Меню

Благовіщенська районна державна адміністрація

26400 м.Благовіщенське вул.Героїв України 72

тел.2-23-76, e-mail:

inbox1@ulrda.kr-admin.gov.ua


счетчик посещений

Новини та оголошення


Будівельна амністія 2018

На виконання Закону України від 22 березня 2018 року № 2363-VIII та Наказу Мінрегіонбуду від 03 липня 2018 року № 158 в Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів, тому українці вже сьогодні можуть узаконити свої самочинні будівництва. Самочинно здійснене будівництво на сьогоднішній день є досить поширеним явищем, тому нова хвиля «будівельної амністії» – це досить приємна новина для багатьох українців.


Відповідно до вже чинного Порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об'єктів будівельна амністія поширюється на об'єкти незначного класу наслідків (СС1), а саме:

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

- господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

Головна умова - щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.

Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (у разі їх наявності). А також такі документи:

а також засвідчені в установленому порядку копії:

O Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».


Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури, який надає відповідну довідку.


Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.

Інформація про зареєстровану декларацію доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».


Запровадження нової «будівельної амністії» дасть власникам землі, які збудувалися, але з тих чи інших причин не зареєстрували все по закону, ввести такі об’єкти в експлуатацію за спрощеною процедурою та оформити право власності. При цьому, термін дії «будівельної амністії» наразі не обмежений, що надає громадянам більше можливостей скористатися своїм правом.


З питань будівельної амністії звертатись до відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської райдержадміністрації за адресою: м.Благовіщенське, вул. Героїв України, 72.
Тел. 2-11-49


Оприлюднення результатів розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території кварталу по вул. Центральна, 21а в селі Йосипівка Благовіщенського району Кіровоградської області для будівництва амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з житлом для лікаря (в межах населеного пункту)».

На виконання рішення Йосипівської сільської ради від 16 березня 2018 року № 207, відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови КМУ від 25.05.2011 р. № 555 здійснено процедуру проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації «Детальний план території кварталу по вул. Центральна, 21а в селі Йосипівка Благовіщенського району Кіровоградської області для будівництва амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з житлом для лікаря (в межах населеного пункту)» (Далі - проект) в результаті чого складено протокол від 07.05.2018 року, яким засвідчено, що під час проведення процедури громадських слухань пропозицій громадськості щодо врахування громадських інтересів не надходило. Тому було прийнято рішення схвалити представлені матеріали проекту, та подати їх на затвердження.

Також вищезгаданий проект було розглянуто на засіданні архітектурно-містобудівної ради при відділі регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської райдержадміністрації, за результатами якого складено відповідний протокол №2 від 07.05.2018 р., та рекомендовано винести вищезгаданий проект на затвердження Йосипівської сільської ради.


До уваги замовників будівництва!

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 327 внесені зміни до форм документів, що подаються замовниками будівництва для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття об’єктів в експлуатацію.

Вказані зміни набрали чинності 28.04.2018.

Оновлені форми вказаних документів розміщені на сайті ДАБІ за посиланням http://www.dabi.gov.ua/blanky-dokumentiv/ .


Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території кварталу по вул. Центральна, 21а в селі Йосипівка Благовіщенського району Кіровоградської області для будівництва амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з житлом для лікаря (в межах населеного пункту)».

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні Постанови КМУ №555 від 25.05.2011 року Йосипівська сільська рада інформує про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації "Детальний план території кварталу по вул. Центральна, 21а в селі Йосипівка Благовіщенського району Кіровоградської області для будівництва амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з житлом для лікаря (в межах населеного пункту" (далі - ДПТ).

Проект ДПТ розробляється ФОП Пенязь Т.О., на підставі рішення Йосипівської сільської ради від 16 березня 2018 року № 207.

З проектом містобудівної документації можна буде ознайомитись в приміщенні Йосипівської сільської ради за адресою: с. Йосипівка, вул. Центральна, 21. Відповідальний за організацію розгляду пропозицій – сільський голова Газінська Тамара Василівна. Номер телефону 2-81-42.

Строк подання пропозицій – з 07 квітня 2018 року по 07 травня 2018 року. Пропозиції для проектів містобудівної документації мають право подавати: 1) повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 2) юридичні особи, об’єкти нерухомого майна, яких розташовані на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 3) власники та користувачі земельних ділянок розташованих на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації, та на суміжних з нею територіях; 4) представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; 5) народні депутати України; депутати відповідних місцевих рад. Пропозиції подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

07 травня 2018 року в приміщенні Будинку культури Йосипівської с/р о 10:00 год. відбудуться громадські слухання.

Виконком Йосипівської сільської ради.


До уваги жителів району.

Оприлюднення результатів розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації
"Детальний план території за межами села Новоселиця, Новоселівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (сонячна електростанція), на частину земельної ділянки кадастровий номер 3525586000:02:000:7531, орієнтовною площею 25 га."

Благовіщенська райдержадміністрація повідомляє, що, на виконання Розпорядження голови РДА від 06 грудя 2017 року № 297-р "Про розроблення детального плату території за межами села Новоселиця Новоселицької сільської ради Благовіщенського району", відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови КМУ від 25.05.2011 р. № 555 здійснено процедуру проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації "Детальний план території за межами села Новоселиця, Новоселівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (сонячна електростанція), на частину земельної ділянки кадастровий номер 3525586000:02:000:7531, орієнтовною площею 25 га." (Далі - проект) в результаті чого складено протокол від 15.02.2018 року, яким засвідчено, що під час проведення процедури громадських слухань пропозицій громадськості щодо врахування громадських інтересів не надходило. Тому було прийнято рішення схвалити представлені матеріали проекту, та подати їх на затвердження.

Також вищезгаданий проект було розглянуто на засіданні архітектурно-містобудівної ради при відділі регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської райдержадміністрації, за результатами якого складено відповідний протокол №1 від 15.02.2018 р., та рекомендовано після усунення недоліків винести вищезгаданий проект на затвердження Благовіщенською РДА.


Повідомлення

Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні ПКМУ №555 від 25.05.2011 року Благовіщенська районна державна адміністрація інформує про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 25,0 га, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд сонячної електростанції в с. Новоселиця (за межами населеного пункту) на території Новоселицької с/р, Благовіщенського району, Кіровоградської області(ДПТ). Проект ДПТ розробляється з метою розміщення електростанції з використанням сонячної енергії (ФЕС) з наступними основними техніко-економічними показниками об’єкту:

1 Місце розташування об’єкту Благовіщенський р-н, Кіровоградської обл.
2 Встановлена потужність станції 13000 кВт
3 Сумарна пікова потужність фотоелектричних панелей 15693,48 кВт
4 Загальна кількість працюючих 6 чоловік, з яких охорона – 4 чол.,
оперативний електротехнічний персонал- 2 чол. Змінами. Тимчасово залучений 4 чол.
5 Витрати на охорону навколишнього природного середовища, відновлювані та компенсаційні заходи Не передбачаються
6 Тривалість будівництва 3 місяці
7 Розрахунковий річний виробіток електроенергії 18,415 млн. кВт/г
8 Річна потреба об’єкта в ресурсах на технологію Відсутня
9 Річна потреба об’єкта на власні потреба Розраховується проектом будівництва
10 -електроенергії (власні потреби) 304 тис.кВт/г
11 - вода 17,5 м.куб
12 Площа земельної ділянки ФЕС 25 га
13 Екологічні наслідки Відсутні. Об’єкт санітарно-захисних зон – не утворюється.

Кількість фотогальванічних панелей номінальною потужністю 270 Вт – 58 124 шт. Кількість інверторних станцій номінальною потужністю 1000 кВт типу PVIS.1000 – 1 шт та потужністю 2000 кВт типу PVIS.2000- 6 шт.

Розподільчий пристрій 10 кВт – 1 шт. Адіністративно-побутова будівля – 1 шт.

Проект ДПТ розробляється Приватним підприємством «СЕРВІСТІНВЕСТ» , на підставі Розпорядження Благовіщенської районної державної адмінстрації № 297-р від 06.12.2017 року. Замовник ДПТ Благовіщенська районна державна адміністрація. Фінансування робіт здійснюється за рахунок ТОВ «САНВІН 12». З текстовими та графічними матеріалами можна ознайомитися в Новоселицькій сільській раді та Благовіщенській районній державній адміністрації. Відповідальний за організацію розгляду пропозиції – сільський голова Срібний Володимир Вячеславович. Строк подання пропозицій – з 20 січня 2018 року і строк завершення розгляду пропозицій 22 лютого 2018 року.

15 лютого 2018 року в приміщенні Будинку культури Новоселицької с/р о 12:00 год відбудуться громадські слухання (презентація, прилюдне експонування, публічні конференції тощо). Запрошуємо всіх зацікавлених осіб. Пропозиції для проектів містобудівної документації мають право подавати: 1) повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 2) юридичні особи, об’єкти нерухомого майна, яких розташовані на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 3) власники та користувачі земельних ділянок розташованих на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації, та на суміжних з нею територіях; 4) представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; 5) народні депутати України; депутати відповідних місцевих рад. Пропозиції подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Текстові та графічні матеріали детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 25,0 га, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд сонячної електростанції в с. Новоселиця (за межами населеного пункту) на території Новоселицької с/р, Благовіщенського району, Кіровоградської області: Пояснювальна записка
Схема інженерної підготовки території М.1:2000
План розташування території М.1:10000
схеми розташування земельної ділянки у планувальній структурі М.1:2000
план існуючого використання території М.1:2000
проектний план забудови з планом червоних ліній М.1:2000

До уваги жителів району.

Оприлюднення результатів розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території АЗС що реконструюється розташованої вздовж автодороги Київ-Одеса км 236+050 (західна сторона) на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області (за межами населеного пункту)»

Благовіщенська райдержадміністрація повідомляє, що, на виконання розпорядження голови Благовіщенської райдержадміністрації № 101-р від 28 квітня 2017 року, відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови КМУ від 25.05.2011 р. № 555 здійснено процедуру проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації «Детальний план території АЗС що реконструюється розташованої вздовж автодороги Київ-Одеса км 236+050 (західна сторона) на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області (за межами населеного пункту)» (Далі - проект) в результаті чого складено протокол №1 від 01.06.2017 року, яким засвідчено, що під час проведення процедури громадських слухань пропозицій громадськості щодо врахування громадських інтересів не надходило. Тому було прийнято рішення схвалити представлені матеріали проекту, та подати їх на розгляд архітектурно-містобудівної ради при відділі регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської райдержадміністрації.

09 травня 2017 року на засіданні архітектурно-містобудівної ради прийнято рішення (протокол №1) рекомендувати відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації винести вищезгаданий проект на затвердження Благовіщенською РДА згідно чинного законодавства.

Розпорядження голови РДА від 14 червня № 148-р


До уваги жителів району.

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації
«Детальний план території для реконструкції існуючої АЗС вздовж автодороги Київ-Одеса км 236+050 (західна сторона) на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області».

Благовіщенська райдержадміністрація повідомляє, що, відповідно до розпорядження голови Благовіщенської райдержадміністрації № 101-р від 28 квітня 2017 року, розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для реконструкції існуючої АЗС вздовж автодороги Київ-Одеса км 236+050 (західна сторона) на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області».

З проектними пропозиціями можна буде ознайомитись в приміщенні Благовіщенської райдержадміністрації за адресою: м. Благовіщенське, вул. Героїв України, 72 (відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської РДА).

За організацію розгляду пропозицій відповідальний керівник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської РДА Архіпов Олександр Сергійович. Номер телефону 2-11-49.

Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Звернення та пропозиції щодо проекту подаються до відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Благовіщенської райдержадміністрації в термін до 28 травня 2017 року.

Текстові та графічні матеріали детального плану території АЗС що реконструюється розташованої вздовж автодороги Київ-Одеса км 236+050 (західна сторона) на території Вільхівської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області (за межами населеного пункту): Пояснювальна записка
схеми розташування земельної ділянки у планувальній структурі району (частині району) М.1:50 000
план існуючого використання території та схема планувальних обмежень М.1:1000
проектний план забудови з планом червоних ліній М.1:1000

Основні техніко-економічні показники об'єкта будівництва загальна площа забудови – 608,00 м2, будівельний об’єм операторського блоку – 360,00 м3, етажність основних споруд – 2 поверхи, кількість ПРК рідкого палива – 3, кількість ПРК скрапленого вуглеводневого газу – 1, кількість робочих місць – 12, кошторисна вартість – 1900,00 тис.грн.


Конкурс "Практики місцевого самоврядування"

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголошує з 3 квітня 2017 року проведення конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2017 році (далі - конкурс).

Тематика конкурсу:

  1. Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування
  2. Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах.
  3. Співробітництво територіальних громад.

З питань проведення конкурсу просимо звертатися за телефонами: (044)303-99-16 (внутрішні 112,113,114); (044)590-47-76.

Також повідомляємо, що з результатами проведення конкурсу в 2014-2016 роках та інформацією про конкурс 2017 року можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Мінрегіону за посиланням: www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/ .

Заздалегідь висловлюємо вдячність і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Детальніще про Конкурс Кращі практики місцевого самоврядування


Про зміни в містобудівному законодавстві та відповідальність за порушення вимог законодавста, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва

Відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації інформує про те, що Верховною Радою України прийнято Закону України № 1817-VIII (далі - Закон) від 17 січня 2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність», «Про землеустрій», «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Також повідомляємо, що вищезгаданим Законом передбачені нові штрафні санкції за порушення вимог законодавста, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва. Тому пропонуємо даний Закон для ознайомлення.


Благодійна Організація «Чорнобильський фонд здоров'я», в межах благодійної програми «Поліпшення житлових умов», вже зробила перші, на нашу думку великі кроки.

На адресу Організації надійшла велика кількість пропозицій щодо недобудов по всій території України, забудовники різної форми власності, а також власники недобудов, звернулися до Організації та надали для юридичної та технічної перевірки документи щодо недобудов, які знаходяться на їх балансах.

З більш детальнішою інформацією про діяльність Організації та умовами ЇЇ благодійних програм Ви масте можливість ознайомитись на Інтернет сайті Організації


РЕГІОНАЛЬНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ»

РЕГІОНАЛЬНІ ПРАВИЛА надання в області довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі

Довгострокові пільгові кредити з відсотковою ставкою 3 % річних для придбання, будівництва, добудови, реконструкції житла на селі та спорудження і підключення до інженерних мереж

З метою покращення житлово-побутових умов селян в Україні діють регіональні програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Впровадження регіональних програм «Власний дім» здійснюється на умовах співфінансування за рахунок коштів державного бюджету (бюджетна програма «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників») і місцевих бюджетів усіх рівнів.

Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі працює в Кіровоградській області з 1998 року. Наша програма реальний шлях до поліпшення соціальних умов на селі.

ДЕТАЛЬНІШЕ


Про інструменти підтримки Європейським Союзом реформ децентралізації в Україні

11 листопада 2015 року відбулася зустріч Президента України П.О.Порошенка з вперше обраними міськими головами під час якої Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Я.Томбінські поінформував присутніх про стан співпраці між Європейським Союзом та Україною у сфері децентралізації та регіональної політики.

Європейський Союз надає на всіх рівнях активну підтримку нашій державі у реалізації реформи децентралізації відповідно до кращих стандартів та практики ЄС. З огляду на вищесказане розміщаємо для ознайомлення інформацію щодо діючих та запланованих інструментів підтримки Європейським Союзом реформи децентралізації в Україні.

проекти підтримки Європейським Союзом України у сфері децентралізації та регіональної політики

ДОСТУП ДО ДОНОРСЬКИХ ТА ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В ГАЛУЗІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ 2015


  • Про електронні послуги в сфері будівництва