Меню

Благовіщенська районна державна адміністрація

26400 м.Благовіщенське вул.Героїв України 72

тел.2-23-76, e-mail:

inbox1@ulrda.kr-admin.gov.ua


счетчик посещений

Кіровоградській області - 75 років

Кіровоградська область була утворена на теренах України Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1939 року. Колишній Єлисаветград (після 1917 року мав назви Зінов’євськ, Кірове) – свого часу повітове місто і центр округу, був перейменований на Кіровоград і став обласним центром. Область була створена із 13-ти районів Миколаївської, 10-ти - Одеської, 5-ти - Київської та 2-х районів Полтавської областей.

Кіровоградщина відзначається етнічною, культурною, мовною, релігійною та соціально-економічною своєрідністю, і сьогодні ця особливість регіону слугує одним із об’єднуючих факторів, потужним джерелом політичної та духовної стабільності України.

Вже майже 75 років терени Кіровоградщини є нашим спільним родинним домом, де, як у справжній сім’ї, є все – печалі та радощі, здобутки і невдачі, успіхи і проблеми.

У нашій новоствореній он-лайн рубриці, присвяченій 75-му ювілею області, ми розміщуватимемо архівні документи з історії Кіровоградщини – від перших років її становлення і до сьогодення. Сподіваємось, що ці матеріали зацікавлять усіх небайдужих до історії рідного краю.

І. Утворення Кіровоградської області

ІІ. Перебіг подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на Кіровоградщині

ІІІ. Історичний екскурс Кіровоградщиною

а) розвиток гуманітарної сфери;

б) зміцнення економічного потенціалу

ІV. Галерея видатних краян