт) по 1 226 об’єктам суб’єктів господарювання, а саме:

  медичним та лікувальним закладам – 935 об’єктів (94,73% від загальної кількості);

  дошкільним навчальним та іншим дитячим закладам – 118 об’єктів (23,55% від загальної кількості);

  школам – 62 об’єкти (45,93% від загальної кількості);

  професійним та вищим навчальним закладам – 52 об’єкти (25% від загальної кількості);

  за іншими закладами соціального призначення – 59 об’єктів (18,74% від загальної кількості).

  Зі свого боку, представники Управління Держенергонагляду у Донецькій області взяли участь у роботі 6 комісій суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, з перевірки готовності їх теплових господарств до роботи в ОП. Так, було оглянуто: ПП «Енергія» (м. Новогродівка), КП «Маріупольтепломережа» Маріупольської міської ради, ТОВ «Бахмут-Енергія», КП «Тепломережа» Вугледарської міської ради, ВО «Волновахаміжрайтепломережа» ОКПЕ «Донецьктеплокомуненерго», КП «Великоновоселківський комунхоз».

  Зокрема, було перевірено стан готовності 53 котелень та підписано Акти по 48 котельням та 1 Акт по ТОВ «Бахмут-енергія».

  Крім того, представники Управління здійснювали моніторинг стану готовності теплових господарств споживачів соціальної сфери до роботи в ОП.

  У результаті було підписано 25 Актів по об’єктам споживачів з висновком «теплове господарство підготовлено», а саме:

  медичні та лікувальні заклади – 18;

  дошкільні навчальні та інші дитячі заклади – 3;

  школи – 4.

  Загалом (починаючи з червня 2020 року) представники Управління Держенергонагляду у Донецькій області взяли участь у роботі:

  40 комісій суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії (теплопостачальні організації), з перевірки готовності їх теплових господарств до роботи в ОП. Перевірено стан готовності до роботи в ОП 319 котелень (74 % від загальної кількості) та підписано Акти по 261 котельні (60,6 %);

  78 комісій споживачів соціальної сфери з перевірки готовності їх теплових господарств до роботи в ОП. Підписано 276 Актів по об’єктам споживачів та 69 Актів – по суб’єктам господарювання.

  У Хмельницькій області інспекторами Управління Держенергонагляду проведено моніторинг стану підготовки до роботи в ОП Теофіпольського комунального підприємства «Тепловик». У ході огляду виявлено ряд зауважень та порушень вимог чинних нормативних документів, зокрема:

  підприємство не укомплектовано ремонтним та обслуговуючим персоналом, у тому числі не проведено навчання та перевірку знань працівників;

  не завершено повірку манометрів у котельнях підприємства;

  котельні підприємства забезпечено не повною мірою твердим паливом;

  не відновлено щільність газоповітряного тракту котла НІІСТУ-5, не відремонтовано котел АТОН-1000 у котельні по вул. Попружного, не проведено їх промивання та випробування;

  стан охоронної зони теплової мережі підземної прокладки котельні по вул. Заводська не приведено у відповідність до нормативно-технічної документації (наявні насадження багаторічних кущів у межах охоронних зон тощо).

  Відтак було оформлено та доведено до підприємства довідку, де зазначено виявлені зауваження. Також на адресу підприємства направлено рекомендаційний лист, яким запропоновано усунути виявлені порушення з метою належної підготовки до ОП та повідомити про виконання Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області.

  Також представники Управління взяли участь у роботі комісій з перевірки стану готовності до роботи в ОП КП «Полонне тепловодопостачання» та КП «Ізяславтепломережа».

  За результатами роботи комісій підприємствам видано Акти по всіх джерелах теплової енергії. Проте, до Актів було внесено виявлені під час роботи комісій зауваження. Керівникам підприємств наголошено, що Акти готовності буде анульовано у разі неусунення зауважень у встановлені терміни.

  Крім того, з початку вересня представниками Управління Держенергонагляду у Київській області у складі відповідних комісій перевірено стан готовності теплових господарств теплопостачальних організацій та соціально-важливих споживачів до роботи в ОП, серед яких: 27 середніх шкіл Управління освіти і науки Броварської, Бучанської та Білоцерківської міських рад, 35 дошкільних навчальних закладів Управління освіти і науки Броварської, Бучанської та Білоцерківської міських рад, Палац творчості дітей та юнацтва м. Бровари, Центр патріотичного виховання Управління освіти і науки Броварської міської ради, Дитячо-юнацька спортивна школа Управління освіти і науки Броварської міської ради, Будинок культури відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради, Бучанський консультативно-діагностичний центр, Білоцерківський обласний онкологічний диспансер, Білоцерківська міська лікарня №2, КП «Тетіївтепломережа» тощо.

  За результатами перевірок було підписано 59 Актів по об’єктах теплопостачальних організації та 43 Акти по об’єктах соціально-важливих споживачів. Також виявлено 73 порушення з питань технічного стану на 35 соціально-важливих об’єктах споживачів.

  Зі свого боку, представники Управління Держенергонагляду у Вінницькій області взяли участь у 7 комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. Під час оглядів комісіями не було виявлено зауважень та видано Акти готовності:

  КНП «Вінницька обласна дитяча інфекційна лікарня Вінницької обласної Ради»;

  КНП «Вінницьке обласне бюро Вінницької обласної Ради»;

  КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради»;

  КНП «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1»;

  КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня»;

  КНП «Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради»;

  КНП «Вінницька обласна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради».

  Водночас Управлінням Держенергонагляду у Кіровоградській області проведено моніторинг готовності теплових господарств до роботи в ОП та підписано Акти готовності ТОВ «Захід-Схід-Енерго», КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради, ЦРЛ (м. Бобринець), Кіровоградський Державний архів, ЦРЛ (смт Онуфріївка), НВК «Кіровоградський колегіум», КНП «Олександрійський наркологічний диспансер».

  У Рівненській області представниками Управління Держенергонагляду здійснено огляд теплових господарств КП «Обласний перинатальний центр» та КП «Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення». За результатами заходів заклади визнано підготовленими до роботи в ОП та видано їм відповідні Акти.

  Крім того, представниками Управління у складі робочої групи було проведено моніторинг теплових господарств теплопостачальних підприємств, що здійснюють теплопостачання на території Рівненського району.

  Так, проведено огляд теплових мереж та 3 котелень КП «Рівнерайкомуненергія», що надають послуги з теплопостачання трьом населеним пунктам району. За результатами роботи робочої групи складено відповідну довідку та зазначено проблемні питання, які можуть впливати на початок опалювального періоду.

  Також оглянуто 10 джерел теплопостачання ПП «Тепло - Енергія», що здійснюють виробництво та постачання теплової енергії 12 бюджетним установам області. В результаті здійснених заходів складено відповідну довідку та підписано Акти по 10 джерелам теплопостачання й видано Акт готовності теплового господарства підприємства до роботи в опалювальний період.


  Перевірка корпоративних прав

  1. Основне поняття про корпоративні права.

  Відповідно до частини першої статті 167 Господарського кодексу України корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

  Визначення корпоративних прав наведено також і в інших нормативно-правових актах, але в даному випадку, вважаємо, слід керуватися поняттям, наведеним у Господарського кодексу України, оскільки воно є загальним. Поняття господарських організацій закріплене в положеннях пункту 1 частини 2 ст. 55 Господарського кодексу України.

  Так, господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

  Відповідно до частини 1 статті 80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

  Згідно положень частини 2 статті 81 Цивільного кодексу України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

  Як можна дізнатись відомості про наявність в особи корпоративних прав?

  Вся інформація про створені і зареєстровані або припинені господарської організації внесена до єдиної державної інформаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, під назвою — Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

  2. Що таке спеціальна перевірка наявності корпоративних прав у особи?

  Відповідно до положень ст.ст. 56-58 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством України з питань державної служби, проводиться спеціальна перевірка (далі – спеціальна перевірка).

  Відповідно до Положення про міжрегіональні управління Міністерства юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 за № 759/19497 (зі змінами) та Порядку проведення спеціальної перевірки наявності в осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, корпоративних прав, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.03.2012 № 448/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 26.03.2012 за № 449/20762, Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) забезпечує проведення спеціальної перевірки відомостей щодо наявності корпоративних прав у осіб, які претендують на зайняття посад у територіальних органах чи підрозділах міністерств, інших центральних органів виконавчої влади або інших державних органів, органах влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністраціях, органах місцевого самоврядування (далі – перевірка відомостей щодо наявності корпоративних прав).

  3. На підставі яких документів проводиться спеціальна перевірка відомостей щодо наявності корпоративних прав у особи?

  Проведення перевірки здійснюється на підставі запиту (додаток 1) відповідного державного органу чи органу місцевого самоврядування до якого додаються копії письмової згоди кандидата на проведення спеціальної перевірки (додаток 2), його автобіографії та паспорта. Необхідно звернути увагу, що запит підписує керівник органу на посаду в якому претендує особа, а у разі його відсутності особа, яка виконує обов’язки керівника, або один із його заступників відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

  4. Як виконується спеціальна перевірка відомостей щодо наявності корпоративних прав у особи?

  Перевірка здійснюється шляхом пошуку відомостей про корпоративні права осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у ЄДР за прізвищем, ім’ям та по батькові засновника (учасника) юридичної особи та/або реєстраційним номером облікової картки платника податків (серією та номером паспорта — для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

  5. Хто підписує сформований документ в якому міститься інформація про наявність корпоративних прав у особи?

  Інформація про результати перевірки, проведеної територіальними органами Міністерства юстиції України, формується за допомогою Єдиного державного реєстру та підписується начальниками територіальних органів Міністерства юстиції України, а у разі їх відсутності — особами, які виконують їх обов’язки, або заступниками начальників відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

  6. У який термін виконується перевірка відомостей про наявність корпоративних прав у особи?

  Інформація про результати перевірки надається до органу, який надіслав відповідний запит, у 7 денний строк із дати надходження запиту. Інформація про результати перевірки та документи щодо її проведення є конфіденційними, якщо вони не містять відомостей, що становлять державну таємницю.

  7. Які типові помилки допускаються при подачі документів на проведення перевірки?

  1) подання згоди та запиту не за формою встановленою додатком 1 до Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171;

  2) підписання запиту, особою, яка не має на це повноважень;

  3) крім того, важливо слідкувати за чинністю особистих документів кандидата, оскільки такі деталі як, не вчасно вклеєна фотокартка до паспортної книжечки по досягненню 25-ти і 45-ти річного віку, як то передбачено абзацом другим пункту 8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ, унеможливлюють проведення перевірки.

  8. Куди і як подавати документи для спеціальної перевірки?

  Для державних органів та органів місцевого самоврядування, що знаходяться в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях приймання документів здійснюється за поштовою адресою: 49027, м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 21-А. Звертаємо увагу, що чинним законодавством не передбачено приймання документів для отримання відомостей щодо наявності в особи корпоративних прав в електронній формі.

  Начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Іван ЛЕГОСТАЄВ


  Інформуємо громадян з тимчасово окупованої території, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО/ООС, що Верховна рада України підтримала постанову №3809, призначивши місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року, які будуть проводитися за новим Виборчим кодексом. Згідно нового кодексу внутрішньо переміщені особи мають змінити адресу для голосування до 09 вересня та після зміни адреси прийняти участь у виборах.


  Сімейні форми виховання-підтримка дітей, які потребують допомоги

  Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики.

  Конвенцією ООН про пава дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти які не можуть проживати з рідними батьками, в інституційних закладах ще й досі виховується значна кількість дітей – сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

  Сімейними формами виховання дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сімї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім'я та наставництво.

  Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей.

  Ще однією формою сімейного виховання є опіка та піклування яка встановлюються для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей. Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

  Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання. Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Влаштування дітей у прийомну сім’ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім’ї. Після утворення прийомної сім’ї постійно здійснюється її соціальне супроводження працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Метою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. За дітьми-вихованцями зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Особа, яка хоче прийняти дитину, створивши прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, оформити опіку чи піклування повинна пройти навчання кандидатів в опікуни піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі.

  Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).

  Наставництво здійснюється в найкращих інтересах дитини, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, зокрема, щодо:визначення та розвитку здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки; формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема, щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг. Наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання дитини, наставником та адміністрацією закладу, в якому проживає дитина, в інтересах якої укладається такий договір.

  Якщо Вас зацікавила дана інформація, звертайтесь до Благовіщенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.


  Планування та здійснення перевірок буде відбуватися за допомогою Інспекційного порталу

  У п’ятницю, 28 червня, відбулася робоча зустріч щодо подальшої інтеграції здійснення наглядової діяльності Державної інспекції енергетичного нагляду України за допомогою Інспекційного порталу. Захід пройшов у вигляді відеоконференції на платформі Zoom.

  Інспекційний портал – це пілотний модуль планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

  У зустрічі взяли участь т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар, керівники самостійних підрозділів центрального апарату відомства, начальники територіальних Управлінь в областях, державні інспектори та представники Офісу ефективного регулювання.

  «Усі суб’єкти діяльності у сфері тепло- та електроенергетики мають чітко знати коли має здійснюватися перевірка їх об’єктів. І для цього діяльність Держенергонагляду має бути максимально прозорою та зрозумілою. Сподіваюся, що такий інформаційний ресурс, як Інспекційний портал, не тільки покращить діяльність відомства, а й буде сприяти поглибленню діалогу влади та бізнесу», – зазначив Роман Боднар, розпочинаючи захід.

  Зі свого боку, керівниця з інформаційних технологій Офісу ефективного регулювання BRDO Яна Горюнова провела тренінг із використання Інспекційного порталу, показавши як прозоро запланувати та оприлюднити заходи державного нагляду на 2021 рік.

  Зокрема, платформа передбачає створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain. Інспектори через смартфони або планшети матимуть доступ до автоматизованої системи контролю, де будуть зберігатися всі дані про підприємство, перевірки, акти та приписи. Це дозволить підвищити прозорість роботи інспекторів, адже результати перевірок і плани стануть ще більш відкритими.

  Довідково:

  Державна регуляторна служба України спільно з МЕРТ та за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) у 2018 році запустила пілотний модуль системи заходів державного нагляду (контролю) - ІАС ДНК.

  На сайті порталу повідомляється, що інспекційний портал в Україні є пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

  Наразі у системі даних за поточний рік вказано 74 760 позапланових перевірок, 114 471 запланованих перевірок і 32 216 комплексних перевірок.


  Місце вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

  У статті 131 Закону України «Про нотаріат» (далі – Закон) законодавцем визначено, що нотаріальний округ – це територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність, і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса.

  Нотаріальні округи визначаються відповідно до адміністративно-територіального устрою України. У містах з районним поділом округом діяльності нотаріуса є вся територія міста. У разі зміни адміністративно-територіального поділу України, в результаті якого розташування робочого місця (контори) приватного нотаріуса увійшло до іншого нотаріального округу, нотаріальна діяльність відповідних нотаріусів повинна бути зареєстрована в цьому нотаріальному окрузі.

  Нотаріальні дії вчиняються в приміщенні державної нотаріальної контори, у державному нотаріальному архіві, приміщенні, яке є робочим місцем (конторою) приватного нотаріуса. В окремих випадках, коли фізична особа не може з'явитися в зазначене приміщення, а також коли того вимагають особливості посвідчуваного правочину, такі нотаріальні дії можуть бути вчинені поза вказаними приміщеннями, але в межах нотаріального округу (!).

  Фізичні та юридичні особи є вільними у виборі нотаріального округу, в межах якого звернутися до нотаріуса (неважливо державного чи приватного, оскільки документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу!) за вчиненням певної нотаріальної дії.

  Разом з тим, окремі нотаріальні дії передбачають їх вчинення лише в певному нотаріальному окрузі, зокрема: відкриття спадщини (заведення спадкової справи) та посвідчення договорів про відчуження та заставу майна.

  Відповідно до статті 29 Цивільного кодексу України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, тобто житло, в якому він проживав постійно або тимчасово. Якщо спадкодавець мав декілька місць проживання, місцем відкриття спадщини вважається останнє місце реєстрації спадкодавця.

  Таким чином, для оформлення спадкових прав спадкоємець має звернутись до державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса, які функціонують в межах територіальної одиниці, що стала останнім місцем проживання спадкодавця, протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини з відповідною заявою про її прийняття.

  Щодо посвідчення договорів відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, то частиною 4 статті 55 глави 5 розділу ІІ Закону передбачено, що нотаріальна дія здійснюється за місцезнаходженням такого майна або за місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.

  Посвідчення договорів відчуження, застави транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, здійснюється за місцезнаходженням юридичної особи або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.

  В свою чергу, посвідчити заповіт чи довіреність, може будь-який нотаріус, в межах свого нотаріального округу (!), безвідносно до місця проживання чи реєстрації особи, що до нього звернулася.

  Враховуючи те, що нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу (за винятком заміщення інших нотаріусів у випадках, передбачених Законом), а також постанову Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № № 807-IX, що передбачає реформування адміністративно-територіального устрою України, звертаємо Вашу увагу на можливі зміни в законодавстві загалом, та потенційне утворення та ліквідацію нотаріальних округів зокрема.
  Виборці отримали можливість голосувати на місцевих виборах за фактичним місцем проживання

  Верховна Рада України призначила вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року. Та місцеві вибори цього року будуть проводитись з де-якими змінами. Центральна виборча комісія спростила порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси: постанова ЦВК від 18 травня 2020 року №88 «Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців», постанова ЦВК від 11 червня 2020 року №103 «Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання» Завдяки зазначеним процедурам громадяни України отримують можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають. Заяви можна подавати в паперовому та електронному вигляді. Для цього потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Благовіщенської райдержадміністрації (вул.Героїв України, 48Ж, І поверх, приміщення податкової служби), при собі мати паспорт громадянина України.
  Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Благовіщенської райдержадміністрації Івахнюк Надія


  Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

  ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» розпочала проєкт «Групи самодопомоги: Разом - міцніше!» за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництва в Україні для жінок з родин загиблих та ветеранів учасників АТО/ООС.

  Мета проєкту — посилення програм соціального захисту вразливих жінок в умовах пандемії СОVID-19 шляхом створення та подальшої менторської підтримки роботи 8 груп самодопомоги у Волинській, Хмельницькій, Миколаївський, Кіровоградській та Дніпровській областях.

  В рамках проєкту «Групи самодопомоги: Разом - міцніше!»:

  - Буде відібрано найбільш вмотивованих жінок - лідерок, які вже вийшли з кризового стану та готові допомагати іншим.

  - Жінки приймуть участь у дводенному семінарі у м. Київ з тематики допомоги «рівний - рівному», методик захисту прав та методів співпраці з органами місцевого самоврядування.

  - За результатами тренінгу будуть розроблені індивідуальні плани розвитку груп.

  - Сформовано щонайменше 8 груп самодопомоги у Волинській, Хмельницькій, Миколаївський, Кіровоградській та Дніпровській областях. Групи формуватимуться за територіальною ознакою та за статусом учасниць.

  Робота груп самодопомоги посилюватиме роботу соціального захисту адже мобілізуватиме та гуртуватиме жінок з зазначених категорій, сприятиме покращанню зв’язків в середині громади, покращуватиме горизонтальну самоорганізацію жінок заради взаємодопомоги у вирішенні проблемних питань та захисті прав як одна одної так і вразливих груп населення загалом.

  Реєстрація на участь у проєкті за посиланням: https://cutt.lv/tdOVObO або за телефоном 066-726-53-77 Наталя


  ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ПІДРОБОК, КУПУЮЧИ НАСІННЯ

  19 СЕРПНЯ 2020

  Кожен аграрій повинен бути впевненим, що насіння, яке він купує, є оригінальним та відповідає стандартам якості, тому при виборі посівного матеріалу варто бути обізнаним.

  На жаль, на ринку насіння має місце недобросовісна конкуренція, яка породжує таке ганебне явище, як підробка (контрафакт/фальсифікат). Слід відмітити, що контрафактом вважається ввезення продукції особами, що не уповноважені виробником або власником торгової марки та сорту, як об’єкта інтелектуальної власності, на який отримано супровідні документи для здійснення імпорту товару на певну територію або регіон. В свою чергу фальсифіковане насіння – продукція, виготовлена на території України з порушенням технології, неправомірним використанням найменувань сортів, занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні зі спотвореним вмістом та з копіюванням зовнішнього оформлення оригінальної тари.

  Існує багато способів появи на ринку підробленого, низької якості насіння. Так звані «комерсанти» використовують назви відомих торгових компаній або суб’єктів насінництва та розсадництва, під видом яких на ринку реалізується насіння, яке має походження відмінне від оригінального. Зазвичай для такого роду підробок використовується товарне зерно, або некондиційне насіння, фарба, «правильні» мішки та папірці, зовні схожі на сертифікати, що засвідчують сортові і посівні якості насіння.

  Добросовісні виробники при обробці насіння засобами захисту рослин використовують для фарбування якісні барвники. Підроблене ж насіння обробляється нестійким барвником, який при транспортуванні насіння відпадає. Отже, якщо у мішку виявлено пил від фарби – це може свідчити про підробку. На фірмових мішках проставляються голографічні знаки, спеціальні етикетки з QR-кодом тощо. Підроблені мішки можуть бути подібними з оригінальними компаній-виробників, проте можна помітити допущені помилки у логотипі чи назві сорту/гібриду насіння, або ж кольорова гама пакування розмита. Варто з підозрою відноситися до «суперзахищених» мішків, прошитих декілька разів, оскільки це може свідчити про те, що мішок заповнений чим прийдеться.

  Як правило, підроблене насіння пропонують фірми-одноденки, у яких завжди повний асортимент насіння різних культур, сортів та гібридів, та які надають «гарний» сервіс – доставку насіння до воріт покупця, а не зі складу, щоб не дізналися, де роблять фальсифікат. Дуже часто привозять 1-2 мішки для зразка, іноді такі перші мішки є оригінальними, проте потім, після оплати, яка в більшості здійснюється за готівку, доставляють решту – підроблене насіння.

  Щоб не придбати підроблене насіння, дотримуйтесь наступних порад:

  1. Як правило, насіння реалізують самі виробники та/або компанії з іноземними інвестиціями через мережу офіційних дистриб’юторів. Виробник насіння має бути занесеним до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, що знаходиться у відкритому доступі.

  2. Кожну партію насіння супроводжують два сертифікати (Сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння, та Сертифікат, що засвідчує посівні якості насіння), які можна перевірити через електронний доступ до «Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».

  3. Обов’язково перевіряйте відповідність інформації у сертифікатах та на етикетках, що мають бути на кожному мішку. Номер партії та країна походження насіння повинні співпадати. Залежно від категорії (генерації) насіння та його призначення упаковку з насінням маркують етикетками відповідної форми, кольору та змісту.

  4. Купуйте насіння тільки за безготівковий розрахунок, зберігаючи всі чеки та квитанції.

  5. Ціна має бути важливим, але не визначальним фактором. Не варто шукати найдешевше з дешевого. Якщо постачальник досить легко і невимушено знижує й так невисокі ціни і його пропозиція виглядає найпривабливішою на тлі конкурентів, це серйозний привід насторожитись.

  За роз’ясненнями та консультаціями з цього питання можна звертатися до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки за телефонами: (0522) 32 26 38; +380501717369.


  Автономні електростанції: вимоги та експлуатація

  Вимоги до автономних стаціонарних і пересувних джерел електричної енергії, такі як дизельні, бензинові, газотурбінні та інші електростанції одиничною потужністю до 1000 кВт (далі - автономні електростанції), що використовуються як основні або резервні джерела живлення струмоприймачів споживачів, але не працюють паралельно з електромережею електропередавальної організації, визначені главою 9 розділу VІІІ Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (далі – Правила).

  Так, відповідно до Правил, споживачі, які мають автономні електростанції, для їх обслуговування повинні мати спеціально підготовлений персонал з відповідною групою з електробезпеки.

  Включення автономної електростанції допускається лише після внесення відповідних змін до договорів споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та договори про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії (за наявності). В однолінійній схемі та Акті розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін повинно бути вказано наявність автономних електростанцій, а також точки їх приєднання, встановлену потужність (кВт) та величину номінальної напруги (кВ).

  Споживач, до вводу в роботу автономної електростанції, повинен мати погоджену з електропередавальною організацією Інструкцію про порядок включення в роботу автономної електростанції, а також Положення про взаємовідносини з електропередавальною організацією, з обов’язковим розділом - оперативне керування роботою автономної електростанції.

  Інструкція про порядок включення в роботу автономної електростанції повинна в повному обсязі містити вимоги п. 9.6 Розділу VІІІ Правил, а саме:

  список осіб споживача, які мають право оперативних переговорів з оперативними працівниками електропередавальної організації та право оперативних перемикань;

  наказ про призначення особи, відповідальної за технічний стан і експлуатацію автономної електростанції;

  номери телефонів диспетчерського зв'язку електропередавальної організації;

  узгоджену електропередавальною організацією електричну схему приєднання автономної електростанції до мережі електропередавальної організації.

  Автономні електростанції допускаються до експлуатації тільки у разі, якщо їх конструктивне виконання та клас ізоляції апаратів, приладів й іншого обладнання, а також проводів та кабелів відповідають параметрам мережі або електроустановок споживачів, умовам навколишнього середовища та вимогам Правил улаштування електроустановок. Застосовані в автономних електростанціях апарати та інше обладнання повинні відповідати вимогам ГОСТ, ДСТУ та (або) технічним умовам заводу виробника, затвердженим в установленому порядку.

  Крім того, автономна електростанція повинна мати:

  схему підключення електростанції в електричну мережу споживача, обладнану електромеханічним пристроєм для блокування або двостороннім перекидним рубильником, з метою уникнення подачі зустрічної напруги від електростанції в електричну мережу електропередавальної організації;

  можливість постійного контролю на розподільчому щиті електроустановки, наявності напруги з боку мережі електропередавальної організації, шляхом установлення відповідного засобу вимірювальної техніки та контрольної електричної лампи.

  Споживачі зобов'язані підтримувати свої автономні електростанції в робочому стані, проводити їх технічне обслуговування, відповідно до розділу VІІІ глави 9 Правил, а також проводити випробування їх працездатності відповідно до експлуатаційної документації.

  Керівники та працівники підприємств, установ, організацій та їх структурних підрозділів, які порушують вимоги щодо уведення в роботу та порядок використання автономних електростанцій несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

  Тільки неухильне виконання вимог нормативно-технічних документів є запорукою безпечної та безаварійної експлуатації автономних джерел енергозабезпечення, і дає можливість мінімізувати ризик виникнення загрози життю та здоров’ю людей.

  Раніше повідомлялося про умови та порядок припинення електропостачання споживачів.


  ЧОМУ ПЕРЕД ПОСІВОМ ВАРТО ПЕРЕВІРЯТИ НАСІННЯ НА ПОСІВНІ ЯКОСТІ

  Незабаром розпочнеться посів озимих сільськогосподарських культур. Тож саме час до початку посівної дізнатися, наскільки якісне насіння буде висіяне під урожай наступного року.

  Якість насіння є одним із основних факторів одержання високих урожаїв та означає наявність сортових та посівних якісних показників.

  Посівні якості насіння – сукупність показників якості насіння, що характеризують придатність його до посіву (схожість, енергія проростання, чистота, маса 1000 шт., життєздатність, вологість, зараженість хворобами, заселеність шкідниками).

  Схожість, без сумніву, є найбільш важливим показником. Рівень схожості, встановлений стандартом, забезпечує нормальне проростання насіння в польових умовах і формування необхідної густоти рослин. Існують поняття лабораторної та польової схожості насіння. Лабораторна схожість насіння визначається шляхом його пророщування за оптимальних умов протягом конкретного для кожної культури терміну (для більшості культур – 7-8 діб). Польова схожість насіння, як правило, відрізняється від лабораторної, її показники можуть бути дещо нижчими, адже в лабораторіях створюються ідеальні умови для проростання насіння, що не завжди можливо в польових умовах. Це пов’язано з впливом низки чинників, таких як температура й вологість грунту, строки і глибина посіву, рівень агротехніки тощо.

  Не менш важливим показником є енергія проростання насіння, що характеризує його здатність швидко і дружно проростати. Цю властивість має здорове насіння.

  Знаючи енергію проростання і схожість та визначивши масу 1000 насінин можна з високою точністю розрахувати норму висіву на гектар і не витратити зайвий посівний матеріал.

  Має значення і перевірка на заселеність насіння шкідниками, які пошкоджують насіння, а продукти їх життєдіяльності спричиняють розвиток грибкових хвороб і пліснявіння.

  Попередня перевірка насіння сільськогосподарських культур на зараженість хворобами має важливе значення, адже результати таких досліджень будуть достатньою підставою для прийняття рішення про доцільність проведення обробки насіння та підбір протруйника необхідного спектра дії. При цьому основна вимога для якісного протруєння насіння – відсутність домішок насіння культурних рослин та бур’янів, битого насіння тощо, тому при визначенні посівних якостей насіння обов’язково визначати дані показники.

  Володіючи повною інформацією про якість насіння, аграрій розуміє, який протруйник треба купити, чи потрібна передпосівна обробка стартовими мікродобривами та чи варто сіяти це насіння взагалі.

  Вартість повного дослідження проби насіння на посівні якості невисока, але отримані результати дозволяють заощадити десятки тисяч гривень у подальшому.

  Послуги з визначення посівних якостей насіння в області надають 5 державних лабораторій Держпродспоживслужби. З переліком цих лабораторій, а також інформацією про вартість таких лабораторних досліджень можна ознайомитися за посиланням.

  За роз’ясненнями та консультаціями з цього питання можна звертатися до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки за телефонами: (0522) 32 26 38, +380501717369.


  «Вікі любить пам'ятки» - завантажте фотографи, допоможіть Вікіпедії та змагайтеся за призи!

  З 1 по ЗО вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об'єктів культурної спадщини «Вікі любить пам'ятки». Метою проекту є зібрати світлини всіх пам'яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року вже понад 20 країн світу заявили своє бажання провести конкурс.

  В Україні конкурс пройде вже дев'ятий рік поспіль. Конкурсний список складається з понад 89 тисяч пам'яток історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад 2700 учасників завантажили понад 280 тисяч світлин майже 35 тисяч об'єктів культурної спадщини - культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин у Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.

  Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу, завантажувати фотографії, показати унікальність історико-культурних об'єктів свого краю та привернути увагу до стану їхнього збереження.

  Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства із конкурсних списків. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки.

  Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам'яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецноміиацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

  Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

  Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу: http://wlm.org.ua/participation/

  Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: http://wlm.org.ua/rules/

  Сторінка конкурсу у Фейсбук: https://www.facebook.com/wlmua/

  З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

  Для довідки: «Вікі любить пам'ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам'яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,4 млн фотографій.


  НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ЗБИРАННІ НАСІННИЦЬКИХ ПОСІВІВ АБИ НЕ ВТРАТИТИ ЯКІСТЬ НАСІННЯ

  Вимоги до якості збирання насінницьких посівів більш високі, ніж до збирання посівів товарного призначення, бо важливо не лише зібрати урожай з мінімальними втратами, а й отримати насіння з високими посівними якостями.

  Насінницькі посіви зернових та зернобобових культур збирають як прямим комбайнуванням, так і роздільним способом. Перший використовується при рівномірному дозріванні насіння на низькорослих та відносно чистих посівах, а також за нестабільних погодних умов. В інших випадках збирання проводиться роздільним способом. Пряме комбайнування зернових культур проводять при повній стиглості насіння, проса – при дозріванні насіння у верхній та середній частині волоті, гороху і вики – при побурінні 70-75% бобів. При роздільному збиранні насіння, як правило, травмується менше, ніж при прямому, проте у дощові роки більш високоякісне насіння одержують при прямому комбайнуванні. Передчасне скошування у валки призводить до одержання щуплого насіння, а запізніле – супроводжується великими втратами і погіршенням якості насіння.

  З метою запобігання видового і сортового засмічення насіння під час його збирання необхідно вживати наступних заходів:

  - насамперед скласти план проведення збиральних робіт, аби виключити можливість послідовного збирання одним комбайном двох і більше сортів однієї культури або важковідокремлюваних культур;

  - починати збирання з обкосів на ширину захвату комбайну, а намолочене при цьому збіжжя використати на товарні цілі;

  - контролювати ступінь травмування насіння, а для цього обмолот слід проводити в оптимальні строки та на понижених швидкостях, обороти барабана та зазори молотильних агрегатів комбайна повинні бути відповідно відрегульовані;

  - перевозити насіння від комбайна тільки закріпленим за ним транспортом, полем де посіяний даний сорт;

  - комбайни і транспорт ретельно очищати після закінчення збирання на цьому ж полі, використовуючи компресор;

  - організувати вхідний контроль за насінням, яке надходить на тік від комбайнів, розміщувати його слід таким чином, щоб запобігти змішуванню з іншими сортами та культурами;

  - не допускається одночасне надходження на тік і в складські приміщення насіння і товарного зерна, складування фуражу та інших матеріалів;

  - в короткі терміни провести первинну очистку, адже очищення насіннєвого матеріалу від зелених частин рослин або бур’янів та інших решток, що підвищують його вологу, дасть змогу запобігти псуванню через самозігрівання та проростання насіння.

  Подальше очищення й сортування насіння здійснюється на відповідних пересувних машинах, потокових лініях, насіннєвих комплексах та на заводах. Кожна партія очищеного насіння складується і зберігається окремо та повинна пройти перевірку посівних якостей.

  За роз’ясненнями та консультаціями з цього питання можна звернутися до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Кіровоградщини за телефонами: (0522) 32 26 38, +380501717369.


  Основні вимоги Правил пожежної безпеки під час проведення зернозбиральної кампанії

  До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

  Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

  Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

  У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

  Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.

  Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

  У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях. Зерпотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів - не ближче 100 м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.

  Стоянки туристів (автотуристів), пасіки допускається розміщувати не ближче 100 м від хлібних масивів. Полювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.

  Не дозволяється: робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

  заправляння збиральної техніки у хлібних масивах.

  Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.

  Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повніші своєчасно очищуватися від пилу, соломи та зерна.

  У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах необхідно розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт (стогів) соломи, сіна, токів, хлібних масивів на відстань не менше 100 м, а від будівель - не менше 50 м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.

  Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче ЗО м від хлібних масивів та інших посівів.


  Охорона праці при дії високих температур у літній період

  Фонд соціального страхування України звертається до керівників підприємств та організацій з проханням вжити усіх необхідних заходів із попередження нещасних випадків під час виконання робіт при дії високих температур повітря.

  Спека у літній період негативно впливає на стан здоров’я людини при виконанні трудових та посадових обов’язків. Перегрівання на робочому місці (головний біль, нудота, втома, млявість, сонливість тощо) збільшує ризик настання нещасного випадку. Саме тому керівникам робіт в умовах підвищення температури повітря необхідно ретельніше планувати виробничі завдання для кожного працівника, обов’язково забезпечити належний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо створення безпечних умов праці під час виконання робіт при дії високих температур навколишнього середовища, а саме:

  перевірити забезпечення (забезпечити) працівників спеціальним одягом відповідних розмірів (у т. ч. головними уборами — бажано з натуральних тканин), здійснювати контроль за їх використанням;

  обмежити допуск до роботи в умовах підвищеної температури осіб молодше 25 і старше 40 років;

  не допускати до роботи працівників у хворобливому або втомленому стані;

  доукомплектувати медичні аптечки та забезпечити ними робочі місця;

  провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару;

  за можливості не проводити роботи на відкритому повітрі при температурі повітря вище 37°С;

  скласти розклад роботи так, щоб працівники регулярно відпочивали в охолоджуваних приміщеннях або у тіні. При виконанні важких робіт збільшувати перерви, регулювати графік роботи, зміщуючи час роботи у більш прохолодний період доби, додати кількість технологічних перерв;

  зменшити фізичне навантаження працівників, за можливості механізувати виробничий процес або залучати додаткових робітників;

  забезпечити працівників на робочих місцях охолодженою питною водою, вітамінізованими напоями (разом із потом з організму людини виводяться солі та мікроелементи, тому слід дотримуватися питного режиму — пити часто і невеликими порціями);

  проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт із підвищеною небезпекою;

  проводити постійний моніторинг погодних умов і при їх погіршенні негайно вживати відповідних заходів для поліпшення умов праці працюючих на відкритому повітрі.

  Згідно із підпунктом 8 пункту 3 розділу 4 «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 № 1240, відпочинок працівників у полі дозволено тільки у спеціально відведених місцях, які обладнуються добре помітними віхами вдень і освітленими ліхтарями в темний період доби. Не дозволено відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля, у копицях тощо.

  Місця відпочинку рекомендовано облаштувати ємностями з питною водою та спеціальними навісами для захисту від сонця.

  При отриманні теплового або сонячного удару слід вчасно і правильно надати долікарську допомогу.

  Тепловий удар — це перегрів організму, пов’язаний із високою температурою, підвищеною вологістю повітря, дуже теплим одягом. Ознаки: шкіра обличчя червоніє, слизові оболонки стають сухими, настає різка слабкість, погіршується дихання, слабшає пульс.

  Сонячний удар — прямий вплив на тіло людини сонячного проміння. Ознаки: загальна слабкість, головний біль, нудота, блювота, іноді втрата свідомості.

  Долікарська допомога: розстібнути одяг, покласти людину в тіні з трохи піднятими ногами, на голову і ділянку серця покласти холодний компрес, дати склянку холодного напою, краще чаю. При порушенні дихання — зробити штучне дихання.

  Наголошуємо, що виконання цих заходів допоможе працівникам підприємств найбільш комфортно перенести високі температури під час літньої спеки.

  Гайворонське відділення ВД ФССУ у Кіровоградській області.


  ОГОЛОШЕННЯ про відбір бізнес-проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва для надання фінансової підтримки на 2020 рік

  Фінансова підтримка суб’єктам малого та середнього підприємництва, у тому числі з числа учасників АТО (ООС), внутрішньо переміщених осіб та інших соціально вразливих категорій населення, які зареєстровані у Кіровоградській області, на реалізацію бізнес-проектів надається:

  безвідсотково на зворотній основі, терміном до 3-х років, для впровадження бізнес-проектів за принципом мікрокредитування;

  на безповоротній основі для здешевлення кредитів, отриманих у банківських установах для впровадження бізнес-проектів, у межах часткової компенсації суми відсотків по кредиту (не більш ніж 100 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на дату укладення кредитного договору).

  До участі у відборі допускаються бізнес-проекти, які передбачають створення нових робочих місць та відповідають пріоритетним напрямкам регіонального розвитку, зокрема:

  впровадження інноваційних, екологічних та енергозберігаючих технологій; розвиток ІТ - сектору та креативних індустрій; створення нових або розширення діючих виробництв з переробки сільськогосподарської продукції, виробництва продовольчих і непродовольчих товарів, інших видів продукції, товарів і послуг; розвиток овочівництва, садівництва та створення або модернізація (реконструкція) об’єктів для їх зберігання; розвиток та підтримка малого підприємництва у сільській місцевості, зокрема, закладів побутового обслуговування населення, зеленого туризму; започаткування власної справи для підприємців-початківців (стартапи) з числа учасників АТО (ООС), внутрішньо переміщених осіб та інших соціально вразливих категорій населення; інше.

  Документи для участі у конкурсі (заявка, бізнес-план тощо) подаються Регіональному фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи (колишня Тімірязєва), 84, кімн. 417, 419,

  контактний телефон/факс: (0522) 24 08 86 , e-mail: rfpp@email.ua, (додаткова інформація : pidpriem-gue.kr.ua/?action=golovna Кіровоградщина бізнесова, rfpp@email.ua). .


 • ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ З НАЛАШТУВАННЯ ПРИЙОМУ ЕФІРНОГО ЦИФРОВОГО ТЕЛЕВІЗІЙНОГО МОВЛЕННЯ В УМОВАХ ОКРЕМИХ ДОМОГОСПОДАРСТВ


 • ВІД СВОЄЧАСНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ПОЛЬОВОГО ОЦІНЮВАННЯ ЗАЛЕЖИТЬ ЯКІСТЬ СОРТОВОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ

  Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу виробників насіння на необхідність своєчасного проведення попереднього польового оцінювання насінницьких посівів, яке є невід’ємним заходом сортового контролю в насінництві.

  Нагадуємо, що процедуру проведення сертифікації, в тому числі сортової, визначає «Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 97. Згідно з пунктом 10 цього Порядку суб’єкт насінництва та розсадництва подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння.

  У ході попереднього польового оцінювання насінницьких посівів м’якої і твердої пшениці, ячменю, жита, тритикале, вівса, рису, проса та гречки уточнюють відомості представлені виробником насіння при поданні заявок. При перевірці документів на висіяне насіння (сертифікатів, атестатів, свідоцтв та ін.) представлені дані звіряють з даними, зазначеними на етикетках від паковань (мішків, контейнерів) відповідних партій. При цьому звертають увагу на походження насіння та законність його отримання. Кожен заявлений посів обстежують у натурі для підтвердження ідентичності сорту, перевіряють дотримання вимог технології виробництва насіння (попередники, межі посіву, просторова ізоляція, розмежування і т.д.), а також ступінь засміченості посіву бур’янами (карантинними, важковідокремлюваними, злісними), важковідокремлюваними культурами, ураженості хворобами і пошкодженості шкідниками. Ідентифікуючи сорт безпосередньо у полі за комплексом сортовирізняльних ознак, що проявляються у період колосіння (викидання волоті)–цвітіння, досліджують не менше 100 рослин, відібраних без вибору з різних місць посіву, порівнюючи їх з офіційним описом сорту. Результати попереднього польового оцінювання та виявлені у ході його можливі недоліки аудитори із сертифікації відображають у Акті попереднього оцінювання (обстеження) насінницького посіву.

  Оскільки період колосіння (викидання волоті)–цвітіння по часу досить обмежений, зволікання з проведенням цього заходу може привести до фальсифікації з визначення сортової чистоти посіву.

  За роз’ясненнями та консультаціями з цього питання можна звертатися до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки за телефонами: (0522) 32 26 38, +380501717369.


  У Міграційні службі Кіровоградщини послаблюються обмеження щодо отримання адміністративних послуг

  З 25 травня з черговим етапом послаблення протиепідемічних заходів підрозділи Міграційної служби області повертаються до звичного графіку прийому громадян та буде знято обмеження щодо отримання адміністративних послуг.

  Громадяни України, іноземці та особи без громадянства зможуть отримати будь-яку послугу, що надається Міграційною службою, однак з урахуванням дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров'я в умовах епідеміологічної ситуації. А саме перебування у приміщеннях Управління ДМС та його районних підрозділів однієї особи на 10 м. кв. у захисній масці та без ознак респіраторних захворювань.

  З 22 травня відновлює роботу електронний сервіс на офіційному сайті ДМС України "Електронна черга".

  Нагадаємо, Управління здійснює прийом громадян з понеділка по п'ятницю, підрозділи у районах працюють з вівторка по суботу.

  Для довідок та консультацій можна звернутись за номером телефона "гарячої лінії" УДМС (0522) 32-18-11 або за номером телефона відділу у справах іноземців та осіб без громадянства УДМС (0522) 32-13-40.

  Управління ДМС у Кіровоградській області


  Повідомлення про розроблення проекту детального плану території

  (в межах населеного пункту)

  Згідно з рішенням сесії Благовіщенської міської ради від 21 квітня 2017 року № 201 «Про розроблення детального плану території» розробляється проект «Детального плану частини території кварталу в межах вулиць Героїв України, Промислова, Привокзальна та Заводська в м. Благовіщенське Кіровоградської області щодо можливості визначення функціонального призначення та параметрів забудови окремої території в межах населеного пункту з метою розміщення об’єктів будівництва».

  Основні техніко-економічні показники будуть висвітлені на стадії проведення громадських слухань щодо урахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території.

  Повідомлення

  про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації Детальний план частини території кварталу в межах вулиць Героїв України, Промислова, Привокзальна та Заводська в м. Благовіщенське Кіровоградської області щодо можливості визначення функціонального призначення та параметрів забудови окремої території в межах населеного пункту з метою розміщення об’єктів будівництва.

  1. Мета, склад та зміст детального плану території.

  Метою розроблення детального плану території є визначення планувальної структури та параметрів забудови території, функціонального призначення, визначення планувальних обмежень використання території щодо розміщення об’єктів будівництва.

  Основні планувальні рішення:

  - визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами;

  - обґрунтування потреб утворення нової забудови, відображення існуючих суміжних земельних ділянок та їх функціонального використання;

  - формування пропозицій щодо можливого розташування проектних споруд в межах однієї (земельної ділянки) проектної території з дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного, протипожежного та іншого законодавства з метою залучення інвестицій згідно інтересів територіальної громади заходів щодо реалізації містобудівної політики розвитку території району.

  Зона проектних робіт розташована в межах м. Благовіщенське, на території Благовіщенської міської ради Кіровоградської області.

  Територія передбачена для забудови окремої території в межах населеного пункту з метою розміщення об’єктів будівництва, в межах ДПТ земельна ділянка в плані розділена вулицею Героїв України на дві частини, обмежена з півночі – вулицею Промислова, з півдня – вулицею Заводська, з заходу – річкою Синиця, зі Сходу вулицею Привокзальна.

  Рельєф території проектування характеризується спокійним рівнем поверхні, без значних перепадів, ярів, вимоїн або пагорбів.

  До складу проекту детального плану території входять пояснювальна записка та графічні матеріали.

  Пояснювальна записка визначає: підстави для розробки детального плану території, існуючі соціально-економічні, містобудівні та природні умови, характеристики рельєфу ділянки, характеристику інженерного обладнання, пропозиції щодо планування та забудови території, розподіл території за функціональним використанням, характеристику забудови, що планується; переважні, супутні та допустимі види використання території, містобудівні умови та обмеження; розміщення інженерних мереж, споруд, транспорту і вулично-дорожньої мережі, організації руху транспорту і пішоходів, інженерної підготовки та інженерного захисту території, комплексного благоустрою та озеленення території, містобудівні заходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища; перелік вихідних даних.

  До графічних матеріалів входять: Схема розташування проектної території у планувальній структурі населеного пункту (б/м) масштаб довільний; План існуючого використання території, поєднаний із схемою планувальних обмежень М 1:2000; Проектний план М 1:2000; Креслення поперечних профілів проїздів М 1:100(200); схема організації руху транспорту і пішоходів М 1:2000; Схема інженерної підготовки території та вертикального планування М1:2000; Схема інженерних мереж, споруд М 1:2000.

  2. Основні техніко – економічні показники, що відображають зміст детального плану території.

  Площа в межах ДПТ – 38,00 га. Територія в межах проекту, розподіл щодо функціонального призначення. Показники по об’єктам, що плануються до забудови. Потреби в територіальних та інженерних ресурсах. Площі ділянок які потрапляють до санітарно-захисних та охоронних зон. Відображення прибережно-захисної смуги. Передбачити благоустрій території.

  3. Відомості про замовника та розробника детального плану території та підстави розроблення.

  Замовник розроблення детального плану території – Благовіщенська міська рада. Розробник детального плану території – ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ІНЖЕНЕРНИХ ВИШУКУВАНЬ"

  Адреса: 03115, Україна, м. Київ, вулиця Феодори Пушиної, будинок 27, офіс 30.

  Підстави розроблення: рішення сесії Благовіщенської міської ради від 21 квітня 2017 року № 201 «Про розроблення детального плану території»

  Інформація про місце і строки ознайомлення з проектом детального плану території.

  З проектом детального плану території можна ознайомитись з 23.05.2020 по 23.06.2020 у приміщенні Благовіщенської міської ради за адресою: 26400, Кіровоградська обл., м. Благовіщенське, вул. Промислова, буд.23/54; у робочі дні з 8:00 до 16:00, а також на офіційному веб-сайті Благовіщенської районної державної адміністрації. ( http://ulrda.kr-admin.gov.ua) та офіційному веб-сайті Благовіщенської районної ради (https://blagovischynska-rayrada.gov.ua).

  За вказаними адресами та у визначений термін приймаються пропозиції громадян до проекту детального плану території. Відповідно до частини шостої статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції подаються у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом заявника і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил. Пропозиції, поданні після встановленого строку, не розглядаються.

  4. Інформація про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій. Спеціаліст І категорії по земельних ресурсах Благовіщенської міської ради Музика Наталія Анатоліївна.

  5. Заплановані інформаційні заходи.

  Інформаційні заходи щодо ознайомлення громадськості з проектом детального плану території заплановані у вигляді експонування матеріалів та схем детального плану території у приміщеннях Благовіщенської міської ради за адресою: 26400, Кіровоградська обл., м. Благовіщенське, вул. Промислова, буд.23/54


  Фонд соціального страхування інформує

  Щодо використання пестицидів та агрохімікатів в сільському господарстві

  Основні правила поводження з пестицидами та агрохімікатами регламентуються ДСП 8.8.1.2.001-98 від 03.08.98р. «Державні санітарні правила. Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Використання пестицидів у сільському господарстві , колективних та індивідуальних садах і городах, в охороні здоров’я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з “Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” і доповненнями до нього.

  Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10 дня) і вечірні (18,00-22,00) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град. С. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння. Працівники, які працюють з пестицидами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами. .

  Згідно Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання, та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП8.8.1.2.001-98 зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому -300м. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне).

  У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Забороняється допуск сторонніх осіб до місць застосування пестицидів.

  Кожне господарство, яке використовує в роботі пестициди, повинно мати затверджений комплексний план з визначенням заходів щодо обмеження забруднення пестицидами навколишнього середовища (атмосферне повітря, грунт, водойми), з врахуванням асортименту пестицидів, їх властивості, обсяг, строки і методи застосування; культури, що оброблюються, їх площі і розташування по відношенню до суміжних населених пунктів та дотриманням зон санітарного розриву до них, а також інші джерела надходження пестицидів у повітряне середовище (склади, відділення та ділянки протруєння насіння, пункти заправки і інше).

  При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутись в найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу. До приїзду швидкої допомоги потерпілого треба вивести з зони, яка оброблялась пестицидами, зняти засоби індивідуального захисту, звільнити від здавлюючого одягу.

  Пестицид, що потрапив на шкіру, змити струменем води, краще з милом, або видалити за допомогою тканини чи ватного тампона, а потім промити шкіру достатньою кількістю води. При попаданні пестициду в очі слід негайно промити їх достатньою кількістю води.

  Пестициди і бджільництво

  Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників. Так, за даними науковців, у 95% випадках хімічний токсикоз викликають саме ці речовини, в 4% – гербіциди і лише 1% припадає на інші хімікати.

  Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися тільки препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні».

  Згідно статті 13 Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи, або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах. Перевезення (кочівля) бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно-санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою. З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку повинен видаватися ветеринарно-санітарний паспорт. У ньому повинні бути відображені: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.

  Розміщення й облаштування пасік визначено «Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл», яка затверджена наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 року №9 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 року за №131/5322. Територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади. При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір'ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл.

  Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин (ЗЗР) для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до 10 км від оброблюваних площ. При цьому необхідно вказати:

  1) точну дату обробки;

  2) територію і культури;

  3) назву препарату;

  4) форму і методи застосування;

  5) ступінь токсичності і строки ізоляції бджіл.

  Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку: ізолювати виліт бджіл з вулика (без кочівлі), вивезти пасіку в безпечне місце або прибрати бджолині сім’ї в зимівник. Терміни ізоляції бджолиних сімей залежать від ступеня токсичності та періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Обробляють посіви переважно препаратами другого та третього класу небезпеки. Так, при обробці пестицидами 2 класу небезпечності (фастак, карате зеон, нурел Д, Бі-58), обмеження льоту бджіл становить біля 3-4 діб, а третього класу (моспілан, матч, більшість фунгіцидів, гербіцидів, біопрепарати) – 1-2 доби. Терміни ізоляції збільшуються на 1-2 дні при зниженні температури та підвищенні вологості повітря. Для запобігання занесенню в вулик квіткового пилку, зібраного з оброблених пестицидами рослин, рекомендується використовувати пилковловлювачі. Відбір пилку не порушує льотну активність бджіл, але разом з тим попереджає їх отруєння. У зонах частих обробок рослин, пилковловлювачами можна користуватися постійно. До перевезення пасік вдаються у випадках використання отрути з тривалим терміном дії або за відсутності на пасіці необхідного обладнання для ізоляції бджіл. Бджіл вивозять на відстань не менше 5-7 км від пасіки.

  Якщо відбулося отруєння комах, потрібно скласти акт про передбачуване отруєння бджіл. Для складання акта проводять комісійне обстеження пасіки. До складу комісії повинні входити ветеринарний лікар господарства чи району, де сталося отруєння, представники господарства, місцевої ради, інші зацікавлені особи. В акті повинна міститися інформація про кількість бджолиних сімей на пасіці; відомості про технології утримання бджіл; санітарний стан бджолиних сімей до отруєння; яким препаратом та у які строки проводилися обробки; фаза розвитку рослин; наявність квітучих медоносних бур’янів у радіусі 5-7 км від місця знаходження пасіки; хто і коли повідомив бджоляра про майбутній хімічний обробіток площ; інформація про домовленість та згоду розміщення вуликів на полях сільгосптоваровиробника; характер загибелі бджіл (одиничність, масовість, ознаки отруєння); сила сімей після отруєння та інші необхідні відомості. Законодавчу силу при визначенні причини загибелі бджіл має лабораторна діагностика, яка проводиться з відібраних від бджолиних сімей проб та встановлює в них залишки отрутохімікатів. Відбір і пересилку проб патологічного матеріалу для лабораторного дослідження здійснюють відповідно до існуючих вимог. Разом з пробами у ветеринарну лабораторію направляють вищезазначений акт та супровідний лист, у якому вказують на який пестицид необхідно провести дослідження.

  Прошу дану інформацію довести до відома агровиробників та пасічників ваших населених пунктів.

  При виявленні порушень правил поводження із пестицидами інформувати відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.

  Гайворонське відділення ВД ФССУ у Кіровоградській області.


  Дотримання Правил охорони електричних мереж – запорука надійного електропостачання

  Доволі часто трапляються непоодинокі випадки порушень Правил охорони електричних мереж (далі – Правила) суб’єктами підприємництва, громадянами, власниками та користувачами земельних ділянок.

  При недотриманні Правил (порушення охоронних зон повітряних і кабельних ліній, розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій) створюються неналежні умови експлуатації об’єктів енергетичної інфраструктури. Наслідком невиконання вимог Правил можуть стати нещасні випадки: ураження електричним струмом, виникнення пожеж та аварій з непередбачуваними наслідками. Крім того, стає неможливим проведення аварійно-відновлювальних робіт, планових ремонтів ліній електропередачі та підстанцій, що безпосередньо впливає на надійність енергозабезпечення споживачів.

  Як наслідок – несвоєчасне виконання заходів з ремонту об’єктів електроенергетики спричиняє небезпеку для їх надійної роботи і може призвести до знеструмлення споживачів та об’єктів критичної інфраструктури: медичних закладів, підприємств водопостачання/водовідведення тощо.

  Для забезпечення надійного електропостачання, збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму Правилами встановлено низку обов'язкових для виконання положень та вимог.

  Зокрема, електричними мережами, що підлягають охороні, вважаються трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередачі, підземні та підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, що до них належать (п. 1 Правил).

  Уздовж повітряних ліній установлюється охоронна зона (п. 5 Правил) у вигляді земельної ділянки і повітряного простору по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою:

  до 1 кВ – 2 м;

  до 20 кВ – 10 м;

  35 кВ – 15 м;

  110 кВ – 20 м.

  Для кабельних ліній електропередачі охоронна зона поширюється на один метр по обидва боки від кожного кабелю. За периметром трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв охоронна зона – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

  Наголошуємо, що в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ (п. 8 Правил) виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

  – перебувати стороннім особам на території й у приміщеннях трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів і пристроїв; відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електромереж;

  – будувати житлові, громадські та дачні будинки;

  – влаштовувати будь-які звалища; складати добрива, корми, торф, солому, дрова тощо;

  – розпалювати вогнища;

  – розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;

  – накидати на струмопровідні частини об'єктів електромереж і наближати до них сторонні предмети;

  – підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв та демонтувати їх елементи;

  – саджати дерева та інші багаторічні насадження;

  – влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту;

  – проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей;

  – запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

  – виконувати роботи з застосуванням ударних механізмів ближче 5 м до охоронної зони (в охоронних зонах підземних кабельних ліній);

  – скидати вантажі масою понад 5 тонн (в охоронних зонах підземних кабельних ліній);

  – скидати і зливати їдкі й такі речовини, що спричиняють корозію, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній).

  Нагадуємо, що перед проведенням будь-яких дій поблизу енергетичних об’єктів, необхідно письмово звернутися до оператора системи розподілу, де нададуть всю необхідну інформацію та роз’яснення. Крім того, п. 10 Правил передбачено відшкодування підприємствами, які виконують роботи в охоронних зонах, витрат енергопідприємства на оформлення допуску, проведення нагляду та інші додаткові витрати.

  Звертаємо увагу на те, що енергопідприємство має право (п. 12 Правил) проводити роботи з ліквідації аварій в електричних мережах будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами, але з подальшим повідомленням про проведення таких робіт у десятиденний термін після їх початку.

  У разі виявлення обірваних або провислих проводів, пошкоджених опор або небезпеки їх падіння, пошкодження кабелів та інших об’єктів і елементів електричних мереж підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомити про це енергопідприємство або місцеві органи виконавчої влади.

  Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України адміністративну (ст. 99 КУпАП) і кримінальну відповідальність.

  Лише неухильне виконання вимог Правил може забезпечити безперебійне електропостачання споживачів, нормальну експлуатацію об’єктів енергетичної інфраструктури та уникнення випадків ураження електричним струмом населення.

  Нагадаємо, що Держенергонагляд неодноразово звертався до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутове сміття. Такі дії не тільки шкодять довкіллю, а й несуть загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, що можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття та можуть призвести до пожежі.


  ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СУБ’ЄКТІВ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА НА 2020 РІК ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

  Основні засади виробництва та обігу насіння і садивного матеріалу визначено в Законі України «Про насіння і садивний матеріал» (далі – Закон). Відповідно до статті 12 Закону фізичні особи-підприємці та юридичні особи мають право на виробництво насіння та/або садивного матеріалу, за умови додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин та за умови їх включення до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва (далі – Реєстр).

  Звертаємо увагу суб’єктів, які планують виробництво насіння та садивного матеріалу, на необхідності до початку настання строків проведення польового оцінювання подати заяву про включення юридичної або фізичної особи-підприємця до Реєстру, який формується щорічно. Обов’язковими вимогами до суб’єктів, що планують діяльність з виробництва насіння та/або садивного матеріалу є:

  - наявність у штатному розписі спеціаліста відповідної кваліфікації для організації насінництва та розсадництва у юридичної особи або наявність відповідної кваліфікації для організації насінництва та розсадництва безпосередньо у фізичної особи-підприємця;

  - наявність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва.

  Форми заяв, які подаються для включення заявника до Реєстру та для внесення змін до відомостей, які містить такий Реєстр, передбачено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.06.2016 №198. З наказом та формами заяв можна ознайомитися на сайті Верховної ради України за посиланням.

  Заяву про включення юридичної особи або фізичної особи-підприємця до Реєстру можна подати у письмовій або електронній формах. У письмовій формі заява подається за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В електронній формі – на адреси: meconomy@me.gov.ua, taya1979@ukr.net.

  За роз’ясненнями та консультаціями з цього питання ви можете звернутися до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Кіровоградщини за телефонами: (0522) 32 26 38, +380501717369.


  Мінсоцполітики закликає українців оплачувати комуналку дистанційно

  Рішення Уряду передбачає надання допомоги пенсіонерам та одержувачам соціальних виплат в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги та задоволення їх соціально-побутових потреб в умовах карантину», - зазначила Марина Лазебна.

  Як повідомляється, з 10 квітня 2020 року в Україні почне функціонувати інформаційна платформа “Допомога поруч”. Завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна мобільна допомога та соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми (зокрема, дітям з інвалідністю) та іншим соціально вразливим верствам населення.

  Постановою Уряду також запроваджено експериментальний проект щодо дистанційної оплати житлово-комунальних послуг одержувачами пенсій та грошової допомоги. Проект реалізовуватиметься за підтримки 43 уповноважених банків та АТ “Укрпошта”.

  Зазначається, що кожен, хто отримує пенсію або соціальну виплату через банківські установи, зможе дистанційно сплачувати за спожиті ЖКП. Для цього громадянин має зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на “гарячу” лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажає оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з його рахунку.

  Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати за ЖКП безпосередньо у листоноші під час отримання виплат, або замовивши відповідну послугу, зокрема телефоном.

  Також, банки спільно з підприємствами та фізичними особами-підприємцями мають створити умови для зняття готівкових коштів одержувачами пенсій та грошових допомог із використанням платіжних терміналів, розширивши їх мережу у роздрібній торгівельній мережі.


  Фонд соціального страхування інформує

  «Загальний порядок оплати листка непрацездатності»

  Фонд соціального страхування України – це орган, який здійснює фінансування страхувальників для виплати матеріального забезпечення у разі захворювання застрахованих осіб або необхідності догляду за членами сім’ї.

  У своїй роботі Фонд керується Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

  Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати чітко визначені статтею 22 цього Закону і діють на всій території України незалежно від введення карантину.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, якщо вона потребує стаціонарного лікування, виплачується застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї (крім догляду за хворою дитиною віком до 14 років) надається застрахованій особі з першого дня, але не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин, – не більш як за сім календарних днів.

  Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, надається застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною, з першого дня за весь період захворювання в порядку та розмірах, встановлених цим Законом.

  У той же час, якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, допомога по тимчасовій непрацездатності надається з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

  Згідно статті 31 Закону підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

  Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються Міністерством охорони здоров’я.

  Гайворонське відділення ВД Фонду соціального страхування України в Кіровоградській області

  За довідками звертатися за телефоном : 052-54- 2-16-44


  Фонд соціального страхування інформує

  «Як допустити до роботи працівника з простроченим медичним оглядом?»

  В умовах державного карантину роботодавець має вжити всіх заходів, щоб умови праці на робочих місцях не містили загрозу інфікування COVID-19, інакше роботи не мають проводитись взагалі або за можливості проводитися дистанційно.

  З дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом.

  Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення (відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 р. № 530-IX, далі — Закон № 530).

  Вимоги Закону № 350 надають правові підстави щодо перенесення строку проходження працівниками медичного огляду.

  Начальник Гайворонського відділення ВД Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області А.М.Димарець


  Про інформаційну підтримку бізнесу

  Державна установа «Офіс з просування експорту України» з метою інформаційної підтримки та розвитку підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу в умовах карантину, розміщує актуальну інформацію про доступні інструменти для фінансування підприємницької діяльності та державні програми для забезпечення безперервної діяльності бізнесу, поради щодо коригування стратегій та бізнес-планів, можливості для розвитку підприємств та профілактичні заходи, направлені не протидію розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 на електронній сторінці за адресою: epo.org.ua/covid19;


  До 15 квітня до споживачів мають довести плани-графіки відключення теплопостачання, - Держенергонагляд

  Виробники теплової енергії у термін до 15 квітня мають довести до відома споживачів та теплопередавальних організацій плани-графіки відключення джерел теплової енергії для випробувань, ремонту і налагодження котельного обладнання.

  Такі вимоги визначено пунктом 2 розділу V Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – Правила), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 N 620/378.

  Зазначені плани-графіки відключення повинні бути затверджені до 1 квітня 2020 року (пункт 1 розділу V Правил). До цього ж терміну мають бути складені дефектні відомості основного та допоміжного обладнання, відповідним наказом затверджені організаційно технічні заходи з підготовки до опалювального періоду і призначені відповідальні особи за їх виконання (абзац 1 пункту 3 розділу V Правил).

  Крім того, для своєчасної підготовки теплових господарств до роботи в наступному опалювальному періоді поточного року власники теплових господарств у термін до 15 квітня мають видати розпорядчі документи (накази, розпорядження тощо) щодо розробки планів організаційно-технічних заходів року (пункт 1 розділу ІV Правил).

  Держенергонагляд наголошує, що тільки чітко спланована, технологічно та організаційно забезпечена робота з підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та організацій може гарантувати стале функціонування теплоенергетичного сектору в зимовий період.


  TOB «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК»

  повідомляє, що для забезпечення якісного та безперебійного електропостачання побутових споживачів та об'єктів інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність області, на час дії карантину відключень електроенергії по таким об'єктам проводитись не буде.

  Станом на 17.02.2020р., починаючи з початку введення карантину, відключень побутових споживачів та об'єктів інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність області по ініціативі TOB «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК» не проводилось.

  Крім цього, TOB «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК» проводить роз'яснювальну роботу з наступних питань:

  1. Щодо несплати за комунальні платежі: На тлі непростої ситуації в країні деякі ЗМІ, в гонитві за аудиторією та рейтингами, маніпулюють інформацією та фактично підбурюють людей не платити за спожиту електричну енергію, не розуміючи наслідків!

  Згідно положень Закону від 17.03.2020 за №530-ІХ не дозволяється не сплачувати за спожиті комунальні послуги та не відтерміновується плата за них! Інформація, яку поширюють недобросовісні ЗМІ, і в якій вказується, що «У зв'язку з карантином на 2 місяці відтерміновується плата за комунальні послуги» є недостовірною!

  У разі несплати за спожиту електроенергію, ставиться під загрозу електрозабеспечення не тільки окремого помешкання, а й всієї Кіровоградської області!

  2. Щодо існуючих способів оплати за електроенергію:

  - у банківських відділеннях та відділеннях зв'язку без наявності паперової квитанції (вказавши особовий рахунок або адресу) або за пред'явленням квитанції за попередні періоди;

  - через мережу Інтернет: при наявності у споживача платіжної карти VISA або MasterCard через веб-сайт компанії, інтернет-банк Приват24, систему прийому платежів EasyPay, систему інтернет-розрахунків Portmone.com, інтернет-банкінг банку в якому обслуговується споживач(при наявності даної функції)

  - через мережу платіжних терміналів ПАТ "Ощадбанк", ПАТ "ГІриватбанк", AT "Перший інвестиційний банк", тощо.


  Спалювати суху рослинність та сміття – заборонено!

  Держенергонагляд вкотре звертається до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутове сміття. Такі дії не тільки шкодять довкіллю, а й несуть загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, що можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття та можуть призвести до пожежі.

  Як свідчать статистичні дані, основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор. Так, лише 08 квітня 2020 року співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) зафіксували 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах. Вогонь охопив 703 гектари землі. Всього з початку 2020 року виявлено 15 491 випадків загорянь, що знищило 17 914 гектарів екосистем.

  Для прикладу, 06 квітня 2020 року співробітники ДСНС тільки на Кіровоградщині 14 разів ліквідовували пожежі, що виникли внаслідок спалення сухої рослинності та сміття. Випадки зафіксовано у Добровеличківському, Бобринецькому, Знам’янському, Новомиргородському, Кропивницькому, Голованівському, Онуфріївському, Олександрійському, Вільшанському районах та у м. Кропивницький. Загальна площа загорянь склала близько 6 га.

  Того ж дня рятувальники Миколаївщини загасили 11 підпалів сухостою в області. Пожежі хвойної підстилки виникли у Лісовому господарстві Прибузького лісництва у Вознесенського районі на площі 400 м кв та у Балабанівському лісовому урочищі м. Миколаєва на площі 20 м кв. Їх спричинив навмисний підпал. Не обійшлось і без випалювання сухої трави, сміття, чагарників та очерету, що стались у Новоодеському, Вітовському, Казанківському, Очаківському, Доманівському районах області та у м. Миколаєві. Площа від пожеж, спровокованих ймовірно необережним поводженням з вогнем та підпалом, склала понад 21 га.

  Нагадуємо! Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 грн до 8 500 грн, обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

  Як повідомлялось раніше, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.

  Якщо ви стали свідком пожежі, обов'язково зверніться до правоохоронних органів та ДСНС.

  Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків. Закликаємо громадян відповідально ставитись до природи. Бережіть власне життя, здоров'я та довкілля!

  Довідково:

  За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 км на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає 2 м, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.


  Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області

  kr.dms.gov.uа, електронна пошта: kr_zmi@udms.gov.uа

  Прес-реліз

  Графік Міграційної служби Кіровоградщини з обслуговування громадян

  На період карантину підрозділи Управління Державної міграційної служби у Кіровоградській області обслуговують населення за окремим графіком та у виключних випадках.

  Управління ДМС працює у звичному режимі виключно з питань отримання вже готових документів.

  Районні підрозділи УДМС обслуговують громадян за наступним графіком:

  - Фортечний РВ у м. Кропивницький - вівторок, четвер, субота;

  - Подільський РВ у м. Кропивницький - середа, п'ятниця, субота;

  - Олександрійський МВ - вівторок, четвер, субота;

  - Олександрійський РС - середа, п'ятниця;

  - всі інші районні підрозділи (Благовіщенський, Бобринецький, Вільшанський, Гайворонський, Голованівський, Добровеличківський, Долинський, Кропивницький, Компаніївський, Маловисківський, Новгородківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Новоукраїнський, Олександрівський, Онуфріївський, Петрівський, Устинівський районні сектори, Знам'янський та Світловодський районні відділи) - вівторок, п'ятниця.

  У Міграційній службі звертаються з проханням відвідувати підрозділи за нагальної потреби та за можливості відкласти візит до завершення карантину і нагадують, що готовий документ (ID-картка та закордонний паспорт) буде зберігатись у підрозділі протягом року.

  Для довідок та консультацій можна звернутись за номером телефону "гарячої лінії" УДМС (0522) 32-18-11 або за номером телефону відділу у справах іноземців та осіб без громадянства УДМС (0522) 32-13-40.

  Управління ДМС у Кіровоградській області


  Цифрова освіта

  На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: за посиланням osvita.diia.gov.ua

  На онлайн – платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, на платформі доступний онлайн – курс «Цифрова грамотність для державних службовців» за посиланням osvita.diia.gov.ua/courses/civil-servants , який охоплює можливості та особливості функціонування безкоштовних сервісів Google для використання в професійній діяльності та повсякденному житті.

  За будь яких питань, звертайтесь до Ірини Бобильової (bobyliova@thedigital.gov.ua, +380 98 012 82 28).


  ОГОЛОШЕННЯ!

  Керівникам закладів, які продовжують здійснювати господарську діяльність, необхідно:

  забезпечити засобами індивідуального захисту всіх працівників, які мають контакт з відвідувачами, працюють на технологічних процесах з готовою кулінарною продукцією, готовими стравами, з коштами тощо;

  дотримуватись допустимої кількості відвідувачів, які можуть одночасно перебувати у торговій (операційній) залі з урахуванням відстані між ними та працівником 1,5-2 м відповідно до розрахунків (1 людина на 10 кв.м);

  встановити спеціальні позначки в торгових (операційних) залах, біля кас, за можливості встановити захисні екрани біля кас;

  розмістити відповідне оголошення на вході;

  контролювати кількість відвідувачів у торговій залі відповідно до розрахунків та не допускати її збільшення;

  у разі заповнення відвідувачами торгової зали іншим покупцям необхідно чекати біля входу з дотриманням відстані не менше 1,5-2 м один від одного;

  здійснювати регулярне провітрювання та дезінфекцію розрахункових прилавків, віконець, касових транспортерів, апаратів, іншого приладдя, в магазинах - візків, корзин, вагів для самообслуговування, камер схову для речей відвідувачів тощо;

  встановити дозатори з дезінфікуючими антисептичними засобами для рук при вході до закладу, забезпечити миття рук у вбиральнях;

  контролювати правильне використання засобів індивідуального захисту працівниками;

  якщо в штаті закладу є медичний працівник, обов’язково залучити його до огляду персоналу та виконання протиепідемічних заходів;

  запровадити температурний скринінг працівників на входах до закладів, установ, підприємств;

  не допускати до роботи хворих працівників;

  рекомендувати відвідувачам безготівковий розрахунок;

  забезпечити наявність інформаційних листівок, пам’яток для працівників та відвідувачів з попередженням щодо поширення коронавірусної інфекції, заходів та засобів захисту тощо.


  Враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 „Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19”, листа ДПС України від 17.03.2020 №4342/7/99-00-02-04-07 та з метою профілактики, запобігання поширення та мінімізації інфікування коронавірусом працівників податкової служби режим роботи Центру обслуговування платників на період дії карантину

  з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.


  Коронавірус: профілактика інфікування і поширення


  Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

  Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

  Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

  Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

  У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

  Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

  часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

  під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

  уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

  якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря

  відвідуючи живі ринки уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

  не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

  Уникайте перебування у місцях масового скупчення людей.


  Для людей з інвалідністю запроваджено соціальний проєкт «Ти можеш усе! Можливості безмежні»

  Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України» (далі – Асоціація) підписали Меморандум про співпрацю та презентують соціальний проєкт «Ти можеш усе! Можливості безмежні» (далі – Проєкт).

  Мета проєкту - надати безкоштовні можливості навчання затребуваним професіям у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування та отримання сертифікатів прийняти участь у конкурсах на вакантні посади у провідних IT компаніях України.

  За словами Міністра соціальної політики Юлії Соколовської, «завдяки цьому проєкту люди з інвалідністю зможуть пройти якісне навчання і отримати престижну затребувану на ринку професію у IT сфері за гідну платню».

  «Наша мета - дати можливість цим людям жити новим життям, забезпечувати себе та родину. Для цього наші партнери створили курси, де провідні ментори з IT-компаній та викладачі провідних українських вишів будуть навчати їх затребуваних IT професій. Це дасть змогу зменшити різницю в оплаті праці для людей з інвалідністю та без, і значно покращить їх соціальний статус», - наголосила очільниця міністерства.

  Проєкт триватиме наступні півроку у кілька етапів: з 5 лютого 2020 року відбуватиметься реєстрація охочих взяти участь у проекті. Охочі можуть вже реєструватись на https://education.msp.gov.ua/. Під час реєстрації учасники мають обрати обов’язкові два курси та кілька (від одного до трьох) додаткових, за власним бажанням.

  Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року. Навчальний процес відбуватиметься протягом 14 тижнів, ще тиждень на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі - конкурси на вакантні посади.

  Організаційні питання стосовно навчання, курсів, термінів, умов - можна відправляти на електронну адресу edu@msp.gov.ua. Що стосується технічних питань, будь ласка, надсилайте повідомлення на адресу support@prometheus.org.ua.


  Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України та Прем'єр-Міністра України

  Представникам бізнесу пропонують кредитуватися за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

  На початку лютого за ініціативи Президента України та Прем’єр-міністра України розпочала працювати державна програма «Доступні кредити 5-7-9%». Її мета – спростити доступ представників мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

  «Експерти провідних бізнес-асоціацій України визначили, що проблема доступу до фінансових ресурсів є однією з найбільших, які доводиться вирішувати власникам мікро- та малого бізнесу. Спрощення доступу до банківського кредитування дозволить посилити конкурентоспроможність серед підприємців, створити нові робочі місця та повернути трудових мігрантів», – розповів про цілі програми голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь.

  Ініціатори вважають, що надання доступних фінансових ресурсів стимулюватиме підприємницьку активність та сприятиме розвитку інноваційних та ефективних підприємств. Це призведе до підвищеннярентабельності тапродуктивності праці. Таким чином вдасться збільшити відрахування до державного бюджету України та автоматично забезпечити безперебійне фінансування програми.

  Учасники програми мають відповідати таким критеріям:

  • Бути офіційно зареєстрованою фізичною або юридичною особою-підприємцем;

  • Кінцевий бенефіціар має бути резидентом України;

  • Середня кількість працівників на момент подачі заявки не може перевищувати 50 осіб (з урахуванням пов’язаних підприємств);

  • Річний дохід від діяльності не повинен перевищувати 50 млн. грн;

  • Діяльність підприємства за останні чотири квартали має бути прибутковою;

  • У випадку з новоствореними підприємствами потрібно мати реалістичний та обґрунтований бізнес-план роботи.

  «Програма передбачає фінансування, до прикладу, на придбання нових засобів діяльності або їх модернізацію; будівництво, реконструкцію та ремонт приміщень, де проводиться господарська діяльність. Проте кошти не будуть видаватися на придбання об’єктів нерухомості чи транспортних засобів, крім тих, що використовуються у комерційних цілях», – пояснив Андрій Балонь.

  Підтримка буде надаватися за двома напрямками:

  • перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та9 відсотків річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  5% річних – якщо виручка до 25 млн. грн і створюються мінімум 2 робочих місця;

  7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн. грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;

  9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

  • другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

  Важливо: підприємство може отримати декілька кредитів, проте їх загальна сума не має перевищувати 1,5 млн. грн.Примірний перелік документів для банку тут .


  Олексій Гончарук: Уряд запустив Програму "Доступних кредитів 5-7-9%" під рекордно низький відсоток

  “Уряд працює над тим, щоб вартість кредитів знижувалась, і ми вже маємо певні успіхи. За останні шість місяців вартість кредитів у банках істотно зменшилась, але для масштабних змін Уряд прийняв рішення компенсувати частини відсоткової ставки таким чином, щоб людина фактично змогла отримати кредит під 5-7-9 відсотків в залежності від того, яку кількість робочих місць буде створювати нова справа. Для нас важливо надати підприємцям більше ресурсів, більше свободи і більше можливостей”, — сказав Олексій Гончарук.

  У 2020 році Уряд вже виділив на Програму 2 млрд грн. За рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу.

  “Опитування показують, що однією з найбільших перепон для розвитку мікро та малих підприємців є відсутність доступного фінансування, ставки для них є вищими, а вимоги до застави більшими. Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” покликана розв'язувати цю проблему. Держава має підтримати українців у їх прагненні ставати власниками бізнесу та виробництва тут в Україні”, - сказала у своєму виступі Міністр фінансів Оксана Маркарова.

  Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов додав, що для розвитку та підтримки бізнесу Україна вже має потужну екосистему, новим компонентом якої стала Програма доступних кредитів 5-7-9%: «Основними її складовими є інформація, інноваційність та фінанси - фундаментальні ресурси для бізнесу. Рішення, що пропонує вся ця система загалом чи окремі її компоненти, будуть корисні як новачку, так і вже досвідченому підприємцю».

  Урядовці підкреслили, що в рамках програм державної підтримки для підприємців-початківців буде також можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції та покращити перспективу створення успішного бізнес-проекту.

  “Хто не готовий взяти кредит, може пройти безкоштовне навчання. Програма "Доступні кредити 5-7-9%" – лише перший пазл великої державної програми доступного кредитування-2020, Року Ефективності України”, — додав Олексій Гончарук.

  Довідково

  Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” ініційована Президентом України та Кабінетом Міністрів України з метою широкої державної підтримки інвестиційних проектів для українських мікро- та малих підприємств.

  Діятимуть три можливі ставки кредитування - 5%, 7% або 9%, які залежатимуть від розміру бізнесу (до 25 млн грн річної виручки або від 25 до 50 млн грн) та строку його діяльності (до 12 місяців, понад 12 місяців). Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.

  Фактичне кредитування здійснюватиметься банками - партнерами Програми.

  За умовами Програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до 5 років, кредитне фінансування має бути спрямоване підприємцями-учасниками виключно на купівлю або модернізацію основних засобів, а також на ремонт або реконструкцію виробничих приміщень.

  Уряд очікує, що Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” сприятиме розширенню діяльності мікро та малого бізнесу, їхньому виходу з "тіньового" сектору економіки, створенню нових робочих місць, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Впровадження Програми, за дорученням Уряду, здійснюватиме Фонд розвитку підприємництва при Міністерстві фінансів України.

  Докладніше про Державну програму можна дізнатися на сторінці 5-7-9.gov.ua .


  Український інформаційно-видавничий центр «Галактика» реалізує проєкт «Гордість нації», в рамках якого планують представити здобутки та заслуги знакових особистостей.

  Проєкт передбачає вшанування лауреатів орденом «Гордість нації», що вручатиметься разом із Почесною грамотою та книгою пошани «Гордість нації».

  Звертаємо увагу і повідомляємо, що фінансування проєкту здійснюється шляхом залучення коштів учасників проєкту або спонсорів.

  Для отримання додаткової інформації, зокрема щодо фінансової складової, рекомендуємо звертатися до координатора проєкту Федосенко Олени Степанівни (тел. 050-962-21-11, 068-210-92-95).  До уваги підприємств, установ, організацій та громадян!

   

  У зв’язку з оптимізацією структури органів державної статистики

  Кіровоградської області шляхом закриття відділів (секторів) статистики

  у районах з 01 січня 2020 року взаємодія з підприємствами, установами, організаціями та громадянами буде здійснюватися

  Головним управлінням статистики у Кіровоградській області.

   

  Статистична та фінансова звітність від респондентів буде прийматись

  в електронному вигляді або у Центрі обслуговування респондентів
  "Єдине вікно" Головного управління статистики у Кіровоградській області.

   

  Статистична інформація на запити буде надаватись Головним управлінням статистики у Кіровоградській області

   

  У разі виникнення питань пов'язаних з діяльністю органів державної статистики області, прохання звертатися за адресою:

   

  поштовою: вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25009

  електронною: gus@kr.ukrstat.gov.ua

   

  Контактні телефони:

   

  з питань подання звітності – (0522) 33 30 10, 050 321 85 34, 096 832 45 70

  з питань отримання статистичної інформації – (0522) 33 30 50, 050 341 12 52

   

  Більш детальна інформація розміщена на вебсайті Головного управління статистики у Кіровоградській області за посиланням http://www.kr.ukrstat.gov.ua/


  30 жовтня 2019 року в приміщенні Кіровоградського українського академічного музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького відбудеться обласний громадський Форум “Співпраця влади і громади: регіональний вимір”.

  Співорганізаторами Форуму є: Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської громадської організації “Асоціація сприяння самооргаанізації населення”, Громадська рада при Кіровоградській обласній державній адміністрації, управління комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації, Кіровоградська обласна рада.

  На захід запрошуються по три представники громадськості від території.

  Прес-анонс, умови реєстрації учасників та анкета додадються.

  Початок реєстрації о 9:30 год., початок заходу о 10:00 год.


  з 23 квітня до 01 травня 2020 року заплановано міжнародну культурно-просвітницьку поїздку «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу (програма поїздки додається).

  Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, співробітники медичних, культурно-освітніх, соціальних закладів, співробітники, учні, студенти навчальних закладів, громадських організацій тощо.

  Під час поїздки її учасники матимуть можливість взяти участь у щорічному Параді квітів 2020 року у Нідерландах – грандіозному святі квіткового мистецтва.

  Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки. За підсумками поїздки видаються сертифікати міжнародного зразка. Для участі у поїздці необхідно мати закордонний біометричний паспорт. Кількість місць обмежена.

  Просимо поінформувати зацікавлені структурні підрозділи, районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад, органи місцевого самоврядування, співробітників медичних, культурно-освітніх, навчальних закладів, ЗМІ, інших організацій та установ соціального та гуманітарного напрямку діяльності про зазначену вище поїздку.

  Додаткова інформація та реєстрація відбуватиметься за телефонами: 044-501-01-15, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 063-737-40-47, 067-407-77-98, 093- 214-64-17.

  Орієнтовний план міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу

  23 квітня – 01 травня 2020 року

  Дата Час Захід
  23.04.2020четвер 07.00 Виїзд зі Львова (від залізничного вокзалу)
  08.30-11.30 Перетин Державного кордону (Україна-Польща)
  11.30-19.00 Переїзд до м. Вроцлав (Польща)
  19.00-20.00 Вечеря, поселення у готель
  20.00-22.00 Екскурсія «Вечірній Вроцлав – місто мрій і сподівань»
  24.04.2020п’ятниця 07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-13.00 Переїзд до м. Берлін (Німеччина)
  13.00-14.00 Обід
  14.00-18.00 Екскурсія «Берлін – місто на перехресті історії та культур», короткий екскурс щодо системи охорони здоров’я, освіти Німеччини, вільний час
  18.00-22.00 Переїзд до м. Ганновер (Німеччина), поселення у готель
  25.04.2020субота 07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-11.00 Екскурсія «Ганновер на березі річки Лайне – столиця Нижньої Саксонії», вільний час
  11.00-16.30 Переїзд до м. Амстердам (Нідерланди)
  16.30-19.30 Участь у щорічному Параді квітів 2020 – грандіозному святі квіткового мистецтва
  19.30-20.30 Поселення у готель

  26.04.2020

  неділя

  07.00-08.30 Сніданок, звільнення готелю
  08.30-13.00 Екскурсія «Незвичний Амстердам – світова столиця тюльпанів»
  13.00-14.00 Обід
  14.30-16.30 Семінар-презентація «Досвід реалізації політики сфер культури, освіти й охорони здоров’я Королівства Нідерланди»
  17.00-21.00 Вільний час
  27.04.2020понеділок 07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-09.30 Переїзд до м. Гаага (Нідерланди)
  09.30-14.00 Екскурсія «Гаага – місто Королівського престолу», вільний час
  14.00-17.00 Переїзд до м. Антверпен (Бельгія), поселення у готель
  17.00-21.00 Екскурсія «Діамантова столиця світу – велич грації», вільний час

  28.04.2020

  вівторок

  07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-09.30 Переїзд до м. Брюссель (Бельгія)
  09.30-13.00 Екскурсія «Велика прогулянка столицею Королівства»
  13.00-16.00 Переїзд до м. Люксембург (Люксембург)
  16.00-19.00 Екскурсія «Герцогство Люксембург – маленька казка»
  19.00-22.30 Переїзд до м. Франкфурт-на-Майні (Німеччина), поселення у готель
  29.04.2020середа 07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-11.00 Екскурсія «Франкфурт-на-Майні – місто контрастів – європейський Нью-Йорк»
  11.00-13.00 Переїзд до м. Вюрцбург (Німеччина)
  13.00-14.00 Обід
  14.00-17.00 Екскурсія «Перлина романтичної дороги замків»
  17.00-22.30 Переїзд до м. Дрезден (Німеччина), поселення у готель
  30.04.2020четвер 07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-10.00 Екскурсія «Дрезден – перлина німецького бароко», вільний час
  10.00-11.00 Відвідування музею гігієни або музею людини в м. Дрезден
  11.00-19.00 Переїзд до м. Краків (Польща)
  19.00-22.00 Екскурсія «Краків – місто польських королів», поселення у готель
  01.05.2020п’ятниця 07.30-08.30 Сніданок, звільнення готелю
  08.30-09.00 Спільна зустріч, вручення свідоцтв учасникам поїздки
  09.00-18.00 Переїзд до м. Львів, проходження кордону, прибуття на залізнич. вокзал

  Додаткова інформація та реєстрація відбуватиметься за телефонами: 044-501-01-15, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 063-737-40-47, 067-407-77-98, 093- 214-64-17.


  Небезпека туману

  Туман – це природне явище, що спостерігається досить часто і є одним з найнебезпечніших для автомобілістів. З ним не тільки важко впоратися, але також неможливо передбачити його появу. Туман є однією з найголовніших причин автомобільних аварій.

  Якщо дальність видимості становить 500-1000 м, туман вважається слабким, 50-500 м - помірним і менше 50 м - сильним. Сильний туман становить найбільшу небезпеку при проїзді перехресть і, особливо, залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожні знаки, погано помічає світлові сигналізації. У тумані відбувається в шість разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же період часу його відсутності. У чому небезпека туману? Окрім зниження видимості, туман здатний піднести автомобілістам низку труднощів.

  По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об'єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде або стоїть зустрічна машина, так як це просто біла пляма до певного моменту.

  По-друге, в тумані спотворюються кольори. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений - жовтіє. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, ніж потрапити в ДТП.

  Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом, а прогулятися пішки. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:

  Спостереження за дорогою під час туману має бути посилене, у чому велику допомогу може надати пасажир, що сидить поруч з водієм.

  Будьте уважні та обережні на дорогах!

  Світлана Гончарук


  Небезпека спалювання сухого листя

  Мешканці приватного сектору, дачники розпочали активно спалювати суху траву, залишки листя, і навіть різного роду сміття.

  На перший погляд добрі наміри людей щодо наведення чистоти і порядку на своїх присадибних ділянках мають згубні наслідки як для довкілля, так і для життя та здоров’я людей.

  Тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму. В тліючому без доступу кисню листі й траві виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

  Шкоди від спалювання листя зазнають не тільки мешканці міст. Небезпека від нього поширюється й на жителів сільської місцевості. Нині, рідко зустрінеш людину, яка б не використовувала у саду, на городі чи на присадибній ділянці засоби від шкідників і гризунів. А під час спалювання трави, інших рослинних залишків пестициди та отрутохімікати, накопичені рослинами за сезон, виділяються у повітря.

  Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття (особливо пластмасові та поліетиленові вироби), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні, що особливо небезпечні тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму та риніти. До вогнища нерідко потрапляють фанера та дерев’яні речі покриті масляною фарбою, що містять свинець.

  Спалювання залишків рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. А це в свою чергу може призвести до пожежі. Трапляються випадки, коли таке випалювання переростає у неконтрольоване горіння, яке знищує будівлі та споруди житлового сектору, сільськогосподарські поля та лісові масиви. Останнім часом, почастішали випадки загибелі людей, через виникнення пожежі від спалювання залишків сухої рослинності. Зокрема, людей похилого віку. Так 6 квітня цього року трагедія сталася в одному із селищ Житомирської області. Літня жінка зі своїм чоловіком спалювали минулорічну суху траву біля свого обійстя. Побачивши, що вогонь наближається до їхньої оселі, вони почали гасити пожежу. Однак через необережність у жінки загорівся одяг. На місці події працівники швидкої констатували її смерть. 82- річного чоловіка з опіками понад 80% тіла госпіталізували до Романівської центральної районної лікарні, де він 7 квітня помер.

  Крім того, дим від вогнищ, в туманні дні, може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій.

  Нагадуємо мешканцям району, що Правилами благоустрою в нашому місті категорично забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки на території району, зокрема на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. Порушення у сфері благоустрою, згідно чинного законодавства України, тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення штрафів.


  Небезпека кліщів

  Не тільки в квітні — травні, а також у вересні — жовтні спостерігається пік активності таких небезпечних для людей та тварин комах, як кліщі. Улюбленими місцями полювання кліщів є хвойні ліси, а також вологі місця: канави, узбіччя доріг.

  Побутує думка, що кліщі стрибають на людей з гілок дерев, але це не так. Кліщі, що перезимували в опалому листі чи хвої, а також щілинах ґрунту, виходячи на полювання, піднімаються на рослини, невисокі гілки дерев та кущів, чіпляються за тварин і людей, які проходять повз них.

  Принести комаху в оселю може собака або кішка, яка гуляє по вулиці; кліщ може бути і в букетику польових та лісових квітів.

  Потрапивши на відкриту ділянку тіла людини, кліщ присмоктується, що відбувається абсолютно безболісно через вприснуту під шкіру анестезуючу речовину, і може стати причиною серйозних захворювань. Кліщі переносять такі хвороби, як кліщовий енцефаліт, кліщовий висипний тиф, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), геморагічну лихоманку та ін.

  За останні роки в Україні збільшилась кількість випадків зараження хворобою Лайма. У минулому році через укуси кліщів захворіли майже три тисячі українців.

  Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість.

  Якщо не лікувати на ранній стадії, хвороба може вразити шкіру, суглоби, м'язи, нервову та серцево-судинну системи, і навіть призвести до інвалідності.

  Чим довше кліщ на вашій шкірі, тим вищий ризик заразитись.

  Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну.

  Недуга переважно вражає центральну нервову систему, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків.

  Заразитись можна не лише якщо кліщ присмоктався до тіла, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

  Тому, якщо ви збираєтеся на природу, то подбайте про свою безпеку заздалегідь, а саме - правильно одягніться:

  Для відлякування комах можна скористатися спеціальними косметичними засобами.

  Перебуваючи у лісі, не забувайте час від часу оглядати відкриті ділянки тіла, адже після присмоктування кліщі не одразу починають живитися кров'ю, тому при своєчасному їх виявленні та правильному видаленні зменшується ризик зараження кліщовим енцефалітом.

  Якщо разом з вами відпочивають і ваші домашні улюбленці – свійські тварини, то не забувайте оглядати і їх протягом прогулянки.

  Пам’ятайте, прийшовши з лісу, обов’язково уважно обстежте свій одяг та тіло, особливо ділянки, які були відкриті, голову, шию, а також домашніх улюбленців, які прогулювалися з вами, на предмет наявності кліщів.

  При виявленні кліща, що присмоктався, потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо це не можливо, треба самотужки його видалити, але так, щоб не розчавити і не відірвати голівку.

  Ні в якому разі не відривайте кліща від себе різким рухом, адже, якщо смикнути сильно, то голівка комахи може відірватися й залишитися в шкірі, а це небезпечно.

  Для успішного видалення кліща необхідно:

  уражене місце змастити рослинною олією або жирним кремом;

  видаляючи кліща пінцетом, петлею з міцної нитки, розгойдуйте його з боку в бік і поступово витягуйте короткими, легенькими посмикуваннями;

  дістаючи кліща пальцями, обережно його викручуйте з місця укусу;

  після видалення уражене місце змажте настоянкою йоду або спиртом;

  після видалення комахи обов’язково вимийте руки з милом, протріть їх спиртом.

  Якщо вам не вдається витягти кліща, або його щелепи застрягли в шкірі, обов’язково зверніться до лікаря, оскільки у разі часткового видалення паразита з тіла, залишені лапи чи голова продовжуватимуть процес зараження. Навіть у разі успішної “операції” постраждалому слід звернутись до лікаря. Протягом місяця знадобиться нагляд за його станом, особливо - якщо це дитина.

  Комаху бажано дослідити в лабораторії на наявність інфекції.


  Обережно, отруйні гриби!

  Щорічний аналіз отруєння грибами свідчить, що їх пік припадає на липень-жовтень. В Кіровоградській області вже зареєстровано перший, з початку поточного року, випадок отруєння дикорослими грибами двох осіб. Одна з них дитина, яка нажаль загинула.

  Однією з основних причин отруєння грибами є зневажливе ставлення до процесу їх збирання та приготування. Отруєння спричиняють: вживання отруйних грибів; неправильне приготування умовно їстівних грибів; вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби та підберезники мають своїх небезпечних двійників).

  До смертельно отруйних грибів відносяться: бліда поганка (мухомор зелений); опеньок сірчано-жовтий; волоконниця Патуйяра, плютка.

  До дуже отруйних грибів відносяться: мухомор білий; мухомор червоний; мухомор пантерний.

  До просто отруйних грибів відносяться: опеньок цегляно-червоний, несправжній; печериця рудіюча.

  Ці види отруйних грибів поширені на всій території України.

  Основні правила, яких необхідно дотримуватися при збиранні та приготуванні грибів:

  Ознаки отруєння грибами: нудота, блювання, розлади зору (подвоєння в очах), розлади мови, прискорене серцебиття, психічне та рухове збудження, марення, підвищене потовиділення, біль у животі, пронос, задуха, судоми, втрата свідомості.

  Перша долікарська допомога при отруєнні грибами така: до приїзду невідкладної медичної допомоги у потерпілого треба викликати блювання, дати випити якомога більше води та повторно викликати блювання до повного очищення шлунку, або промити шлунок. Прийняти активоване вугілля (не менше 10 пігулок одночасно).

  Пам’ятайте, гриби – не тільки смачний, але й небезпечний продукт харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й до смерті.


  АМБРОЗІЯ — НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЛЮДЕЙ

  У деяких людей наприкінці літа та восени починається загострення алергічних проявів. І найлегшим їх варіантом є поліноз (сінна лихоманка).

  Якщо Ви увійшли в цю групу людей, а алергія раніше ніколи Вас не турбувала, варто дізнатися ім'я «винуватиці». Саме в серпні настає період цвітіння однієї із найнебезпечніших рослин у світі - амброзії полинолистої. Це триває з серпня по жовтень. Пилок амброзії може викликати не тільки поліноз (один з найлегших проявів алергії), а й задуху, через яку люди потрапляють до реанімації.

  Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 15% жителів нашої планети страждають алергією на пилок амброзії.

  Амброзія полинолиста потрапила на наш континент у XIX сторіччі з Північної Америки. Улюблене її середовище існування - забруднений ґрунт і повітря. Спочатку амброзія з'явилася у східній частині України, а згодом «дісталася» і до нашої області. Великі скупчення цієї рослини можна побачити вздовж пожвавлених трас, автомагістралей, промислових підприємств. Амброзія становить небезпеку і для інших рослин країни, витісняє культурну трав'янисту флору і осушує ґрунт.

  Знищити амброзію не так вже й легко. Скошування рослини нічого не дає, бо на місці зрізу з'являється до п'яти нових пагонів. Гербіциди теж не діють на амброзію. А ще її насіння здатне пережити зниження температури до -50 ° С, зберігається в ґрунті до 40 років і може проростати навіть у недозрілому вигляді. Єдиним способом знищення цієї рослини є її повне викорчовування з ґрунту.

  Небезпечним є саме пилок амброзії. При зустрічі з ним, з’являються наступні ознаки: риніт (нежить), свербіж в носоглотці і в горлі, чхання, набряк неба, свербіж в очах, задуха. Це ознаки полінозу. Поліноз, або сінна лихоманка небезпечна ще й тим, що багато людей її симптоми часто плутають з простудою. Тому хворі лікуються невідповідними для цього випадку препаратами. Симптоми сінної лихоманки дуже схожі з ознаками гострої вірусної інфекції, чи не так? Якщо неправильно підібрати препарати для лікування полінозу, недуга може перерости в хронічну форму.

  Необхідно негайно починати процес лікування при появі даних симптомів, так як це може перейти в більш складні хвороби, такі як бронхіальна астма, набряк Квінке та бронхіт.

  Лікування алергії на амброзію слід починати з прийому антигістамінних препаратів і ліків, що підвищують імунну систему в цілому.

  Для полегшення запалення або сльозотечі очних яблук використовуйте каплі для очей. Для лікування алергічного риніту (нежиті), викликаного пилком амброзії, можна капати в ніс будь-які назальні краплі, при цьому акуратно дотримуйтеся дозування. Полегшити поліноз допоможе обприскування носових ходів сольовим розчином або морською водою.

  Щоб алергія на амброзію не застала Вас зненацька, потрібно дотримуватись кількох правил:

  1. Насамперед, обмежте контакт з алергеном.

  2. Закривайте вікна та двері. На вікна поставте сітки, які допоможуть запобігти потраплянню пилку рослини в приміщення.

  3. Прогулянки під час цвітіння амброзії краще звести до мінімуму. Якщо треба вийти на вулицю, робити це після 11.00 ранку. У цей час концентрація пилку в повітрі мінімальна.

  4. Повністю безпечні прогулянки після дощу.

  5. Після прогулянки одяг потрібно випрати, бо на ній зберігається пилок амброзії. Сушити її краще в приміщенні.

  6. Проводьте вологе прибирання в приміщенні, включайте, по можливості, охолоджуючі прилади, наприклад, кондиціонери, або спліт-системи.

  7. За схильності до прояву алергії на пилок рослин (якщо у Вас раніше хоч раз у житті таке відбувалося), фахівці радять на серпень-жовтень відмовитися від використання косметики, в складі якої є рослинні екстракти - вони можуть спровокувати виникнення алергії.

  8. У цей період краще не проводити ніякі косметичні процедури, хірургічні втручання, вакцинацію.

  9. Намагайтесь більше спати і відпочивати (науково доведено, що будь-який стрес, переживання і безсоння тільки посилюють всі симптоми алергії).

  10. Уникайте під час алергії на амброзію контактів з тваринами, вони є переносниками пилку.

  11. Попереджайте про небезпечну рослину дітей. Не дозволяйте дітям зривати листя амброзії чи бавитись ними улітку.

  12. При першій появі цих бур’янів на ваших ділянках безжально знищуйте їх, дотримуючись правил особистого захисту.


  Небезпека пожеж у природних екосистемах

  Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни, у житлових будівлях і на промислових підприємствах, особливо влітку в лісах, на торф’яниках, полях - у природних екосистемах. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин. Від нього зазнають каліцтв і гинуть люди. Від однієї маленької іскри здатні вигоріти сотні гектарів лісу чи степу. Так, з початку поточного року в Кіровоградській області виникла 641 пожежа в екосистемах (згідно інформації УДСНС України у Кіровоградській області).

  Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах, випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.

  І хоча всі розуміють усю користь того, що дають нам зелені насадження, але чому ж тоді так безжалісно нівечать їх? Щоб виростити лісові насадження, потрібно кілька десятків років.

  Нагадуємо, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

  Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

  Під час виникнення пожежі в природних екосистемах:

  - не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

  - не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

  - з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

  - якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

  - гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

  - під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу;

  - будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати Вас;

  - негайно поінформуйте місцеву пожежно-рятувальну службу за телефоном «101» про місце, масштаб та характер пожежі.

  Перша допомога при опіках:

  - посадіть або покладіть постраждалого;

  - обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хвилин і більше);

  - якщо є можливість, то зніміть з уражених місць каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати;

  - зняти предмети одягу, які згоріли або ще тліють, можна лише у тому випадку, якщо вони не прилипли до уражених місць постраждалого;

  - шкіру навколо опіків потрібно обробити спиртом;

  - всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу (простирадло або наволочка, чистими серветками);

  - викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.

  Виконання вищевказаних правил та заходів зробить Ваш відпочинок радісним та безпечним.


  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  ВИТЯГ З НАКАЗУ

  військового комісара Благовіщенського районного військового комісаріату

  15.08.2019р. м. Благовіщенське №125

  Про призов громадян на строкову військову службу в жовтні - грудні 2019 року

  На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 30 січня 2019 року № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», Постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 (із змінами)

  НАКАЗУЮ:

  1. З 01 жовтня по 31 грудня 2018 року, провести призов юнаків 1992-2001 років на строкову військову службу.

  2. Явці на призовну дільницю Благовіщенського району для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 2001 року народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1992-2001 рр., у яких закінчилась відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.

  3. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м. Благовіщенське, вул. Героїв України, 48 у встановлений час з документами, що зазначені у повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Благовіщенського районного військового комісаріату в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України 2019 року та мати при собі документи, які засвідчують особу.

  4. Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Благовіщенського району, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

  5. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов’язані забезпечити своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовної дільниці Благовіщенського районного військового комісаріату.

  6. Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

  Військовий комісар Благовіщенського районного військового комісаріату майор А.КОТЮЖАНСЬКИЙ


  УВАГА! Нові реквізити податків, зборів та інших доходів!

  Управління Державної казначейської служби України у Благовіщенському районі Кіровоградської звертає увагу, що з 05.08.2019 року набрала чинності постанова правління НБУ від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні”.

  Згідно з Постановою № 162 в Україні номер банківського рахунку буде формуватись за стандартом IBAN та складатиме 29 літерно – цифрових символів.

  Рахунки для зарахування податків, зборів та інших доходів до державного і місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN вступають в дію з 01.10.2019 року. Звертаємо увагу, що з 01.10.2019 року до 31.10.2019 року діє перехідний період, а з 01.11.2019 – у постійному режимі.

  Нові рахунки додаються у форматі .xls.


  Част.2 ст.51 Конституції України визначає, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

  На сайті офіційного Інтернет - представництва Президента України формується громадська думка та відображення запиту населення на посилання захисту сім’ї, дитинства, материнства і батьківства шляхом створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства.

  У зв’язку з вищевикладеним та з необхідністю ідеології формування культури сімейних відносин, підвищення відповідальності батьків за сім’ю та виховання дітей оприлюднено петицію від 08.08.2019 №22/069110-еп «Створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради» за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/69110.


  Безпека та охорона здоров’я працівників: яких мінімальних вимог слід буде дотримуватися роботодавцю?

  Держпраці розробила та оприлюднила проект Мінімальних вимог щодо безпеки та охорони здоров’я працівників у робочих зонах

  Держпраці розроблено та оприлюднено проект наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та охорони здоров’я працівників у робочих зонах» (завантажити). Його метою є імплементації положень Директиви Ради 89/654/ЄЕС від 30 листопада 1989 року про мінімальні вимоги стосовно безпеки та охорони здоров’я на робочому місці (перша окрема Директива у значенні частини 1 статті 16 Директиви 89/391/ЄЕС) в національне законодавство про охорону праці.

  Ці Мінімальні вимоги встановлюють вимоги щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці шляхом належного облаштування робочих місць, робочих зон, виробничих, санітарно-побутових та інших приміщень підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності і видів діяльності, безпечного використання працівниками засобів праці, забезпечення навчання працівників і залучення їх до вирішення питань охорони праці, регулювання взаємовідносин з охорони праці між підприємствами у разі залучення до виконання робіт працівників інших підприємств.

  Водночас ці вимоги не поширюються на:

  Які обов’язки роботодавця?

  Згідно з текстом проекту Мінімальних вимог, роботодавець зобов’язаний:

  У разі виникнення на території підприємства надзвичайних ситуацій і нещасних випадків роботодавець повинен вжити термінових заходів для евакуації працівників, надання домедичної допомоги потерпілим, локалізації і ліквідації аварії або пожежі, усунення їх наслідків, за необхідності залучити зовнішні служби невідкладної медичної допомоги, професійні аварійно-рятувальні служби, підрозділи пожежної охорони.

  З метою безпеки та гігієни праці працівників роботодавець забезпечує:

  1. експлуатацію та обслуговування робочих зон таким чином, щоб працівники могли виконувати покладену на них роботу без загрози їх безпеці та здоров’ю;

  2. виконання робіт у робочих зонах під наглядом особи, відповідальної за безпечне виконання таких робіт;

  3. навчання та перевірку знань працівників, які виконують роботи, пов’язані із специфічними для них ризиками;

  4. розробку та затвердження положень, інструкцій, інших актів з охорони праці підприємства, що встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників у робочих зонах та/або на робочих місцях;

  Під час створення робочих зон, що будуть використовуватися вперше, роботодавець повинен забезпечити їх відповідність вимогам, що наведені у додатку 1 до Мінімальних вимог. Також відповідно до цих вимог слід проводити зміни, розширення та/або переобладнання робочих зон.

  Для забезпечення безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець повинен протягом трьох років після дати набрання чинності цими Мінімальними вимогами вжити необхідних заходів щодо приведення робочих зон, що вже використовувались на дату набрання чинності цими Мінімальними вимогами, у відповідність до вимог, що наведені у додатку 2 до Мінімальних вимог.

  Якщо одночасно в одній робочій зоні виконуються роботи працівниками різних роботодавців (підприємств), то кожен з них зобов’язаний співпрацювати один з одним з метою застосування заходів безпеки та захисту здоров’я працівників відповідно до вимог законодавства, інформувати один одного про будь-яку ситуацію, яка може становити небезпеку, а також повинен забезпечити розмежування ділянок обслуговування (меж відповідальності).

  Роботодавець вживає усіх необхідних заходів щодо отримання працівниками, уповноваженим представником профспілки та/або уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці, усієї необхідної інформації щодо безпеки і охорони здоров’я працівників у робочих зонах відповідно до законодавства.

  Крім того, роботодавець зобов’язаний:

  Працівники, уповноважені представники профспілки та/або уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці мають право, відповідно до законодавства, звертатися до служби охорони праці підприємства, якщо вони вважають, що вжиті роботодавцем заходи та застосовані ним засоби недостатні для забезпечення безпеки та охорони здоров'я працівників у робочих зонах.


  Підготовка загальноосвітнього навчального закладу до нового навчального року з питань охорони праці

  Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, відповідальність за створення безпечних умов навчально-виховного процесу покладається на керівника загальноосвітнього навчального закладу, який організовує роботу щодо підготовки навчального закладу до нового навчального року, уживає заходів щодо приведення інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання у відповідність до чинних стандартів, правил, норм.

              Наказом керівника навчального закладу на початку навчального року створюється постійно діюча технічна комісія з обстеження приміщень, інженерно-технічних комунікацій навчального закладу, яка перед початком навчального року проводить огляд будівель, приміщень, комунікацій.

              Щорічно перед початком навчального року (серпень) робоча комісія, призначена наказом керівника навчального закладу, визначає готовність навчальних кабінетів, майстерень, спортзалів, ігрових та спортивних майданчиків, інших приміщень навчального закладу до нового навчального року і складає акти-дозволи на введення їх в експлуатацію. До акта-дозволу на введення в експлуатацію спортзалу і спортивних споруд додаються відомості про випробування навчального спортивного обладнання, що розміщено в них для використання в навчально-виховному процесі.

              Після огляду робочої комісії навчальний заклад приймає в експлуатацію комісія, створена за наказом відповідного органу управління освітою, до якої входять представники обласного, районного (міського) відділу освіти (залежно від підпорядкування), керівник навчального закладу, представник профспілкової організації навчального закладу (у разі відсутності профспілкової організації – уповноважений трудового колективу), а також представники місцевих органів державного нагляду (пожежна безпека, охорона праці, санітарно-епідемічний нагляд тощо).

              Під час підготовки приміщень та обладнання навчального закладу до нового навчального року заступник директора з адміністративно-господарської діяльності проводить огляд  строків перевірки обладнання і технічних засобів, за умови закінчення термінів експлуатації технічних засобів, обладнання, необхідно подати інформацію керівнику навчального закладу про проведення перевірки захисних засобів і обладнання, яке експлуатується в навчальному закладі.

              Перед початком навчального року працівники навчального закладу проходять щорічний медогляд.            Під час укладання трудового договору з працівником керівник навчального закладу повинен поінформувати його про умови праці, про наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів і про права на пільги та компенсації за роботу в таких умовах. Працівникові не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я.

              Керівник навчального закладу має право в установленому законодавством порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності та відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

              Після закінчення всіх підготовчих заходів керівник навчального закладу видає наказ про початок навчального року та призначає відповідальних осіб за охорону праці, безпеку життєдіяльності в навчальному закладі і в окремих структурних підрозділах, а також за безпеку будівель та споруд, електробезпеку, пожежну безпеку, газове господарство (якщо воно є в наявності), тепломережу та інші питання діяльності навчального закладу.

  Обов’язки керівника закладу під час навчально-виховного процесу в осінньо-зимовий період: забезпечення утримання, експлуатацію і обслуговування котельного господарства відповідно до вимог чинних нормативних документів.

  Для цього потрібно:  призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію котлів і обладнання в котельнях; забезпечити достатню кількість кочегарів (операторів), що пройшли спеціалізоване навчання і перевірку знань та мають відповідне посвідчення; затвердити посадові інструкції та інструкції з охорони праці; організувати роботу котельні відповідно до вимог робочих інструкцій.   

  Перед початком навчального року необхідно звернути увагу на утримання території навчального закладу:

  -           Підходи до будинку, в'їзди й входи на ділянку, проїзди й доріжки повинні мати тверде покриття. У літню пору всю ділянку за 1-2 години до приходу дітей слід щодня прибирати, траву, квіти, чагарники, ігрові майданчики й доріжки поливати водою. У зимовий час ігрові майданчики, доріжки, щаблі сходів мають щодня очищатися від снігу й льоду, а також посипатися піском. Господарський майданчик, який слід ізолювати від інших зон, розташовувати поблизу харчоблока, повинен мати тверде покриття й окремий в'їзд із вулиці. Сміттєзбиральники мають бути закриті кришками й розміщуватися під накриттям, не ближче 25 м від будинку. Всі колодязі на території повинні бути закриті кришками, а ями повинні мати огородження.

  -           Територія навчального закладу повинна вчасно очищатися від горючих відходів, сміття, листя, сухої трави тощо. Сміття повинно систематично вивозитися з території, спалювати його на території забороняється.

  -           Необхідно звернути увагу на стан карнизів на даху споруди навчального закладу. Наявність моху, порослих дерев та рослин на карнизах свідчать про вихід з ладу покрівлі даху, облицювання плиткою, а згодом і руйнування карнизів та стін.

  Гайворонське відділення ФСС


  Інформація про БЛАГОВІЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області


  Про сімейні форми виховання

  Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з будь-яких причин залишилися без батьківського піклування.

  КонвенціяООН про права дитини наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Тому діяльність держави спрямована на створення таких правових форм утримання та виховання дітей, які потребують батьківського піклування, що здатні були б до певної міри замінити сім’ю.

   Існує декілька форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронат над дитиною, наставництво.

  Прийомна сім’я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

   Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, в яку влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

  Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

  Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.

   В нашій країні дуже багато дітей, які мріють про маму і тата. Саме Ваша сім’я може стати для дитини осередком любові і тепла, якого вона прагне... І саме Ви можете навчити її більше усміхатися, любити людей і бути щасливою. Ваш вчинок зробить цей світ добрішим!

  За додатковою інформацією звертайтеся до Благовіщенського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

  Директор РЦСССДМ Н.КИЗИМА


  Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області

  kr.dms.gov.uа, електронна пошта: kr_zmi@dms.gov.uа, тел.: (0522) 24-73-21

  Прес-реліз

  Реалізувати право голосу на виборах 21 липня громадяни України можуть як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою

  Саме ID-картка або паспорта-книжечка є підставою для отримання виборчого бюлетеня особами, яким на день виборів виповнилося 18 років та яких включено до списків виборців. Для отримання виборчого бюлетеню на виборчих дільницях громадянам України не потрібно подавати ніяких додаткових документів (Постанова ЦВК № 1008 від 14 червня 2019 року), окрім паспортів, адже обидві форми паспорта є рівнозначними та самодостатніми.

  Громадянам, включеним до списку виборців, на виборчій дільниці не мають права відмовити у реалізації права голосу з наступних причин:

  - через відсутність у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25-ти або 45-річного віку;

  - через розбіжності у виборчій адресі виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

  З метою забезпечення видачі ID-карток та паспорта громадянина України зразка 1994 року з вклеєним фото у переддень та день парламентських виборів 20 та 21 липня організовано роботу районних підрозділів Управління Державної міграційної служби у Кіровоградській області.

  Разом з тим, Міграційна служба звернулася до ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з пропозицією розглянути можливість невідкладного виготовлення та персоналізації ID-карток для їх подальшої оперативної доставки до територіальних підрозділів ДМС.

  УДМС у Кіровоградській області


  Управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у співпраці із Кіровоградською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації

  "Асоціація сприяння самоорганізації населення" оголошує про старт серії 7

  навчальних вебінарів для активістів громадських організацій, які працюють на

  території області.

  Тематика вебінарів наступна:

  Для участі у вебінарах представникам громадських організацій необхідно зареєструватися, заповнивши до 21 червня 2019 року гугл-форму за посиланням: https://bit.ly/2Kiqixh

  Вебінари проходитимуть щотижня, починаючи з 25 червня 2019 року. Учасники, які пройшли весь навчальний цикл, отримають відповідні сертифікати та будуть запрошені до м. Кропивницького для участі у конференції на тему: "Співпраця влади та громади: актуальні напрямки розвитку".

  Просимо поінформувати громадські організації, які діють на вашій території, про


  ОГОЛОШЕННЯ
  про відбір бізнес - проектів суб'єктів малого та середнього підприємництва для надання фінансової підтримки

  У 2019 році буде здійснюватись реалізація Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області на 2019-2021 роки, яка затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради від 11 грудня 2018 року №594.

  Фінансова підтримка на реалізацію бізнес - проектів надається суб'єктам малого та середнього підприємництва, які зареєстровані у Кіровоградській області:

  безвідсотково на зворотній основі, терміном до 3-х років, для впровадження бізнес-проектів за принципом мікрокредитування, за умови цільового використання коштів, обов'язкового їх повернення та оформлення договорів гарантії повернення коштів;

  на безповоротній основі для здешевлення кредитів, отриманих у банківських установах для впровадження бізнес-проектів, у межах часткової компенсації суми відсотків по кредиту (не більш ніж 100 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на дату укладення кредитного договору).

  До участі у відборі допускаються бізнес-проекти, які передбачають створення нових робочих місць та відповідають пріоритетним напрямкам регіонального розвитку, зокрема:

  впровадження інноваційних, екологічних та енергозберігаючих технологій;
  виробництво інноваційної продукції, товарів і послуг;
  створення нових або розширення діючих виробництв з переробки сільськогосподарської продукції, виробництва продовольчих і непродовольчих товарів, інших видів продукції, товарів і послуг;
  створення чи модернізація (реконструкція) овочесховищ;
  розвиток овочівництва, садівництва;
  розвиток та підтримка малого підприємництва у сільській місцевості, зокрема, закладів побутового обслуговування, сільського зеленого туризму тощо;
  створення сімейних ферм, тваринницьких комплексів;
  створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

  З переліком документів для участі у відборі та умовами участі можна ознайомитися на сайті "Кіровоградщина бізнесова" та у Регіональному фонді підтримки підприємництва у Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи (колишня Тімірязєва), 84, кімн. 417, 419, контактний телефон/факс:(0522) 24 08 86 (електронна адреса: rfpp@email.ua).


  До уваги жителів району!

  Товариство з обмеженою відповідальністю «Статус-Україна» реалізує інформаційно-видавничий проект «Успішна жінка».

  Проект засновано з метою відображення високого статусу успішних, ділових та цілеспрямованих жінок в житті країни.

  Цей Проект передбачає періодичне видання книги, зокрема наступне заплановане до друку у І півріччі 2019 року, під однойменною назвою. У книзі публікуються розгорнуті матеріали про жінок –керівників підприємств, державних і недержавних структур, громадських організацій, окремих особистостей, які досягли статусу успішної жінки.

  Фінансування проекту здійснюється шляхом залучення коштів учасників проекту або спонсорів.

  Для отримання додаткової інформації можна звернутися до директора ТОВ «Статус-Україна» Кучерук Зінаїди Дмитрівни (тел.. 044-223-97-62, 050-961-52-64).


  Увага отримувачам житлової субсидії !

  Цього року запроваджено дві моделі виплати житлових субсидій – у грошовій формі з 1 січня та в готівковій з 1 березня. 

  Відповідно до постанови Уряду від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій у грошовій формі» з 1 січня 2019 року житлова субсидія надається у грошовій формі підприємствам-організаціям надавачам послуг. Тобто,  умови надання житлової субсидії залишилися незмінними, змінено лише алгоритм її виплати.

  Житлову субсидію у грошовій формі вже отримують ті домогосподарства, які звернулися до органів соціального захисту населення вперше у січні цього року. Органи соціального захисту населення призначають житлову субсидію та передають інформацію про її призначення Міністерству соціальної політики України. Міністерство перераховує кошти АТ «Ощадбанк», який визначений державним уповноваженим банком, а вже «Ощадбанк» перераховує кошти надавачам послуг та інформує SMS-повідомленнями кожного отримувача субсидії про те, скільки їм необхідно заплатити за послуги.

  Після закінчення опалювального сезону, – у червні – всю суму невикористаних коштів субсидії (у зв’язку з економним споживанням послуг) буде перераховувано на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк» (рахунок банк відкриє автоматично). Ці кошти отримувачі субсидії зможуть використати на власний розсуд. 

  Щодо другої моделі виплати житлової субсидії, 6 лютого 2019 року Урядом прийнято постанову №62, відповідно до якої з березня цього року кошти призначеної субсидії на житлово-комунальні послуги будуть виплачуватися безпосередньо її одержувачам.

  «Усі, кому призначено субсидію з жовтня 2018 року, отримають у березні готівку для оплати житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року. А у квітні – кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за послуги спожиті у квітні».

  Для забезпечення своєчасної виплати готівки отримувачам субсидії органи соціального захисту формують реєстри одержувачів субсидії, окремо щодо осіб, які одержують пенсії та не одержують пенсії і передають їх Мінсоцполітики. Потім Мінсоцполітики реєстри отримувачів субсидії у готівковій формі передає Пенсійному фонду та «Ощадбанку» відповідно. 

  Кошти субсидії пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд України одночасно з пенсією згідно з планом-графіком виплати пенсій. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через банки, зможуть зняти свою субсидію у банкоматі, ті хто отримують пенсію на пошті, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

  Отримувачам субсидії, які не є пенсіонерами, кошти будуть перераховані грошовим переказом через державний «Ощадбанк». Тому тим, хто не є одержувачами пенсії, для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії в подальшому. 

  Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійдуть кошти субсидії для оплати за житлово-комунальні послуги. Виплата субсидії у грошовій та готівковій формі буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики.

  «Отже, ті домогосподарства, яким призначено субсидію з жовтня 2018 року, починаючи з березня отримають «живі» кошти та мають самостійно заплатити за послуги».

  Відповідно до урядового рішення, у травні 2019 року всім одержувачам житлової субсидії необхідно буде обов’язково подати заяву та декларацію до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації будь яким шляхом: особисто, поштою або через відповідний електронний ресурс. У сільській місцевості прийом заяв здійснюють уповноважені особи сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад. При заповненні заяви є обов’язковим зазначення номеру мобільного телефону заявника. За цим номером буде налагоджена комунікація з отримувачами житлової субсидії.


  Анонс! Конференція "Перспективи розвитку бджільництва"

  21 грудня 2018 року за адресою м. Кропивницький, вул. Преображенська, 79-А відбудеться конференція "Перспективи розвитку бджільництва у Кіровоградській області". Захід призначений для фізичних осіб-підприємців і підприємств малого та середнього бізнесу, що працюють у галузі бджільництва.

  Організатор заходу: Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Кропивницький, оснований на базі КРТПП відповідно до програми, що реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.

  Участь у заході – безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

  Головні спікери конференції:

  Організатор конференції – Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Кропивницький.

  Місце проведення: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 79-А, к. 220

  Програма конференції:

  Час

  Тема

  Спікер

  9:30 – 10:00

  Реєстрація учасників, вітальна кава

  10:00 – 10:10

  Відкриття конференції. Вітальне слово організаторів

  10:10 – 10:30

  Програми підтримки пасічників-початківців

  Сенчук Наталя Дмитрівна- голова правління Полтавської обласної громадської організації "Спілка пасічників"

  10:30 – 10:50

  Покращення еродованих земель за рахунок висадження медоносних дерев та кущів

  Сенчук Наталя Дмитрівна- голова правління Полтавської обласної громадської організації "Спілка пасічників"

  10:50 – 11:20

  Збереження бджіл від отруєнь

  Сенчук Наталя Дмитрівна- голова правління Полтавської обласної громадської організації "Спілка пасічників"

  11:20 – 11:40

  Перерва на каву

  11:40 – 12:00

  Імунітет бджіл

  Малихін Володимир Єгорович - бджоляр-дослідник, почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярского кола, власник пасіки з виробництва маточного молочка, автор книги «Творче бджільництво»

  12:00 – 12:30

  Роль роїння в процесі створення бджолосімей

  Малихін Володимир Єгорович - бджоляр-дослідник, почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярского кола, власник пасіки з виробництва маточного молочка, автор книги «Творче бджільництво»

  12:30 – 13:00

  Роль генетичного матеріалу при вирощуванні бджіл

  13:00 – 14:00

  Перерва на обід

  14:00 – 14:30

  Ізолятори Хмари

  Малихін Володимир Єгорович - бджоляр-дослідник, почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярского кола, власник пасіки з виробництва маточного молочка, автор книги «Творче бджільництво»

  14:30 – 15:00

  Багатоматочне утримання бджіл

  Малихін Володимир Єгорович - бджоляр-дослідник, почесний пасічник України, лауреат Золотої премії Бджолярского кола, власник пасіки з виробництва маточного молочка, автор книги «Творче бджільництво»

  15:00 – 16:30

  Дискусія. Запитання і відповіді

  16:30 – 17:00

  Підведення підсумків. Закриття конференції

  Умови участі: Безкоштовно для учасників, які заповнять аплікаційну форму.

  Реєстрація за формою обов'язкова і закінчується 18 грудня 2018 р.Адреса для реєстрації: https://form.jotformeu.com/83153403131342

  За додатковою інформацією з питань участі та реєстрації звертайтеся електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або тел. +38 (050) 612-33-98.


  Асоціація благодійників України оголошує активну фазу Національного конкурсу «Благодійна Україна — 2018». Конкурс розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі «Благодійна Україна» — проводиться з 2012 року. Метою конкурсу є розвиток ефективного соціально-орієнтовогого благодійництва та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та практик.

  Детальніше (умови, форма заявки)


  Питання виховання свідомих громадян та кадрів для суспільства завжди було важливим, а наразі набуває ще більшої актуальності. Розуміючи це, і маючи за мету робити благодійність в суспільстві (особливо в системі виховання дітей змалечку) компанія «Техніка і технології» на рівні країни проводить різні акційні програми, направлені на формування з дитинства правильної свідомості.

  В 2018 році команія «Техніка і технології» проводить на рівні країни 4 конкурси для дітей:

  «Намалюй свою мрію», «Реалізуй намальовану мрію», «Посади дерево добра», «Я винахідник».

  Ці конкурси та інші проекти направлені на ВИХОВАННЯ ПОСЛІДОВНИКІВ СПРАВИ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ВИХОВАННЯ СВІДОМИХ КАДРІВ НА СЕЛІ.

  Паралельно вони забезпечують виховання в кожній дитині любові до праці, справи, землі, допомагають зблизити батьків і дітей та ін..

  Також розроблена і реалізовується сама програма ВИХОВАННЯ ПОСЛІДОВНИКІВ СПРАВИ.

  Ми знаємо. Перевиховувати важче. Ініціативних порядних людей малувато. Щоб на майбутнє порядних громадян було більше - потрібно вже виховувати з дитинства. Якщо діти розмальовують в дитинстві комікси без смаку і з насиллям, то тоді не виростають свідомі громадяни, чуйні жінки і благородні чоловіки.

  Ми віримо. Якщо в 5 років дитина намалює мрію - виростити яблуко, з розмалюванням процесу (викопай ямку, посади, полий, підкорми, збери урожай) та фіксацією результату - поласуй сам та пригости інших, то в 5-10 років ця дитина посадить дерево, а в 10-15 років посадить сад, а в 20 років матиме райський куточок. Райський Куточок, який радуватиме, показуватиме досягнення, триматиме тут в Україні і не відпускатиме на чужину, а коли таких куточків зроблять багато різних дітей, ТО ТОДІ МИ ЖИТЕМЕМО В ГАРНІЙ КВІТУЧІЙ ПРЕКРАСНІЙ РАЙСЬКІЙ УКРАЇНІ.

  Просимо:

  1) приєднатися до реалізації наших започаткувань, вивчити наші започаткування і „використати для формування навчальних і просвітницьких програм з метою виховання свідоміших громадян.

  2) поширити інформацію про діючі нині конкурси і програми на обласні та районі управління і департаменти агропромислового розвитку та освіти, обласних державних засобів ЗМІ, залучивши їх до сприяння і поширення інформації про акції і конкурси, та допомогти в доведенні цієї інформації до всіх дітей віком 4-12 років.

  Ми вважаємо, що сумісні дїї допоможуть зробити цю добру справу, впевнені, що будуть і наступні, що дозволять в майбутньому виховати більш свідомих громадян України, а для суспільства СВІДОМИХ КАДРІВ.

  Детальніше про нас, акції, конкурси, товари і послуги Ви зможете дізнатися на сайті www.l-i-l.com.ua. Завантажити брошури для участі в конкурсах можна за посиланням http://t-i-t.com.иа/копкигз2/?Іапд=иа або за шляхом Головна ►Всеукраїнський КОНКУРС ДИТЯЧОГО малюнку "НАМАЛЮЙ СВОЮ МРІЮ" .

  Примітка:

  1. В додаток до листа направляємо Вам по 2 примірника: а), коміксів - розмальовок для дп й 2 видів, б), листівок запрошень на 4

  конкурси, в), листівки Програми виховання послідовників справи . Такі матеріали ми роздавали і ;зкоштовно дітям, готові передати для області 1 -2 тис. альбомів роздаток.

  2. Час не терпить - потрібно садити дерева, виховувати дітей!

  З повагою,

  Директор маркетингу                                                               Луцишина Н.А.


  Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

   

  З метою соціального захисту дітей, переміщених із зони населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» визначено надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів: постраждали внаслідок отримання поранення, контузії, каліцтва; зазнали фізичного, сексуального, психологічного насильства; були викрадені або незаконно вивезені за межі України; залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань; незаконно утримувалися, у тому числі в полоні.

   

  Для отримання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають в службу у справах дітей заяву про надання статусу і необхідні копії документів відповідно до пункту 6 цієї постанови, засвідчені в установленому порядку.

   

  Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи.

    

  Головний спеціаліст служби у справах дітей РДА Чалапчій І.Д.


  Інформаційні матеріали до 100-річчя листопадового чину, українського повстання у Львові


  Про організацію Міжнародної культурнопросвітницької поїздки «Європейська співдружність»

  З 11 по 19 квітня 2019 року заплановано міжнародну культурно-просвітницьку поїздку «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу. Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, співробітники медичних, культурно-освітніх, соціальних закладів, співробітники, учні, студенти навчальних закладів, громадських організацій тощо.

  Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки. Учасникам поїздки необхідно мати біометричний паспорт для виїзду за кордон або оформлену шенгенську візу.

  Додаткова інформація та попередня реєстрація відбуватиметься за телефонами: (044) 501-01-15, (067) 407-77-98, (097) 908-52-28, (050) 447-49-68, (093) 214-64-17.

  Орієнтовний план міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу

  11-19 квітня 2019 року

  Дата Час Захід
  11.04.2019

  четвер

  07.00 Виїзд зі Львова (від залізничного вокзалу)
  08.30-11.30 Перетин Державного кордону (Україна-Польща)
  11.30-19.00 Переїзд до м. Вроцлав (Польща)
  19.00-20.00 Вечеря, поселення у готель
  20.00-22.00 Екскурсія «Вечірній Вроцлав – місто мрій і сподівань»
  12.04.2019

  п’ятниця

  07.00-08.00 Сніданок
  08.00-13.00 Переїзд у м. Берлін (Німеччина)
  13.00-14.00 Обід
  14.00-18.00 Екскурсія «Берлін – місто на перехресті історії та культур», вільний час
  18.00-22.00 Переїзд в м. Ганновер (Німеччина), поселення у готель
  13.04.2019

  субота

  07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-11.00 Екскурсія «Ганновер на березі річки Лайне – столиця Нижньої Саксонії», вільний час
  11.00-16.30 Переїзд в м. Амстердам (Нідерланди), поселення у готель
  16.30-17.30 Вечеря
  17.30-21.30 Екскурсія «Амстердам – місто міфів і легенд», вільний час

  14.04.2019

  неділя

  07.00-08.30 Сніданок
  08.30-13.00 Екскурсія «Незвичний Амстердам», відвідування Параду квітів
  13.00-14.00 Обід
  14.00-17.00 Візит до музею медицини Нідерландів, ознайомлення з історією та розвитком медицини Королівства
  17.00-21.00 Вільний час
  15.04.2019

  понеділок

  07.00-08.00 Сніданок
  08.00-09.30 Переїзд в м. Гаага (Нідерланди)
  09.30-14.00 Екскурсія «Гаага – місто Королівського престолу», вільний час
  14.00-17.00 Переїзд в м. Антверпен (Бельгія), поселення у готель
  17.00-21.00 Екскурсія «Діамантова столиця світу – велич грації», вільний час

  16.04.2019

  вівторок

  07.00-08.00 Сніданок
  08.00-09.30 Переїзд у м. Брюссель (Бельгія)
  09.30-13.00 Екскурсія «Велика прогулянка столицею Королівства»
  13.00-16.00 Переїзд в м. Люксембург (Люксембург)
  16.00-19.00 Екскурсія «Герцогство Люксембург – маленька казка»
  19.00-22.30 Переїзд в м. Франкфурт-на-Майні (Німеччина), поселення у готель
  17.04.2019

  середа

  07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-11.00 Екскурсія «Франкфурт-на-Майні – місто контрастів – європейський Нью-Йорк»
  11.00-13.00 Переїзд в м. Вюрцбург (Німеччина)
  13.00-14.00 Обід
  14.00-17.00 Екскурсія «Перлина романтичної дороги замків»
  17.00-22.30 Переїзд м. Дрезден (Німеччина), поселення у готель

  18.04.2019

  четвер

  07.00-08.00 Сніданок, звільнення готелю
  08.00-10.00 Екскурсія «Дрезден – перлина німецького бароко», вільний час
  10.00-11.00 Відвідування музею гігієни або музею людини в м. Дрезден
  11.00-19.00 Переїзд в м. Краків (Польща)
  19.00-22.00 Екскурсія «Краків – місто польських королів», поселення у готель
  19.04.2019

  п’ятниця

  07.30-08.30 Сніданок
  08.30-09.00 Спільна зустріч, вручення свідоцтв учасникам поїздки, звільнення готелю
  09.00-18.00 Переїзд до м. Львів, проходження кордону, прибуття на залізнич. вокзал

  Шановні громадяни ! Дотримуйтесь правил безпеки на залізничному транспорті!

  За даними ПАТ "Українська залізниця", від початку 2018 року в Україні зафіксовано 244 випадки травмування громадян на залізничному транспорті та об’єктах залізничної інфраструктури, 138 з яких – із смертельним наслідком!

  Основними причинами травмування громадян на залізниці залишається порушення ними правил безпеки на залізничному транспорті.

  Це, зокрема:

  Справжньою катастрофою на сьогодні є користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами з навушниками поблизу залізничного полотна та стихійний перетин громадянами залізничних колій у необладнаних для цього місцях.

  Слід пам’ятати, що залізнична колія - це зона підвищеної небезпеки та в обов’язковому порядку дотримуватися правил безпеки на залізниці.


  ГРАФІК особистого прийому осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, з питань, що належать до компетенції Благовіщенської районної державної адміністрації

  Дні та години прийому Особи, які здійснюють прийом Місце проведення прийому
  Середа з 09.00 до 11.00 Начальник відділу надання адміністративних послуг та юридичного забезпечення апарату райдержадміністрації м. Благовіщенське
  вул. Героїв України, 72, кабінеті ЦНАПу
  П’ятниця з 09.00 до 11.00 Начальник відділу надання адміністративних послуг та юридичного забезпечення апарату райдержадміністрації м. Благовіщенське
  вул. Героїв України, 72, кабінеті ЦНАПу

  Організація Міжнародної культурно-освітньої поїздки «Європейська єдність».

  Міністерство культури України інформує, що з метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних, навчальних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 10 по 17 грудня 2018 року планується міжнародна культурно-освітня

  поїздка «Європейська єдність» до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії

  (орієнтовна програма поїздки додається). Організаторами поїздки є Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», Литовська громадська організація «Від серця до серця». Естонська громадська організація «Серце до серця».

  Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, соціально-гуманітарної сфери, співробітники, студенти навчальних закладів, лікарі, громадські активісти тощо.

  Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки.

  Просимо поінформувати зацікавлені структурні підрозділи, установи, підприємства, організації, керівників районних, міських державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, засоби масової інформації про зазначену вище поїздку.

  Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз (крім власників біометричних паспортів), надсилаються до 10 листопада 2018 року до Всеуіфаїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою:

  03062, м.Київ, вул. Щербаківського, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 097-908-52-28, 093-214-64-17.

  Орієнтовна програма поїздки та перелік необхідних документів


  Відділом культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації

  згідно Закону України від 28.01.2016 року № 955-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури” проведено конкурсний добір на посаду директора районного історичного музею.

  Вимоги до посади і оголошення про проведення конкурсу опубліковано в газеті „Слово і час” від 28.07.2018 р. № 30.

  Для участі в конкурсі заяву з необхідними документами подала 1 особа. Відповідно до рішення конкурсної комісії вказана кандидатура допущена до участі в конкурсі.

  За результатами співбесіди успішно презентовано проект програм розвитку закладу культури на один і п’ять років заявленим кандидатом.

  На підставі розгляду поданих документів, результатів конкурсу конкурсна комісія вирішила вважати переможцем конкурсу на посаду директора районного історичного музею Чернегу М.М.

  Протокол № 1

  Протокол № 2

  Відео засідання 1

  Відео засідання 2


  Відділ культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації
  ОГОЛОШУЄ КОНКУРС
  на посаду директора районного історичного музею

  Кваліфікаційні вимоги кандидата:

  громадянство України, вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше 3-х років, вільне володіння державною мовою та здатність за своїми діловими та моральними якостями, освітнім та професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

  Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають :

  Перелік документів є вичерпним. Особа може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні чи моральні якості. Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації. Термін подання документів та формування конкурсної комісії здійснюється протягом 30 календарних днів із дня опублікування оголошення. Дата початку прийому документів з 28 липня 2018 року. Дата початку формування конкурсної комісії з 28 липня 2018 року. Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адреси відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації у встановлений строк: м. Благовіщенське, вул. Героїв України, 74, e-mail:inbox6@ulrda.kr-admin.gov.ua .

  На першому засіданні конкурсна комісія розглядає документи, подані кандидатами на посаду керівника закладу культури, на відповідність кваліфікаційним вимогам.

  На другому засіданні конкурсна комісія проводить співбесіду з кандидатами, під час якої заслуховує публічні презентації проектів програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.

  Довідки за телефоном 2 25 54

  Документи до конкурсу

  Чернега Марія Миколаївна


  ГУНП В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС


  Про підготовку фахівців з військового перекладу з двох іноземних мов у Київському національному лінгвістичному університеті

  З 2018 – 2019 н. р. у Київському національному лінгвістичному університеті на денній формі навчання започатковується підготовка фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти зі спеціальності 035 Філологія, спеціалізація: 035.041 Германські мови та літератури (переклад, включно), перша – англійська: освітньо-професійна програма: Військовий переклад з двох західноєвропейських мов (англійська і німецька). Тривалість навчання – 4 роки.

  Випускники бакалаврату отримують кваліфікацію: бакалавр філології, філолог, фахівець з військового перекладу з двох іноземних мов.

  Підготовку майбутніх фахівців з військового перекладу з двох іноземних мовздійснюють найбільш кваліфіковані науково-педагогічні працівники університету – доктори наук, професори, кандидати наук, доценти.

  Освітньо-професійна програма першого (бакалаврського) рівня «Військовий переклад з двох західноєвропейських мов (англійська і німецька)» обсягом 240 кредитів ЄКТС (вісім семестрів) забезпечує формування у майбутніх фахівців з військового перекладу фахової компетентності, зокрема:

  У період навчання студент бакалаврату має можливість пройти військову підготовку в одному із закладів вищої освіти за програмою підготовки офіцерів запасу й отримати офіцерське звання, що надає можливість успішно побудувати службову кар’єру в державних і недержавних установах, де наявність військового звання є обов’язковою (на державній службі і в силових структурах тощо), а також отримати додаткову підготовку, наприклад, із кібербезпеки.

  Випускник бакалаврату Київського національного лінгвістичного університету – фахівець з військового перекладу з двох іноземних мов зможе продовжити освіту в магістратурі.  У період з 12 липня по 30 серпня 2018 року Інститут державного управління у сфері цивільного захисту розпочинає прийом документів для здобуття другого (магістерського) рівня за заочною формою навчання з таких спеціальностей:
  261 "Пожежна безпека" у галузі знань 26 "Цивільна безпека";
  281 "Публічне управління та адміністрування" у галузі знань 28 "Публічне управління та адміністрування".

  Термін навчання – 1 рік 9 місяців, вартість навчання – 7 500,00 грн. на рік.

  На навчання для здобуття ступеня магістра приймаються особи, які здобули ступінь бакалавра, магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста.

  Також повідомляємо, що при Інституті державного управління у сфері цивільного захисту відкрито аспірантуру, прийом до якої здійснюється для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування". Прийом документів до аспірантури проводиться у період з 12 липня по 30 серпня 2018 року. Термін заочного навчання – 4 роки, вартість навчання – 10 000,00 грн. на рік.

  За довідками звертатися до навчально-методичного відділу Інституту державного управління у сфері цивільного захисту за телефонами: (044) 430 75 76, (044) 430 40 18.


  Змінюються реквізити рахунків з обліку надходжень до державного та місцевого бюджетів

  Благовіщенське відділення Голованівської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників податків та інших органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету, на зміну реквізитів рахунків з обліку надходжень до державного та місцевого бюджетів,які відкриті на балансі Державної казначейської служби України в АС «Є-Казна Доходи» та вводяться в дію з 01.07.2018 року.


  Про американську програму бізнес стажування

  «Регіональний економічний розвиток»


  Шановні колеги!


  Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США,

  інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Регіональний економічний розвиток».

  Термін стажування у США: з 22 вересня по 13 жовтня 2018 року.


  Звертаємо увагу! Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 29 червня 2018 року.


  Для участі у Програмі стажування запрошуються:

  • Торгові асоціації, професійні асоціації, асоціації молодих професіоналів, асоціації малого і середнього бізнесу, підприємців;

  • Представники міських, регіональних і урядових організацій, сфокусованих на економічному розвитку регіону, міста, району;

  • Представники університетів\технікумів, які готують студентів до роботи на місцевому ринку праці;

  • Представники етнічних асоціацій та асоціацій національних меншин, правозахисних організацій.


  Вимоги до кандидатів:

  • Досвід керівної роботи у сфері малого та середнього бізнесу;

  • Посада зі значним рівнем відповідальності;

  • Знання англійської мови необов’язкове.

  Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі буде проводити Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.


  Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: Програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; мед. страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.


  Мета програми обмін інформацією та встановлення ділових контактів у сфері регіонального економічного розвитку, ознайомлення з процесом розвитку економіки в різних регіонах США.


  Орієнтовна програма стажування: Групове тритижневе стажування почнеться з теоретичних занять з бізнесу, що продовжиться практичним і теоретичним навчанням, візитами в американські компанії, асоціації, урядові організації.


  Документи на конкурс:

  1. Анкета з фотографією заповнена російською і англійською мовами;

  2. Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);

  3. Лист рекомендація (російською і англійською мовами).


  Всі документи необхідно надіслати електронною поштою виключно на адресу: Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov , бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.

  Якщо розмір вашого файлу перевищує 7Mb, документи можна розмістити на одному з наступних файлообмінників: http://www.dropbox.com; http://www.box.com; http://www.yousendit.com .


  Більш детальну інформацію про Програму, умови участі, зразок Анкети на участь, Інструкцію з заповнення Анкети можна отримати з Додатка 1.

  Копія Анкети (Додаток 1) розміщена на офіційному сайті РГДА, у розділі «РГДА», підрозділ «Документи», пункт 12, за гіперпосиланням:

  http://glavrada.org/files/regional-economic-development.doc .


  Всі додаткові питання щодо Програми, документів, вимог участі тощо – спрямовувати до координатора програми SABIT при Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві Наталії Шкнеєвої за координатами:

  Email: Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov

  Тел. + 38 044 521 5222

  Мобільний: + 38 063 298 8267

  Факс: +38 044 521 5430.

  Заповнені Анкети, оформлені виключно відповідно до вимог Інструкції з їх заповнення, яка міститься в Анкеті, надсилати за вказаними координатами.


  Реалізація права на страйк
  та відповідальність за порушення законодавства
  про колективні трудові спори (конфлікти)


  Статтею 44 Конституції України чітко визначено, що ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

  Порядок здійснення права на страйк встановлюється законом з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки, охорони здоров'я, прав і свобод інших людей. Отже, право на страйк виписано в Законі України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” (далі - Закон).

  Страйк - це тимчасове колективне добровільне припинення роботи працівниками (невихід на роботу, невиконання своїх трудових обов'язків) підприємства, установи, організації (структурного підрозділу) з метою вирішення колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(к).

  Увага! Страйк може бути розпочато лише за умови виникнення і реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) Національною службою посередництва і примирення відповідно до Закону та якщо примирні процедури не привели до вирішення колективного трудового спору (конфлікту) або роботодавець (або уповноважена ним особа) ухиляється від примирних процедур або не виконує угоди, досягнутої в ході вирішення колективного трудового спору (конфлікту).


  Порядок прийняття рішення про оголошення страйку

  Рішення про оголошення страйку на підприємстві приймається за поданням виборного органу, уповноваженого згідно із статтею 3 Закону представляти інтереси найманих працівників, загальними зборами (конференцією) найманих працівників і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість найманих працівників або дві третини делегатів конференції та обирає керівний орган (особу), що очолює страйк, який діє в межах Закону, інформує працівників про хід вирішення КТС(к). Дане рішення оформляється протоколом.

  Рекомендації щодо оголошення чи неоголошення галузевого або територіального страйку приймаються на галузевому або територіальному рівнях на конференції, зборах, пленумі чи іншому виборному органі представників найманих працівників та/або профспілок і надсилаються відповідним трудовим колективам чи профспілкам.

  Наймані працівники підприємств галузі чи адміністративно-територіальних одиниць самостійно приймають рішення про оголошення чи неоголошення страйку на своєму підприємстві. Страйк вважається галузевим чи територіальним, якщо на підприємствах, на яких оголошено страйк, кількість працюючих становить більше половини загальної кількості працюючих відповідної галузі чи території.

  За рішенням найманих працівників чи профспілки може бути утворено страйковий фонд з добровільних внесків і пожертвувань.

  Увага! Ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у страйку.

  Орган (особа), який очолює страйк, зобов'язаний письмово попередити сторону роботодавця не пізніш як за 7 днів до початку страйку, а у разі прийняття рішення про страйк на безперервно діючому виробництві - за 15 днів. Також за погодженням із роботодавцем, визначається місцеперебування під час страйку працівників, які беруть у ньому участь. У разі проведення зборів, мітингів, пікетів за межами підприємства орган (особа), який очолює страйк, повинен повідомити про запланований захід місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування не пізніше ніж за три дні. Сторона роботодавців зобов'язана у найкоротший строк попередити постачальників і споживачів, транспортні організації, а також інші заінтересовані підприємства, установи, організації щодо рішення найманих працівників про оголошення страйку. Під час страйку роботодавець, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування і орган (особа), що очолює страйк, зобов'язані вжити необхідних заходів до забезпечення життєздатності підприємства, збереження майна, додержання законності та громадського порядку, недопущення загрози життю і здоров'ю людей, навколишньому природному середовищу.

  Повноваження органу (особи) як керівника страйку припиняються, якщо:

  - сторони підписали угоду про врегулювання КТС(к);

  - у разі прийняття рішення про відміну або про припинення страйку.

  В Положенні про порядок проведення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору (конфлікту) та примирних процедур під час страйку від 18.11.2008 року №131 визначена чітка процедура порядку прийняття рішення.

  Незаконними визнаються страйки:

  - оголошені з вимогами про зміну конституційного ладу, державних кордонів та адміністративно-територіального устрою України, а також з вимогами, що порушують права людини;

  - оголошені без додержання найманими працівниками, профспілкою, об'єднанням профспілок чи уповноваженими ними органами положень статей 2, 4, 6, частин першої і п'ятої статті 12, частин першої, третьої і шостої статті 19 Закону;

  - розпочаті з порушенням найманими працівниками, профспілкою, об'єднанням профспілок чи уповноваженими ними органами вимог статті 20, частин другої та третьої статті 24 Закону;

  - які оголошені та/або проводяться під час здійснення примирних процедур, передбачених цим Законом.


  Заборона проведення страйку

  Статтею 24 Закону передбачено випадки, за яких забороняється проведення страйку, а саме:

  - за умов, якщо припинення працівниками роботи створює загрозу життю і здоров'ю людей, довкіллю або перешкоджає запобіганню стихійному лиху, аваріям, катастрофам, епідеміям та епізоотіям чи ліквідації їх наслідків.

  - проведення страйку працівників (крім технічного та обслуговуючого персоналу) органів прокуратури, суду, Збройних Сил України, органів державної влади, безпеки та правопорядку.

  - у разі оголошення надзвичайного стану Верховна Рада України або Президент України можуть заборонити проведення страйків на строк, що не перевищує одного місяця. Подальша заборона має бути схвалена спільним актом Верховної Ради України і Президента України.

  - у разі оголошення воєнного стану автоматично наступає заборона проведення страйків до моменту його відміни.

  В таких випадках та в разі коли рекомендації Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) щодо вирішення КТС(к) сторонами не враховано, НСПП звертається із заявою про вирішення КТС(к) до відповідного суду.


  Гарантії для працівників під час страйку

  Статтею 27 Закону передбачені гарантії для працівників під час страйку, а отже:

  - участь у страйку працівників, за винятком страйків, визнаних судом незаконними, не розглядається як порушення трудової дисципліни і не може бути підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності.

  - за працівниками, які не брали участі у страйку, але у зв'язку з його проведенням не мали можливості виконувати свої трудові обов'язки, зберігається заробітна плата у розмірах не нижче від установлених законодавством та колективним договором, укладеним на цьому підприємстві, як за час простою не з вини працівника. Облік таких працівників є обов'язком роботодавця.

  А також Закон передбачає і наслідки участі працівників у страйку, а саме: організація страйку, визнаного судом незаконним, або участь у ньому є порушенням трудової дисципліни. Час страйку працівникам, які беруть у ньому участь, не оплачується та не зараховується до загального і безперервного трудового стажу.


  Відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти)

  Розділом IV Закону встановлена відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти).

  Так, відповідно до статті 29 Закону особи, винні в порушенні законодавства про колективні трудові спори (конфлікти), несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

  Відповідальність щодо страйку передбачена статтями:

  - 30 Закону (Відповідальність працівників за участь у страйку, визнаному судом незаконним);

  - 32 Закону (Відповідальність за організацію страйку, визнаного судом незаконним, невиконання рішення про визнання страйку незаконним);

  - 33 Закону (Відповідальність за примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку);

  - 34 Закону (Відшкодування збитків, заподіяних страйком);

  - 174 Кримінального кодексу України (Примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку).


  В разі необхідності отримання консультацій і роз’яснень щодо пошуку взаємоприйнятних, законодавчо визначених шляхів вирішення розбіжностей, пропонуємо Вам звертатись до відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53, каб. 204 тел./факс (0522) 32-04-34, www: nspp-kd.ucoz.ua/, е-mail: kpnspp@ukr.net,


  Про Форум бізнес- і ІТ-лідерів м. Київ, 21 червня 2018р.

  Згідно з ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить розвиток підприємництва, зокрема:

  а) управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики;

  б) промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв'язку.

  Сприяння місцевої державної адміністрації розвитку підприємництва є безпосереднім повноваженням держадміністрації відповідно до чинного законодавства.

  Рада голів державних адміністрацій інформує про проведення українською компанією Terrasoft, яка є одним з ключових гравців на міжнародному ринку корпоративного програмного забезпечення для управління бізнес-процесами і CRM, наймасштабнішої бізнес-події цього літа Форуму бізнес- і ІТ-лідерів, який відбудеться у м. Київ, 21 червня 2018 р.

  Місце проведення: м. Київ, пр-т. Лобановського, 119, концертний майданчик Stereo Plaza.

  Умови участі: безкоштовно (обов'язкова попередня онлайн реєстрація).

  На Форумі зберуться понад 2000 учасників для бізнес-спілкування, які зможуть розширити коло ділових контактів, знайти нових клієнтів і партнерів. Також у рамках Форуму буде працювати експозона, де всі учасники зможуть ознайомитися з продуктами в галузі BPM- і CRM-систем.

  Програма Форуму складається з трьох потоків:

   Історії успіху і кейси: кейси компаній про стратегії та підходи, що допомагають пришвидшуватися на кожному етапі роботи компанії і ще швидше знаходити нові точки для росту.

   Інструменти і технології: кращі практики застосування BPM- і CRM-інструментів у різних сферах діяльності організації, що допомагають компаніям швидко зростати і розвиватися.

   Тренінги і мастер-класи: авторські майстер-класи з управління взаємовідносинами з клієнтами та оптимізації процесів компанії.

  Своїм досвідом поділяться представники найбільших організацій: MTI, ПУМБ, Біосфера, Датагруп, Fedoriv, Deloitte, Vodafone Україна, ELDORADO, Hewlett-Packard Enterprise, Укртелеком, Нафтогаз України, MULTIPLEX, Miller Heiman Group, Бізнес-Конструктор та інші.

  Більш детальну інформацію про Форум бізнес- і ІТ-лідерів можна отримати від

  працівників компанії Terrasoft за телефонами: +380(044)363-31-33, +380(95)924-36-96. А також в режимі онлайн через Інтернет на сторінці реєстрації учасників на Форум за гіперпосиланням: https://www.terrasoft.ua/global-tour-2018/kiev?partner=glavrada .

  Просимо довести надану інформацію до органів місцевого самоврядування та поширити серед місцевих підприємств, підприємців, установ, організацій, розмістити у засобах масової інформації, офіційному сайті Адміністрації.

  Гіперпосилання на сторінку реєстрації учасників на Форум для розміщення на сайті Адміністрації: https://www.terrasoft.ua/global-tour-2018/kiev?partner=glavrada .

  З повагою.

  Голова Наглядової ради      Д. Письмак


  Про звітність нотаріусів

  Законом України від 03.10.2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до Закону України «Про збір на обовʼязкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про нотаріат» щодо удосконалення порядку сплати збору на обовʼязкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

  Зокрема, запроваджено щоквартальне подання нотаріусами до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України. Такий порядок і форма затверджені постановою КМУ від 28.03.2018 №212 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. №1740 і від 25 серпня 1999 р. №1549»).

  Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обовʼязкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. Сплата збору здійснюється також за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

  Частиною 14 статті 8 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що на обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України протягом 10 робочих днів нотаріусом надаються довідки про суму нотаріальних посвідчень договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обовʼязкове державне пенсійне страхування. Крім того, на запити Пенсійного фонду України та його територіальних органів надаватиметься інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

  Отже, враховуючи відповідні зміни, до 20 квітня поточного року нотаріуси мали обовʼязок подати до органів Пенсійного фонду України Звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обовʼязкове державне пенсійне страхування за І квартал 2018 року.

  Заступник начальника управління-
  начальник відділу забезпечення
  наповнення бюджету фінансово-
  економічного управління
  головного управління Пенсійного
  фонду України в Кіровоградській області          Марія Коротка


  З 1 квітня по 30 травня 2018 року в Україні стартує черговий призов на строкову військову службу


  Змінились норми матеріального забезпечення і кожен військовослужбовець отримує все спорядження і військову форму за рахунок держави, починаючи від шкарпеток, закінчуючи зимовими речами. Крім того, кожен військовослужбовець строкової військової служби після 11 місяців служби може підписати контракт терміном на 6 місяців.

  Крім того, як і раніше за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце, виплачується середньомісячна заробітна плата і одноразова грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

  Згідно Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

  На жаль, явище ухилення від призову на строкову військову службу і досі існує. В Благовіщенському районі також є несвідомі громадяни, які не з’являються за викликом до військового комісаріату. Наслідки за ухилення від служби прописані у кількох статтях Адміністративного та Кримінального кодексів України, отже порушник може як відбутися штрафом, так і сісти за ґрати.

  Кодекс про адміністративні правопорушення України

  Стаття 210. Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про загальний військовий обов'язок і військову службу:

  За неявку до військкомату без поважних причин або несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 85 – 119 грн.

  Штраф здається невеликим. Навіть за повторне таке порушення протягом року можуть стягнути від 170 грн до 255 грн.

  Проте у травні 2014 року Адміністративний кодекс було доповнено статтею про порушення законодавства про мобілізацію, де штрафи вже значно більші.

  Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію:

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 170 – 510 грн. Повторне таке порушення протягом року збільшує штраф до 510 – 1700 грн.

  Також Адміністративний кодекс передбачає штрафи у розмірі 17 – 51 грн за умисне зіпсуття або втрату військових документів і до 17 грн за неявку у військкомат для приписки до призовної дільниці.

  У свою чергу в Кримінальному кодексі покарання прописані лаконічніше. Найтяжче покарання призначено за ухилення від мобілізації, і порушник може провести до 5 років за ґратами.

  Кримінальний кодекс України

  Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову службу:

  карається обмеженням волі на строк до 3 років.

  Стаття 336. Ухилення від призову за мобілізацією:

  карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

  Стаття 337. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів:

  Ухилення військовозобов'язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військкоматом, карається штрафом до 850 грн або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців.

  Головною проблемою є те, що громадяни призовного віку не усвідомлюють, що строкова військова служба — це, в першу чергу, виконання свого конституційного обов’язку. У нас сьогодні є модним докоряти і жалітись , що держава не захищає наших прав. Та коли кожен з нас буде ухилятись від своїх обов’язків , особливо від служби в армії, ми ніколи не зможемо навчитись захищати наші сім’ї і наших близьких. Адже кожен чоловік це, в першу чергу, захисник, а завданням строкової військової служби саме і є навчити юнаків захищати свою Батьківщину і громадян України. Тож мені хотілося, щоб кожен призовник, який ухиляється від служби, зрозумів — у Збройних Силах України їх навчать бути справжніми захисниками, а строкова військова служба є конституційним обов’язком кожного громадянина України.


  Військовий комісар Благовіщенського

  районного військового комісаріату

  майор Д.А.Марущак


  ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

  З 8.00 до 16.00 години (крім суботи, неділі) працює «телефон довіри» з питань недопущення, попередження та протидії проявам корупції в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

  Звертатись за телефоном: (0522) 37-70-53. Електронні повідомлення із зазначених питань направляти на електронну скриньку audit@kr.pfu.gov.ua.


  Кіровоградський обласний військовий комісаріат

  запрошує патріотів для проходження військової служби за контрактом у військових комісаріатах області

  Життя і становище нації значною мірою залежить від патріотизму її

  представників, що формується з раннього дитинства шляхом засвоєння

  національних цінностей. Справжні патріоти це люди, які дійсно люблять

  свою Батьківщину, поважають історію свого народу, свою культуру та мову.

  І сьогодні Збройним Силам України вкрай необхідні свідомі громадяни

  нашого краю, які готові стати на сторожі миру і спокою нашої держави!

  Зважаючи на зазначене, Кіровоградський обласний військовий

  комісаріат здійснює відбір кандидатів для проходження військової

  служби за контрактом з числа військовозобов’язаних, які відповідають

  встановленим вимогам і критеріям відбору та виявили бажання на проходження

  військової служби за контрактом на посадах офіцерського, старшинського,

  сержантського чи солдатського складу.

  Кіровоградський обласний військовий комісаріат є місцевим органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території та виконує завдання щодо проведення призову громадян на військову службу у мирний і воєнний час, забезпечення добору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у доборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей, участі у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення заходів з підготовки та ведення територіальної оборони, інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.


  Звертаємо увагу, що проходження військової служби за контрактом у військових комісаріатах забезпечує право на:

  • стабільне грошове забезпечення;

  • додаткові грошові виплати та винагороди (матеріальна допомога на оздоровлення, для вирішення соціальних питань, підйомна допомога тощо);

  • можливість професійного та кар'єрного росту;

  • можливість служби у миротворчих підрозділах за кордоном;

  • якісне безкоштовне медичне обслуговування;

  • можливість отримання заочної вищої освіти під час служби, в т.ч. за рахунок Міністерства оборони (після підписання другого контракту);

  • щорічну відпустку від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років та виплати при убутті у відпустку окрім щомісячного грошового забезпечення матеріальної допомоги на оздоровлення;

  • додаткові відпустки (для навчання, за сімейними обставинами, інші згідно законодавства);

  • безкоштовне харчування в обід або виплата компенсації;

  • отримання безкоштовного житла;

  • щомісячну грошову компенсацію за піднайом житла;

  • право на пенсію після 25 років вислуги;

  • інші соціальні гарантії встановлені законодавством.

  Військова служба зараховується до загального страхового стажу та стажу державної служби.

  Нам потрібні мотивовані, досвідчені, патріотично налаштовані кадри!

  Громадянам України, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом та службу у військовому резерві, звертатися до військових комісаріатів за місцем проживання та до Кіровоградського обласного військового комісаріату.

      

  БЛАГОВІЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ
  ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ
  м. Благовіщенське, 26400
  вул. Героїв України , 48

  Тел.2-12-66


  «Патронат над дітьми – нова форма виховання»

  На сьогодні в Україні започаткований пілотний проект нової форми виховання «Патронат над дитиною». Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

  Патронатний вихователь або сімейний патронат – це своєрідна форма офіційного працевлаштування, коли один з членів подружжя, який пройшов спеціальний курс підготовки, на професійній основі, за плату, виконує обов’язки патронатного вихователя та несе відповідальність за  життя і стан здоров’я дитини. Протягом 2016-2018 передбачено експериментальне запровадження мережі патронатних сімей за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам.

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

  Патронатним вихователем не можуть бути