Меню

Благовіщенська районна державна адміністрація

26400 м.Благовіщенське вул.Героїв України 72

тел.2-23-76, e-mail:

inbox1@ulrda.kr-admin.gov.ua


Новини Держфінінспекції


Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-серпень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 17 млн грн

Протягом січня-серпня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 17 млн грн, що становить 52,7% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 74 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 19 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 132 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 140 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, в т.ч. 3 особи звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-липень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму майже 13,8 млн грн

Протягом січня-липня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 13,8 млн грн, що становить 48,8% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 69 управлінських рішень.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 16 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 104 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 127 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 3 особи звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція запрошує до спілкування

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області (правонаступник КРУ) нагадує про дію Телефону довіри. Зворотній зв’язок з громадськістю забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця з 9.00 до 16.45) за номером 0(522) 24-44-85.

Отже, кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Державної фінансової інспекції України, її територіальних органів, повідомити про нецільове використання чи розкрадання бюджетних коштів та майна, зловживання при веденні бухгалтерського обліку й фінансової звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установ і суб'єктів господарювання державного сектору економіки та на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно.


На підтримку Української армії платники Кіровоградщини сплатили майже 66 мільйонів гривень

21.07.2015

Протягом січня-червня 2015 року від платників Кіровоградщини до бюджету надійшло 65 мільйонів 909 тисяч гривень за рахунок сплати військового збору. Зокрема, протягом червня сплачено понад 13 мільйонів гривень.

Сплата військового збору йде на фінансування антитерористичної операції, тому кожна сплачена гривня – це особиста допомога кожного громадянина, нашим героям, які захищають батьківщину.

Також нагадуємо, що з 11 червня 2015 року набрав чинності Закон України № 381-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», яким скасовується військовий збір на операції фізичних осіб з валютними цінностями, в тому числі на конвертацію валютних переказів, валютно-обмінні операції та операції з банківськими металами. Зокрема, Закон № 381 скасовує 1,5% військовий збір з доходів громадян від операції з купівлі/продажу валюти.


Результати роботи із зверненнями громадян протягом першого півріччя поточного року

21.07.2015

Протягом першого півріччя 2015 року на розгляд до органів Головного управління ДФС у Кіровоградській області надійшло 215 письмових звернень громадян, що на 93 звернення більше ніж за аналогічний період 2014 року (122 звернення).

Усі звернення, строк розгляду яких настав, а це понад 94 відсотки, опрацьовані, й з дотриманням встановлених законодавством термінів на них надані відповіді заявникам.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються переважно адміністрування податків (23,3%) та роз’яснення з різних питань податкового законодавства (13,4%). Слід зазначити, що 13,5% заяв містили в собі інформацію про ухилення від оподаткування, що є підставою для проведення перевірок органами ДФС.

Окрім того, протягом січня - червня цього року керівництвом територіальних органів ДФС у Кіровоградській області здійснено 312 прийомів за зверненнями громадян.

Під час особистого спілкування з посадовцями жителі Кіровоградщини найбільше цікавилися питаннями податкової звітності, контрольно-перевірочної роботи та особливостей сплати ЄСВ.

Своєчасні та ґрунтовні відповіді є важливою складовою у наданні якісних сервісних послуг платникам податків органами фіскальної служби. Для фахівців податкової справи важливим є не тільки розглянути заяви та задовольнити законні права та інтереси громадян, але й виявити основні причини, що викликають їх надходження.


За порушення терміну реєстрації податкових накладних передбачено застосування штрафів

21.07.2015

В ГУ ДФС у Кіровоградській області звертають увагу, що порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних або розрахунків коригування, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, тягне за собою накладання штрафу.

Такі штрафи передбачені відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 ПКУ та встановлюються у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування у наступних розмірах:

- 10 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Також важливо знати, що у разі відсутності з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладання штрафу у розмірі - 50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування (пункт 1201.2 статті 1201 ПКУ).

Додатково повідомляємо, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10 статті 201 ПКУ).


З 4 липня 2015 року змінено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам

21.07.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 04.07.2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 439 згідно з якою оновлено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам.

Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований ЄСВ / або обов'язкові страхові внески, на кількість календарних днів зайнятості (вважається період перебування працівника у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, здійснення підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) в такому розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин (в даному випадку слід розуміти тимчасову непрацездатність (перебування працівника "на лікарняному"), відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати).

Сума страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.

При цьому сума денної виплати встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством.


Подання заяви при порушенні термінів сплати або неперерахування податків з вини банку

21.07.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що при порушенні термінів сплати або неперерахування податків з вини банку, суб’єкт господарювання повинен надати до контролюючого органу заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку.

За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України, а також несе іншу відповідальність, встановлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції. Зазначені норми встановлено пунктом 129.6 статті 129 ПКУ.

Згідно з п. 129.7. ст. 129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.

Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів та інших платежів розпочинається з моменту такого відновлення.

Контролюючий орган не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів з вини банку, у тому числі внаслідок регулювання НБУ економічних нормативів такого банку.


З 11 липня цього року збільшуються мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв

21.07.2015

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 426 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», яка опублікована в «Урядовому кур’єрі» від 01.07.2015 № 116 та набрала чинності з 11 липня 2015 року, збільшено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Додатково повідомляємо, що за порушення постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» та ст. 18 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (Далі закон № 481) та відповідно до положень абзацу 13 частини 2 статті 17 Закону № 481 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої штрафна фінансова санкція становить – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних роздрібних цін, але не менше 10 000 гривень.


До місцевих бюджетів Кіровоградщини надійшло майже 157,5 млн. грн. плати за землю

21.07.2015

З початку року від плати за землю, яка в загальних надходженнях територіальних громад регіону займає друге місце після податку на доходи фізичних осіб, надійшло 157 млн. 467 тис. грн.

Фактичні надходження з цього податку виконано на 113,7 відсотків від запрогнозованих.

Найбільшими платниками земельного податку в області є юридичні особи, які за січень-червень поточного року спрямували до місцевих бюджетів 132,7 млн. грн., фізичні особи – 24,7 млн. грн.


Зростання надходжень єдиного податку на Кіровоградщині

21.07.2015

З початку року платники регіону, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 93,2 млн.грн. єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 38,4 млн.грн. або на 70 відсотків. Про це повідомили в ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Нині позитивну динаміку демонструють як юридичні особи-спрощенці, так і фізичні особи – підприємці. У порівнянні з першим півріччям 2014 року перші сплатили до казни на 1,8 млн.грн. більше, другі - на 8,3 млн.грн.

Юридичними особами сільгоспвиробниками IV групи сплачено майже 31 мільйон гривень. ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що четверта група спрощенців - це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок. Такі аграрники перейшли на спрощену систему завдяки законодавчим змінам, які запрацювали з 1 січня 2015 року.


Зустріч суб’єктів ЗЕД з митницею

21.07.2015

Керівництво Кіровоградської митниці ДФС 24 червня 2015 року провело зустріч з митними брокерами та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

Під час зустрічі виконуючий обов’язки начальника Кіровоградської митниці ДФС Скібіцький Євген Георгійович довів до присутніх інформацію щодо пріоритетності завдань митниці з виконання показників бюджетних завдань та налагодженні ефективної співпраці із суб’єктами ЗЕД з метою розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіону та безумовного виконання поставлених бюджетних завдань.

Митні брокери та представники бізнесу мали змогу звернутися до керівництва митниці з проблемними питаннями, які виникають в частині виконання митних процедур, зокрема, пов‘язаних із адмініструванням митних платежів, митної вартості товарів, які негативно впливають на зовнішньоекономічну активність.

Очільник митниці висловив готовність керівництва митниці до конструктивного вирішення проблемних питань суб’єктів ЗЕД, які виникають під час здійснення митного оформлення товарів.


Держфінінспекція в Кіровоградській області
за січень-червень 2015 року забезпечила відшкодування втрат
на суму майже 11,3 млн грн

03.07.2015

Протягом січня – червня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 11,3 млн грн, що становить 51,6% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 63 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 14 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 90 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 122 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 3 особи звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-травень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 9 млн грн

17.06.2015

Протягом січня – травня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 9 млн грн, що становить майже 50% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 43 управлінських рішення.

За наслідками контрольно-ревізійної роботи правоохоронні органи розпочали 11 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 64 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 75 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 2 особи звільнено із займаних посад.


Зверніть увагу на дату, коли ви отримали документ на переобладнання вантажного авто

27.05.2015

Громадяни чи суб’єкти господарювання, які завозять на територію України вантажні транспортні засоби і переобладнують їх у пасажирське, легкове авто, є платниками акцизного податку. Податкові зобов’язання із цього податку виникають у момент отримання документу, що засвідчує відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. Отримавши цей документ, громадянину – суб’єкту господарювання, необхідно спалити акцизний податок. І тоді з квитанцією чи з платіжним дорученням про сплату податку платник подає ці документи до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації транспортного засобу.

Тобто заявник повинен надати для реєстрації або перереєстрації переобладнаного автомобіля документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху та квитанцію або платіжне доручення про сплату акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення. Це стосується автомобілів, на які з 1 січня 2015 року видано документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

Розмір ставки акцизного податку диференціюється залежно від коду продукції згідно з УКТ ЗЕД, робочого об'єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як/понад п'ять років).

Якщо ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті, розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов'язання, і залишається незмінним протягом кварталу.

Суб’єкти господарювання подають декларації з акцизного податку щомісячно не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним контролюючому органу за місцем реєстрації, тобто для юридичних осіб – за місцезнаходженням, для фізичних осіб – за місцем проживання.

Додатково повідомляємо: якщо документ про відповідність переобладнаного автомобіля отримано до 1 січня 2015 року, то власники таких вантажних транспортних засобів, що переобладнані у легкові автомобілі, не повинні сплачувати акцизний податок.На оздоровлення довкілля платники Кіровоградщини перерахували 10,1 мільйонів гривень екоподатку

27.05.2015

Саме стільки екологічного податку сплатили платники податків регіону до зведеного бюджету за чотири місяці 2015 року. Це в свою чергу на 2,3 млн.грн. більше минулорічних показників. Зокрема, до місцевих бюджетів надійшло 8,1 млн.грн., до державного бюджету – 2 млн. гривень.

Суми сплаченого екологічного податку платниками Кіровоградщини частково компенсують негативний вплив небезпечних та шкідливих факторів на природу нашого краю та економічно стимулюють суб’єктів господарювання дбайливо ставитися до навколишнього середовища.Електроний кабінет - це допомога платникам

27.05.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу платників на те, що на веб-порталі ДФС України в режимі онлайн функціонує сервіс «Електронний кабінет платника податків». За допомогою даного сервісу можна формувати податкову звітність з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Платник має змогу підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття).

Для зручності податкова звітність подається одним пакетом: декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилається одна квитанція про прийняття декларації.До бюджету Кіровоградщини надійшло 64,4 млн. грн. єдиного податку

27.05.2015

З початку року суб'єкти господарювання - юридичні та фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили 64,4 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла майже на 24,3 млн. гривень або на 60,6 відсотків.

Єдиного податку з юридичних осіб третьої групи надійшло близько 7,5 млн. грн., від четвертої групи платників надійшло 20,8 млн. грн., фізичні особи - підприємці спрямували до бюджету 36,1 млн.грн.

Як зазначають фахівці Головного управління ДФС у Кіровоградській області, значне зростання надходжень від суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування відбувається на фоні зниження податкового навантаження для цієї категорії платників.

Нагадаємо, ставки єдиного податку для підприємців першої та другої групи залишились на рівні минулого року, а для «єдинщиків» третьої групи, яка об’єднала в себе всі інші групи, ставка знизилась з 5% до 4% доходу за умови включення ПДВ до складу єдиного податку та з 3 % до 2 % доходу за умови окремої сплати ПДВ.Щодо здійснення платником єдиного податку зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі за межами території України

27.05.2015

Згідно із статтею 5 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» зовнішньоекономічна діяльність - діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво» (стаття 5 Закону).

Статтею 4 Закону передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Відповідно до пункту 291.3 статті 291 Податкового кодексу України фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.5 ст.291 Податкового кодексу України визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи - підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.З 1 липня запроваджуються нові акцизні марки

27.05.2015

Кабінет Міністрів України постановою від 14.05.2015 № 296 затвердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, які запроваджуватимуться з 01.07.2015 року.

Марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва будуть виготовлені Державною фіскальною службою України до 25 червня 2015 р. і продаватимуться в установленому порядку.За несвоєчасну сплату військового збору – штраф та пеня

27.05.2015

Відповідальність за несвоєчасну сплату військового збору передбачена п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.


Майже 22 тисячі адміністративних послуг отримали платники Кіровоградщини з початку року

19.05.2015

Органами фіскальної служби Кіровоградської області щоденно опрацьовується близько 2000 - 2800 звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

З початку 2015 року до Центрів обслуговування платників ДФС у Кіровоградській області звернулося понад 236 тисяч суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання вищезазначених послуг, з них надано майже 22000 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, книг обліку доходів і витрат, видачі довідок про відсутність заборгованості, карток платника податків тощо.


Законодавці звільнили від ПДВ імпорт і перше постачання ліків

19.05.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що набув чинності Закон України від 9 квітня 2015 року № 332 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів і медичних виробів».

Згідно з Законом, тимчасово, до 31 березня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів і медичних виробів та першого постачання лікарських засобів, медичних виробів на митній території України імпортером або виробником.

Законом також передбачена відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги в оподаткуванні лікарських засобів та медичних виробів.

Перелік відповідних лікарських засобів та медичних виробів, порядок їх ввезення, постачання і цільового використання визначаються Кабінетом Міністрів України.


Доступ до публічної інформації – право гарантоване законом!

19.05.2015

Для забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень, створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, а також інформації, що становить суспільний інтерес, в Україні діє Закон України від 13 січня 2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації».

Головне управління ДФС у Кіровоградській області приділяє особливу увагу реалізації права кожної особи на доступ до публічної інформації.

Так, за січень – квітень поточного року до органів фіскальної служби області надійшло 12 запитів на отримання публічної інформації.

Запити були розглянуті та опрацьовані у строки, встановлені Законом №2939-VI: задоволено 9 запитів; надіслано належним розпорядникам інформації 1 запит; по 2 запитам надано відмову у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб.

Запит на інформацію до Головного управління ДФС у Кіровоградській області можна надіслати на електронну скриньку e-mail: kr.official@sfs.gov.ua або поштою: 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 55.


З 1 липня 2015року пиво відноситься до алкогольних напоїв

19.05.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 1 липня 2015 року починає діяти норма Закону України від 28.12.2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» про віднесення пива до алкогольних напоїв.

Згідно зі змінами, внесеними вищезазначеним Законом до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», з 1 липня до алкогольних напоїв належать продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовленні на основі харчових спиртів із вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно УКТ ЗЕД, а також із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103903000, 210690 згідно УКТ ЗЕД.

Пунктом 14.1.144 ст. 14 Податкового кодексу України пиво визначається як насичений діоксином вуглецю пінистий напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об'ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

Отже, пиво відноситься до алкогольних напоїв, а роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі і виробниками, за наявності у них ліцензій.


Підсумки деклараційної кампанії: на Кіровоградщині 22 мільйонери

19.05.2015

Протягом цьогорічної кампанії декларування 27,9 тисяч громадян задекларували 642,8 млн. грн. доходів, отриманих у минулому році. У результаті бюджет збагатиться на 28,4 млн.грн.

Що стосується того, як саме заробляли наші земляки у минулому році, то слід відзначити, що 82 % декларантів продавали власну сільгосппродукцію, 7,7% – одержали спадщину чи подарунки, 3% – здавали в оренду нерухоме майно, 2% – отримали доходи з-за кордону, трохи менше 1% складають доходи приватних адвокатів та нотаріусів та доходи від оренди водного фонду.

Серед декларантів 22 кіровоградці задекларували свої мільйонні статки та визначили до сплати до бюджету 800 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. Також, 663 громадянина прозвітували про свої активи до податкової, задля отримання податкової знижки. Відтак з бюджету їм буде компенсовано 700 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

„Добровільне декларування доходів громадян є світовим трендом. Висловлюємо слова вдячності тим жителям області, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок та своєчасно подали декларацію. Бажаємо нашим громадянам аби їх доходи постійно зростали, а із ростом доходів – їх активність у декларуванні й збільшенні надходжень до бюджету” – резюмувала заступник начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова.


14 травня набрав чинності новий Закон про принцип мовчазної згоди

19.05.2015

Закон України від 21 квітня 2015 року №344-VIII «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» (далі – Закон), опублікований в газеті «Голос України» від 13.05.2015 №82, набрав чинності 14 травня 2015 року.

Відповідно до цього Закону спрощено процедуру обміну інформацією між банком та контролюючим органом. В пункті 69.1 статті 69 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зазначено ще один спосіб отримання інформації про взяття платника податків на облік в контролюючих органах – банк самостійно може отримати таку інформацію з Держреєстру. Для того, щоб ця норма запрацювала, надано двомісячний термін для внесення змін в підзаконні нормативні акти згідно з пунктом 2 розділу ІІ цього Закону.

Також внесено зміни до пункту 69.2 статті 69 ПКУ, а саме скорочено термін, протягом якого банк зобов'язаний відправити повідомлення про відкриття або закриття рахунка. Раніше це робилося не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття або закриття рахунка, а тепер банк зобов'язаний відправити повідомлення безпосередньо в день відкриття або закриття рахунка.

Тепер за принципом мовчазної згоди рахунок вважається прийнятим на облік – у час та дату отримання банком повідомлення (квитанції) про прийняття контролюючим органом повідомлення банку про відкриття рахунка, якщо контролюючий орган не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік. Відповідь надати, як і раніше, контролюючий орган зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня.


Підприємствам Кіровоградщини з початку року відшкодовано понад 275 мільйонів гривень ПДВ „автоматом”

19.05.2015

З початку року платники Кіровоградщини заявили до відшкодування з бюджету більше 421 мільйона гривень податку на додану вартість.

Як повідомили в управлінні оподаткування юридичних осіб Головного управління фіскальної служби області, бюджетне відшкодування ПДВ на рахунки платників у банках з початку року бізнесмени регіону отримали 286,2 млн.грн, що на 17,7 млн.грн більше ніж торік. З них 13 підприємствам регіону повернуто в автоматичному режимі 275,2 млн.грн. або 96,2 відсотка. Це більше, ніж за аналогічний період минулого року на 52,7 мільйонів гривень.

За слова в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Олега Лічмана, - „кошти, які повернуті державою на рахунки підприємств впливають на процес оздоровлення економіки в області. У травні ми також очікуємо на активізацію цього процесу, щоб підприємства Кіровоградщини вчасно отримали кошти і спрямовували їх на розвиток своєї діяльності”.


Перелік РРО, які дозволені для застосування

19.05.2015

Нагадуємо, що зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 28.12.2014 року №71-VIII, стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

- для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015 р.;

- для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 р.

При цьому, платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Платники єдиного податку вказаних груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що наказом ДФС України від 27.04.2015 року №302 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.

З реєстром можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України: http://sfs.gov.ua.


Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-квітень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 7,5 млн. грн.

06.05.2015

Протягом січня – квітня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 7,5 млн. грн., що становить 63,1 % від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 34 управлінських рішення.

За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування.

За допущені фінансові порушення 40 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 58 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 2 особи звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області за січень-березень 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 6,1 млн грн

08.04.2015

Протягом січня – березня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Кіровоградській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 6,1 млн грн., що становить 65,6% від встановлених порушень.

За результатами контрольних заходів органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ прийняли 16 управлінських рішень.

За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування.

За допущені фінансові порушення 9 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 28 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, 1 особу звільнено із займаної посади.


Держфінінспекція в Кіровоградській області з початку 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму майже 3 млн грн

05.03.2015

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-лютого 2015 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 2,96 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 2,53 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,43 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 3 досудових розслідування.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 10 управлінських рішень, відповідно до яких 9 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, у т.ч. 1 особу звільнено із займаної посади.


Держфінінспекція запрошує до спілкування

16.02.2015

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області (правонаступник КРУ) нагадує про дію Телефону довіри. Зворотній зв’язок з громадськістю забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця з 9.00 до 16.45) за номером 0(522) 24-44-85.

Отже, кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Державної фінансової інспекції України, її територіальних органів, повідомити про нецільове використання чи розкрадання бюджетних коштів та майна, зловживання при веденні бухгалтерського обліку й фінансової звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установ і суб'єктів господарювання державного сектору економіки та на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж cічня 2015 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 1,5 млн грн

09.02.2015

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня 2015 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1,53 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 1,39 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,14 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 1 досудове розслідування.

За допущені фінансові порушення 7 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 6 управлінських рішень.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж січня-грудня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму 25,4 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-грудня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 25,4 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 21,5 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 3,9 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 36 досудових розслідувань.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 184 управлінських рішення.

За допущені фінансові порушення 424 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 221 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 8 осіб звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж січня-жовтня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 24,4 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-жовтня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 24,4 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 20,6 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 3,8 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 36 досудових розслідувань.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 183 управлінських рішення.

За допущені фінансові порушення 398 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 221 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 8 осіб звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж січня-вересня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 23 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-вересня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 23,3 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 19,9 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 3,4 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 36 досудових розслідувань.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 170 управлінських рішень.

За допущені фінансові порушення 347 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 178 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 8 осіб звільнено із займаних посад.


На Кіровоградщині 93% ПДВ відшкодовується «автоматом»

1.10.2014

З початку поточного року бізнес-спільності Кіровоградської області відшкодовано майже 910 мільйонів гривень податку на додану вартість, з них 842 мільйони гривень – в автоматичному режимі.

Всього протягом цього року заявлено до відшкодування з бюджету податку на додану вартість на рахунки платників в сумі понад один мільярд гривень.

Оперативність та простота механізму автоматичного відшкодування ПДВ сприяє підвищенню конкурентоздатності підприємств, тому фахівці органів Державної фіскальної служби у Кіровоградській області очікують, що кількість платників, які претендують на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, значно збільшиться.

Для того, щоб скористатися правом на автоматичне відшкодування, суб’єкти господарювання повинні дотримуватись ряду критеріїв встановлених Податковим кодексом України. Одним з основних є рівень середньомісячної заробітної плати, яка повинна в 2,5 рази перевищувати мінімальну зарплату, встановлену законодавством.

„Від своєчасності відшкодування ПДВ залежать процеси, направлені на стимулювання інвестиційного клімату в Україні та розвитку бізнес – середовища на Кіровоградщині. Тож, відшкодування податку на додану вартість – один з пріоритетів у роботі фіскальної служби,” – підкреслила начальник Головного управління ДФС у Кіровоградській області Надія Воленшчак.


Введено митне декларування товарів при перетині адмінкордону з Кримом

1.10.2014

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII запроваджується вільна економічна зона «Крим», функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом ІІ «Перехідні положення» зазначеного Закону.

Для фізичних та юридичних осіб встановлені правила перетину адміністративного кордону з Кримом та запроваджено обов’язкове письмове декларування товарів та транспортних засобів.

Закон № 1636-VII опублікований 26.09.2014 року у виданні «Голос України» №184.


До уваги громадян, які здають в оренду нерухомість!

1.10.2014

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагаду, що громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухоме майно (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% від суми орендної плати чи комунальних платежів. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. За ІІІ квартал 2014 року громадянам необхідно сплатити відповідні суми податку в термін до 7 листопада 2014 року.

По закінченню року, до 1 травня таким платникам податку необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Нотаріуси, а також суб'єкти господарювання які проводять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг (ріелтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання квартальної звітності.


Кількість перевірок бізнесу зменшилась в 1,7 разів

1.10.2014

З початку поточного року органами фіскальної служби області згідно плану-графіку перевірено 28 суб’єктів господарювання області, тоді як у відповідному періоді минулого року їх було 45.

Загалом же плановими та позаплановими перевірками охоплено 367 платників, що в 1,7 разів менше, ніж минулоріч, торік проведено – 620. За їх результатами донараховано майже 32,8 млн.грн., з яких уже сплачено до бюджету 72,8%.

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області тенденцію до зменшення перевірок вважають закономірною. Адже, як зазначила начальник ГУ ДФС у Кіровоградській області Надія Воленшчак, з метою збільшення надходжень грошовими коштами до Державного бюджету України підрозділами податкового та митного аудиту області насамперед приділяється особлива увага проведенню перевірок лише ризикових суб’єктів господарювання.

Завдяки „ризикоорієнтовній” системі відбору платників податків увага акцентується лише на тих підприємствах, які мають ризики несплати платежів до бюджету, а сумлінні платники не відволікаються від господарської діяльності.


Умови застосування податкової соціальної пільги

1.10.2014

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує суб’єктам господарювання щодо застосування податкової соціальної пільги. Пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви від платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Нормами Податкового кодексу України не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги. При цьому, якщо у платника податку виникає право на застосування пільги з інших підстав, ніж зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен подати заяву з відповідними документами, що підтверджують таке право.

При застосуванні податкової соціальної пільги слід враховувати те, що пільга надається винятково за одним місцем роботи за вибором платника податку, а також встановлено обмеження щодо розміру доходу для надання пільги, у 2014 році такий дохід не повинен перевищувати 1710 грн. на місяць, а сам розмір звичайної податкової соціальної пільги у 2014 році дорівнює 609 грн.


Кіровоградською митницею з початку року розглянуто 15 звернень від громадян

1.10.2014

Про це заявив виконуючий обов’язки начальника Кіровоградської митниці Міндоходів Денис Пудрик.

У письмових зверненнях громадяни найчастіше порушували питання щодо звільнення від митних платежів, повернення помилково або надміру сплачених сум митних платежів – 35,7%.

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав і законних інтересів.


Як звітувати по РРО у вихідні та свята

1.10.2014

Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Так, суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15 червня 2006 року №833, із змінами та доповненнями передбачено, що у разі закриття торговельного об’єкта для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання та проведення інших робіт суб’єкт господарювання повинен розмістити поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття.

Отже, якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.

У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані і роздрукування фіскального звітного чеку є обов’язковим.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж січня-серпня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 20 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-серпня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 21,1 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 18,3 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 2,8 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 34 досудових розслідування.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 156 управлінських рішень.

За допущені фінансові порушення 323 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 164 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 8 осіб звільнено із займаних посад.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж січня-липня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму майже 19 млн грн.

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-липня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 18,8 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 16,2 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 2,6 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 33 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 286 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 150 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 8 осіб звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 130 управлінських рішень.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж першого півріччя 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму 16,3 млн. грн.

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж І півріччя 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 16,3 млн. грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 14,2 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 2,1 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 31 досудове розслідування.

За допущені фінансові порушення 237 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 113 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності; 6 осіб звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 105 управлінських рішень.


Держфінінспекцією в Кіровоградській області за результатами перевірок не підтверджено кредиторську заборгованість на суму понад 1,3 млн грн.

Як повідомлялося раніше, Держфінінспекцією в Кіровоградській області упродовж березня-травня проводилися перевірки об’єктів контролю, що мaють кpeдитopcькy зaбopгoвaнicть пo плaтi зa тoвapи, poбoти i пocлyги.

Дані контрольні заходи відбувалися вiдпoвiднo дo Пocтaнoви Kaбiнeтy Miнicтpiв Укpaїни вiд 1 бepeзня 2014 poкy № 65 «Пpo eкoнoмiю дepжaвниx кoштiв i нeдoпyщeння втpaт бюджeтy».

Так, станом на 01.03.2014 року за даними органів Держказначейства в області було зареєстровано 503 розпорядника та одержувача коштів державного бюджету. Держфінінспекцією в області станом на 26.05.2014 року перевірено 425 розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету. По 77 одержувачам та розпорядникам отримано інформацію від Державної реєстраційної служби України про припинення їх діяльності в зв’язку з ліквідацією.

Отже, загальна сума зареєстрованої кредиторської заборгованості, яка підпадає під дію Постанови №65, становила 33,8 млн грн, із якої за результатами проведених перевірок не підтверджено кредиторську заборгованість на суму понад 1,3 млн грн.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж cічня-квітня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму ­­­майже 11 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-квітня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 10,9 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 9,7 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 1,2 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 18 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 139 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 86 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 4 особи звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 80 управлінських рішень.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж cічня-березня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму 10,2 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-березня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 10,2 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 9,3 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,9 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 15 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 115 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 57 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 4 особи звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 51 управлінське рішення.


Держфінінспекція України не перевірятиме ЗМІ під час передвиборчої кампанії

Держфінінспекція України не буде проводити жодних перевірок засобів масової інформації (ЗМІ) під час проведення виборів Президента України.

Про це повідомив в.о. Голови Держфінінспекції України Віктор Костюшко.

«Ми не плануємо проводити жодних перевірок фінансово-господарської діяльності ЗМІ на цей час, аби уникнути різноманітних непорозумінь, зокрема звинувачень у тиску на журналістів. Відповідну інформацію ми передали Національній спілці журналістів України, з якою у нас налагоджена плідна співпраця», – зазначив Віктор Костюшко.

Як повідомлялося, 30 травня 2013 року Держфінінспекція України та Національна спілка журналістів України уклали меморандум про співпрацю. У ньому, зокрема, передбачено проведення спільних прес-подій.


Фінінспекторами Кіровоградщини перевірятиметься достовірність обсягів кредиторської заборгованості

Держфінінспекція в Кіровоградській області проводить перевірки об’єктів контролю, що мaють кpeдитopcькy зaбopгoвaнicть пo плaтi зa тoвapи, poбoти i пocлyги.

Дані контрольні заходи відбуваються вiдпoвiднo дo пocтaнoви Kaбiнeтy Miнicтpiв Укpaїни вiд 1 бepeзня 2014 poкy № 65 «Пpo eкoнoмiю дepжaвниx кoштiв i нeдoпyщeння втpaт бюджeтy» i пpoйдyть впpoдoвж березня-тpaвня пoтoчнoгo poкy.

Зокрема, фінінспектори здійснюють пepeвipку дocтoвipноcті обсягів кpeдитopcькoї зaбopгoвaнocтi poзпopядникiв i oдepжyвaчiв коштів дepжaвнoгo бюджeтy з oплaти тoвapiв, poбiт i пocлyг, нa зaкyпiвлю якиx пoшиpюєтьcя дiя 3aкoнy Укpaїни «Пpo здiйcнeння дepжaвниx зaкyпiвeль», cтaнoм нa 1 бepeзня поточного року.

Насамперед пepeвipяєтьcя дocтoвipнicть обсягів кpeдитopcькoї зaбopгoвaнocтi poзпopядникiв i oдepжyвaчiв коштiв дepжaвнoгo і місцевих бюджетів за капітальними видатками. Oбoв'язкoвo пpoвoдятьcя iнвeнтapизaцiя oтpимaниx мaтepiaльниx цiннocтeй, кoнтpoльнi oбмipи викoнaниx poбiт, дocлiджyютьcя дoгoвopи пpo вiдпoвiдaльнe збepiгaння цiннocтeй.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж cічня-лютого 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму 4,4 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня-лютого 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 4,4 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 3,7 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,7 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 13 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 77 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 43 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 4 особи звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 33 управлінських рішення.


Держфінінспекція в Кіровоградській області впродовж cічня 2014 року забезпечила відшкодування втрат на суму понад 2 млн грн

Держфінінспекція в Кіровоградській області упродовж січня 2014 року забезпечила усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 2,2 млн грн. З них відшкодовано і поновлено втрат на суму 1,9 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 0,3 млн грн.

Відповідно до переданих матеріалів ревізій правоохоронними органами розпочато 11 досудових розслідувань.

За допущені фінансові порушення 29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 22 – до дисциплінарної й матеріальної відповідальності, у т.ч. 2 особи звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій прийнято 19 управлінських рішень.


Держфінінспекція запрошує до спілкування

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області (правонаступник КРУ) нагадує про дію Телефону довіри. Зворотній зв’язок з громадськістю здійснюється щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця з 9.00 до 16.45) за номерами:

Держфінінспекція в Кіровоградській області - 0(522)24-44-85;

Держфінінспекція України - 0(44)425-38-18.

Отже, кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Державної фінансової інспекції України та її територіальних органів, повідомити про порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підприємствами, установами, організаціями. Крім того на Телефон довіри приймаються й звернення щодо виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держфінінспекції при здійсненні ними своїх повноважень.

Прес-служба Держфінінспекції в Кіровоградській області